Agrita ir enerģiska un iedvesmojoša 42 gadus jauna sieviete.
Viņas dzīvē lielākā daļa apkārt esošo cilvēku bija alkoholiķi, arī viņa pati kļuva atkarīga no grādīgiem dzērieniem. Šķiet, ka viņa no šīs atkarības tika vaļā ļoti viegli, bez mokām un ciešanām. Vairāk par savu ceļu uz brīvību no alkoholisma stāsta pati Agrita:

„Mans bijušais vīrs bija alkoholiķis. Arī iepriekšējās paaudzēs mani senči lietoja alkoholu, tas bija lāsts, kurš vilkās līdzi arī man. Izšķīros no sava vīra, izaudzināju savus bērnus. Kad bērni kļuva patstāvīgi, tad regulāri nedēļas nogalēs lietoju alkoholu. Ar alkohola palīdzību es risināju problēmas. Kad iedzēru, tad man pazuda kompleksi, jutos brīvāka, viss apkārt uzreiz likās skaists un krāsains. Kad es taisījos kārtējo reizi satikties ar draugiem, tad saviem bērniem teicu: „Es eju grēkot!” Es nezinu, kāpēc man tā bija jāsaka… Interesanti bija tas, ka vienmēr, kad to darīju, notika visādi negadījumi un nelaimes, piemēram, pazaudēju lielas naudas summas, mani apzaga, nokritu un smagi sasitos. Man vienmēr pēc kārtējās iedzeršanas bija slikti – gan morāli, gan fiziski. Nāca prātā nomācošas, depresīvas domas. Visa nauda bija iztērēta. Bieži nevarēju atcerēties, ko biju darījusi, ko runājusi vai kā atnācu mājās.

Es vienmēr ticēju Dievam un vērsos pie Viņa pēc palīdzības, kad man bija grūti, taču nevarēju iedomāties, ka man vajadzētu arī pateikties Dievam, kad Viņš bija atbildējis uz manām lūgšanām. Saviem draugiem es nestāstīju par savu ticību, jo man bija kauns – ko viņi par mani padomātu. Apmēram pirms gada viens darba kolēģis mani uzaicināja uz vienu kristīgu draudzi, kur nožēloju savus grēkus un ieaicināju Jēzu savā dzīvē, un kopš tā brīža Dievs mani sāka atbrīvot no atkarības no alkohola.

Atnācu uz draudzi „Kristus Pasaulei”, jau pirmajā sprediķī Dievs mani uzrunāja, kad mācītājs Mārcis Jencītis teica: „Cilvēks sevi nekontrolē, kad ir iedzēris.” Mācītājs runāja, ka ar iedzērušu cilvēku velns var darīt visu, ko vēlas, un viņa dzīvē notiek nelaimes. Dzirdēju, ka šajā draudzē cilvēki tikuši vaļā no dažādām atkarībām, pat no narkotiku atkarības, es sapratu, ka es arī varu tikt vaļā no visām atkarībām. Sāku regulāri iet uz draudzi un mājas grupiņu, lasīt Bībeli, un tādā veidā Dievs mani atbrīvoja no alkohola atkarības – es vairs nevēlējos lietot alkoholu.

Man bija nepareizas attiecības ar draugu, ar kuru dzīvoju kopā. Esot draudzē, es sapratu, ka Dievam nav patīkamas attiecības, kas ir ārpus laulības, taču es uzreiz nevēlējos šīs attiecības pārtraukt. Kādu laiku jau nācu uz draudzi, lūdzu Dievu un lasīju Bībeli katru dienu, un šīs attiecības man sāka kļūt pretīgas. Man sāka kļūt nepatīkami mana bijušā drauga pieskārieni. Viņš arī lietoja alkoholu, un tas man traucēja. Pirms dažiem mēnešiem, kad lūdzu Dievu, sapratu, ka man šis vīrietis nav vajadzīgs, man nevajag ne viņa pieskārienus, ne viņa komplimentus, jo man tie vairs nedeva mīlestību, tie man vairs nesniedza nekādu piepildījumu. Dievs man var iedot daudz vairāk, nekā jebkurš vīrietis, jo Dievs ir mans Tēvs, Viņš mani ir radījis, un Viņš man var iedot daudz vairāk mīlestības, nekā jebkurš cilvēks. Sapratu, ka Dievs man ir svarīgāks. Attiecībās ar Dievu gūstu tik daudz prieka un laimes, cik neviens cilvēks manā dzīvē nav spējis iedot. Lūdzu Dievam, lai Viņš paņem prom visu atkarību no bijušā drauga. Kad es aizbraucu uz inkaunteru (draudzes „Kristus Pasaulei” lūgšanu nometni), tad par mani lūdza Dievu, un es atbrīvojos no atkarības no sava bijušā drauga.

Man ļoti daudz ko dod mācītāja Mārča Jencīša sprediķi. Es visiem vēlos pastāstīt, cik labi ir draudzē „Kristus Pasaulei”, cik daudz spēka un enerģijas šeit iegūstu. Man dzīve iet uz augšu, man ir viss nepieciešamais, lai es būtu laimīga. Dievs par mani rūpējas, man visa kā ir pietiekami. Es jūtos kolosāli! Manā dzīvē nepārtraukti notiek brīnumi. Dievs man palīdz visu laiku! Esmu brīva no visām atkarībām. Agrāk mani verdzināja cigaretes, alkohols un attiecības ar vīriešiem, tagad mani vairs nekas neverdzina un nekalpina. Esmu pilnīgi brīva! Man visu laiku ir labs garastāvoklis, vairs nav nomācošu domu. Esmu tik laimīga!”

Agritas liecību pierakstīja Inga Lapsa.