23. jūnijā, tūlīt pēc svētdienas dievkalpojuma beigām draudzes „Kristus Pasaulei” dalībnieki brauca uz Siguldu,
kur jau trešo gadu pēc kārtas tika organizēts draudzes brīvdienu pasākums. Tas notika ierastajā tikšanās vietā – viesu namā „Brūveri”.

Laiks bija jauks un uz pasākuma oficiālo atklāšanu visi ieradās entuziasma un darboties gribas pilni. Pēc svinīgās atklāšanas un aizlūgšanas sekoja iepazīšanās spēle, kur pasākuma organizatoriem bija jāprezentē gaidāmās aktivitātes, savukārt pārējiem dalībniekiem, kuri bija sadalīti komandās, vajadzēja izpildīt kādu uzdevumu. Uzvarētāju komanda saņēma balvu. Pēc tam sekoja vakariņas, gaļas cepšana un brīvais laiks, ko ikviens varēja izmantot pēc saviem ieskatiem. Bija iekurtas arī pirtis un liela daļa nodevās pirts baudīšanai un veldzei jaukajā dīķī. Sportot gribētāji, negaidīja nākamo dienu, devās spēlēt bumbu un citas spēles jau pirmajā vakarā, tā iesildoties oficiālajiem mačiem, kas sekoja otrajā dienā.

Pulksten 22 visi tika aicināti skatīties filmu. Pēc tam sekoja nakts pārgājiens ar lāpām pa mežu, gar Gauju. Tieši šo piedzīvojumu daudzi ļoti gaidīja, jo tas no iepriekšējiem gadiem palicis atmiņā kā kaut kas īpašs. Laiku pa laikam tā dalībnieki apstājās, lai veiktu kādu uzdevumu. Nakts pārgājiens sākās un noslēdzās ar slavēšanas dziesmu.

Kad naktī atgriezāmies apmešanās vietā, kāda daļa devās baudīt naktsmieru savās istabiņās vai teltīs, daļa gāja pirtī, bet citi turpināja izdomāt arvien jaunas aktivitātes, kā turpinot pavadīt kopā laiku. Meitenes no Saldus, kurām līdzi bija ģitāras, sasēdās ap ugunskuru un dziedāja slavas dziesmas Dievam, kas aizrāva arī klātesošos. Kam miegs nebija prātā, tas šajā siltajā naktī atrada sev, ko darīt,.

Nākamajā dienā bija paredzētas daudz sportiskas aktivitātes un tā jau pirms brokastīm iesākās ar pamatīgu rīta rosmi. Mūsu sportiskais pāris Salvis un Laura bija noorganizējuši iesildīšanos dienai ne pa jokam. Tālāk jau katrs pats meklēja sev aktivitātes pēc savas gaumes. Bija iespēja spēlēt volejbolu, futbolu, basketbolu, aizraujošo pudeļu spēli komandām, šaut ar gaisa bisi, kā arī ņemt dalību stafetēs. Bērni tika sapulcināti uz īstu cepumu cepšanu. Citi gāja pirtī un peldējās. Pēcpusdiena gan pārsteidza ar negaidītu un visai spēcīgu lietu. Bija arī otra filma – latviešu kino klasika „Dāvana vientuļai sievietei”. Filmas laikā dalībnieki tika cienāti ar saldējumu.

Pulksten 18 vakarā notika labāko dalībnieku apbalvošana. Kopā tikai izdalītas vismaz 30 medaļas dažādās kategorijās – „Ērgļa acs” labākajam šāvējam, „Visur piedalīties gribošais” visaktīvākajam dalībniekam u.c. Šogad apbalvošanas ceremoniju izpušķoja daži kolorīti cilvēki no mūsu pašu vidus, kuri tēloja gan žurnālistus un autogrāfu vācējus, gan miesassargu. Tieši viņi šo daļu padarīja izteikti jautru un pozitīvu.

Draudzes brīvdienu pasākums „Brūveros” noslēdzās pulksten 21 vakarā, pēc kā visi tā dalībnieki laimīgi un atpūtušies devās uz mājām. Jāsaka paldies organizatoriem, īpašuma saimniekiem un Dievam, ka šis pasākums bija izdevies uz 100%!

Paldies visiem, kas piedalījās un paldies „Brūveriem”! Gaidīsim nākamo pasākumu!

Lolija Sprancmane

Bildes no draudzes brīvdienu pasākuma varat aplūkot šeit: https://picasaweb.google.com/104905689064417556400/DraudzesKristusPasauleiAtputaBruveros2324062013