Pagājušajā nedēļā aizvadīti dziedināšanas dievkalpojumi Rīgas un Valmieras draudzēs, kur katram cilvēkam,
kas to vēlējās, kalpoja īpaši sagatavotas kalpotāju komandas, kas lūdza par dziedināšanas un atbrīvošanas saņemšanu.

Rīgā pirms aizlūgšanām tika sludināti veseli divi sprediķi. Sākumā runāja draudzes mācītājs Mārcis Jencītis par visai radikālu tematu – „Atgriezieties no grēkiem vai iesiet bojā”. Pēc tam cilvēkus, kas to vēl nebija izdarījuši, aicināja nožēlot grēkus un pieņemt Jēzu par savu Glābēju, lai iemantotu mūžīgo dzīvību.

Otro sprediķi ar nosaukumu „Viņš gaida tevi” sludināja draudzes slavētāja Indra. Tas bija Dieva vārds par Viņa mīlestību un īpašo plānu ikvienam, jo mēs visi esam Dieva iecerēti un aicināti. Abus sprediķus iespējams noskatīties draudzes mājas lapā.

Lai stiprinātu cilvēku ticību, Indra aicināja draudzes „Kristus Pasaulei” kalpotājus pirms aizlūgšanām dalīties savās liecībās par Dieva brīnumiem viņu dzīvēs. Varējām dzirdēt stāstus par pārdabisku atbrīvošanu no alkohola un narkotiku atkarības, iekšējo orgānu dziedināšanu, uzmācīgu baiļu padzīšanu, dziedināšanu no C hepatīta un citām pazīstamām kaitēm, kurām ārsti bieži vien nespēj palīdzēt.

Arī Valmieras draudzē cilvēkiem ar aizlūgšanām par dziedināšanu un atbrīvošanu kalpoja sagatavota kalpotāju komanda. Pirms tam tika sludināts Vārds par to, ka dziedināšana jāmeklē pie Jēzus, nevis kādās īpašās zināšanās par stipru ticību vai paļaušanos. Jēzus Pats ir dzīvība, atbrīvošana un dziedināšana. Tāpat kā evaņģēlijos sieva ar asiņošanu, aklie un citi slimie cilvēki meklēja pašu Jēzu, lai saņemtu dziedināšanu, tā arī mums vispirms ir jāmeklē Dieva Dēls. Viss ir vienkārši – mums jāskatās uz pašu Jēzu, no Kura nāk dziedināšana.

Pēc sprediķa cilvēki iznāca priekšā, lai pieņemtu Jēzu par savu Kungu un Glābēju. Visus dievkalpojuma apmeklētājus ļoti uzrunājis šī svētruna. Draudzes vadītāja Nora Lapiņa dalās piedzīvotajā: „Šoreiz sprediķa temats bija tik spēcīgs un uzrunājošs, ka varēja sajust reālu pretestību Dieva darbībai. Dievkalpojuma dienā bija briesmīgi laika apstākļi – stipri lija un zibeņoja. Mums bija problēmas ar aparatūru, trūka nozīmīgi vadi tehnikas saslēgšanai. Kalpotājiem radās pēkšņas problēmas ar automašīnu cilvēku atvešanai uz dievkalpojumu. Slavētājai Lienei bija grūti nokļūt Valmierā.” Nora zina, ka tik spēcīgs pretspēks nozīmē, ka Dievs šajā dziedināšanas dievkalpojumā ir izdarījis kaut ko spēcīgu un nozīmīgu. Arī pārējie cilvēki sajutuši īpašu Dieva klātbūtni dievkalpojuma laikā.

„Kristus Pasaulei” draudzēs dziedināšanas dievkalpojumi notiek regulāri. Pēc tiem parasti varam dzirdēt brīnumainas liecības par Dieva atbrīvojošo un dziedinošo mīlestību. Esi laipni gaidīts apmeklēt mūsu dievkalpojumus katru sestdienu Rīgā un katru svētdienu Valmierā!

Laura Zeniņa.