Jau kādus 4 mēnešus „Kristus Pasaulei” draudzi un mājas grupiņu apmeklē kāda ļoti iedvesmojoša sieviete vārdā Agrita.
Viņai ir milzums daudz liecību ko stāstīt par Dievu pašu un par situācijām kā Viņš vada un gādā par viņu ikvienā dzīves sfērā katru dienu.

Agrita nonāca draudzē „Kristus Pasaulei” neparastā veidā. Tolaik viņa strādāja „Dārzos un parkos”, apkopjot parku. Viņai bija kāds jauks kolēģis, kristietis, kurš stāstīja par Dievu un Dieva principiem. Šis kristietis bija arī tas, kas aicināja Agritu uz savu draudzi. Viņa aizgāja un jutās brīnišķīgi. Bija tikai viens apstāklis, kas traucēja – viss šajā draudzē notika krievu valodā, kas neļāva saprast terminus un domu. Agrita lūdza savu kolēģi, vai viņš varētu palīdzēt sameklēt viņai dzīvu latviešu draudzi. Rezultātā viņš atrada pēc saviem ieskatiem labu mājas grupu draudzi „Kristus Pasaulei”. 27.augustā Agrita viena pati pēc iedotas adreses pirmo reizi atnāca uz draudzes dievkalpojumu. Sākumā jutās nedaudz nedroši, bet viņai ļoti patika un patīk viss, ko mācītājs sludina. Viņa atceras, kā viņas pirmajā dievkalpojumā mācītājs pienācis un paspiedis roku sveicienam. Viņa tad vēl nezināja, ka tas ir mācītājs, tikai vēlāk viņu ieraudzīja aiz kanceles un bija ļoti pārsteigta. Agritai ļoti patīk, ka mācītājs neignorē jaunos cilvēkus un viņai ir degsme, tāpēc, ka viņa redz to mācītājā un viņa sievā. Priecē tas, ka dievkalpojumos zāle ir pilna, un apbrīno to, ka ir tik daudz ticīgu cilvēku, tik daudz jauniešu. Kopš tās reizes viņa ik reizes ir dievkalpojumā un nu jau nāk kopā ar savu mammu.

Ir mainījies viņas dzīvesveids. Agrāk daudz laika un līdzekļu tika veltīts dažādu ballīšu rīkošanai. Visu to labāko ciemiņiem – dārgus cienastus, alkoholu u.c. Tagad ir priecīga, ka ir brīva no tā un ka ir guvusi apstiprinājumu, ka alkohols vispār nav jālieto. Viņa ir sākusi vairāk sekot līdzi savai ikdienai, cenšas ēst labāk un veselīgāk. Nesen pat pavisam atcēla kādas dēla svinības un par tām ietaupīto naudu dēls varēja nopirkt sev jaunu telefonu. Tā viņi kopīgi vienojās un visi palika apmierināti.

Agrita vairs tik daudz laika nevelta televizoram. Tas viņai vispār ir kļuvis vienaldzīgs. Viņa zina, ka ir jāšķiro viss, ko skatās. Sākumā bija bail iet tumsā uz mājas grupu, jo skatītas dažādas kriminālās pārraides. Tagad viņa tā vietā daudz vairāk laika pavada kopā ar Dievu, gan lasot Bībeli, gan pildot Bībeles skolas nodarbības un bailes ir pazudušas.

Viņa atzīst, ka ikdienas situācijās savādāk reaģē un izturas. Agrāk visu savu neapmierinātību izlika uz bērniem, bet apziņa par Dievu, palīdz savaldīties un arī bērni redz, ka Agrita mainās. Gadījās reizes, kad darbā priekšnieks bez iemesla sakliedz, bet jau kolēģis bija ieteicis nedusmoties, tā vietā izvēloties piedot un svētīt šo cilvēku.

Kopš tās dienas kad Agrita pieņēma Jēzu viņa labprāt apsēdās parkā uz soliņa un pavadīja laiku sarunā ar Dievu. Sāka lūgt Dievu arī mājās. Viņa ir saņēmusi atklāsmi par lūgšanu kambari, personiskām attiecībām ar Dievu. Šeit palīdzēja gan mācītāja sludinātais vārds, gan izlasītā grāmata „Pniēla”.

Krasi ir mainījies priekšstats par ziedošanu. Agrāk viņa domāja, ka baznīcās visi ziedojumi aiziet „nepareizos” ceļos. Agrita ir iemācījās lūgt Dievam par finansēm, jo iepriekš viņa uzskatīja, ka lūgt Dievam naudu ir nepareizi un skaitās kā grēks. Ļoti patīk, ka ir īpaši sagatavots vārds šai dievkalpojuma daļai, kas palīdz saprast ziedošanas būtību un ja kāds nesaprot tas arī nav spiests dot ziedojumu.

Viņa ir patiesi aizdegusies Dievam un viss ar to saistītais viņu ļoti interesē. Daudz sarunājas arī ar savu mammu, pārrunājot dievkalpojumus un citas Dieva lietas. Tā abas gūst ticības stiprinājumu un arvien labāk iepazīst Dievu. Agritai vienmēr atrodas vārdi, ko cilvēkiem pateikt par Dievu. Dievs Agritu īpaši lieto evaņģelizācijas darbā. Par to viņai ir milzum daudz liecību ko pastāstīt.

Pirmkārt jau viņas mamma. Abām ir krasas izmaiņas uzskatos pēc tam kad ir, uzzinājušas par 5 kristiešu prioritātēm un tagad cenšas dzīvot pēc tām. Agrita arī saviem 2 pieaugušajiem bērniem liecina par Dievu. Un ļoti cer, ka jau uz šiem Ziemassvētkiem bērni nāks un pavadīs šos svētkus kopā ar viņu draudzē.

Agritai ir lūgusi par saviem kaimiņiem un cik saprot mācījusi par Dievu. Kaut viņa Dievu pazīst tikai paris mēnešus, visu ko viņa zina viņa stāsta apkārtējiem cilvēkiem – saviem tuviniekiem, paziņām un arī tādiem, kas satikti sabiedriskā transportā. Viņa lūdz Dievu par šiem cilvēkiem, un Viņš arī vienmēr atbild Agritai un palīdz piepildīt cilvēku vajadzības.

Pirms sāka apmeklēt mājas grupiņu, Agrita domāja, ka viss spēks ir dievkalpojumos. Sieviete ļoti priecājās, ka ir nonākusi mājas grupiņā. Katra šī tikšanās ir īpaša. Piemēram, ja mājas grupiņā ir palūgts par finansēm, tad viss ātri arī piepildās. Palīdzība atnāk pārdabiskā veidā. Sākumā arī Bībelei nebijis naudas, bet, tiklīdz šī vajadzība tika noformulēta, tā jau otrā dienā Agritai tika uzdāvināta skaista, liela Bībele. Viņa jūtas aprūpēta mājas grupiņā. Nepaiet neviena nedēļa, ka Dievs viņai nebūtu atbildējis uz kādu no vajadzībām.

Viņa jau agrāk nav dzīvojusi īpaši nepareizu dzīvi, un tomēr tā bija bez Dieva, lai gan Viņa klātbūtni un rūpes vienmēr jutusi. Tagad, kad ir draudzē un mājas grupā, saka, ka punkts uz „i” ir uzlikts.

Ja vēlaties uzzināt sīkāk par visiem brīnumiem viņas dzīvē, pajautājiet paši un iepazīstieties ar šo jauko sievieti!

Lolija Sprancmane.