Pagājušā nedēļā netālu no Siguldas tika aizvadītas trīs brīnišķīgas dienas – notika kārtējais draudzes
“Kristus Pasaulei” seminārs jeb
 inkaunters. Tā norises laikā dalībniekiem tiek dota iespēja aizmirst par visām ikdienas rūpēm un pavadīt īpašu laiku ar Dievu, būt sadraudzībā ar kristiešiemKatrs varēja dzirdēt par to, kā saņemt Dieva palīdzību savai dzīvei, un par katru tika personīgi lūgts, kā arī doti ieteikumi, kā turpmāk ikdienā rīkoties, lai problēmas uzvarētu.

Draudze semināru rīko ar mērķi palīdzēt cilvēkiem gan fiziskās, gan dvēseles, gan garīgās problēmās. Arī šoreiz tā dalībnieki, saņēmuši palīdzību un daudzas “smagas nastas” atstājuši tur, no inkauntera atbrauca priecīgi un laimīgi. Dievs bieži darbojas neparasti un negaidītā veidā. Lūk, pāris liecības:

Linda: Jau 12 gadus regulāri ārstējos slimnīcā, tur atrados vairāk nekā mājās. Man tika uzstādītas 15 dažādas diagnozes, tostarp dažādas alerģijas. Pastāvīgi reiba galva tā, ka vajadzēja turēties pie sienām, nevarēju naktīs mierīgi gulēt, normāli ēst, tiku barota caur vēnu. Tā kā bija alerģija pret dažādām zālēm, tostarp antibiotikām, mani nevarēja ierastā veidā ārstēt. Esmu “rets” gadījums, un ārsti īsti nezināja, kā palīdzēt. Tiku ārstēta dažādos veidos, bet pozitīvus rezultātus tas nedeva. Tajās reizēs, kad no slimnīcas man atļāva doties uz mājām, tad bieži naktī vajadzēja saukt neatliekamo medicīnisko palīdzību un no rīta atmodos reanimācijā. 15. janvārī draudzes “Kristus Pasaulei” mājas grupas vadītāja mani no slimnīcas aizveda uz inkaunteru. Tur lūdza par mani, un pēc ilga laika varēju beidzot paēst normālu ēdienu, labi gulēt naktī, atgriezās spēks, miers, pārgāja galvas reiboņi, varēju staigāt bez turēšanās pie sienām. Visas dienas iztiku bez neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanas. Un pats galvenais, ka man ir prieks un pārliecība, ka Dievs ir mans Ārsts un dziedināšanas process, kas jau ir iesācies, tiks pabeigts un būšu dziedināta no visām kaitēm!

Jānis: Mani Dievs dziedināja visai neparastā veidā. Neuzmanīgi trenējoties, biju sarāvis rokai muskuli tā, ka vajadzēja to turēt miera stāvoklī, iesietu saitē pakarinātu kaklā. Inkauntera otrās dienas vakarā bija īpaša slavēšana, tāda kā diskotēka, kur visi dejoja un priecīgi slavēja Dievu. Tās laikā nebiju pietiekoši uzmanīgs un pārāk daudz kustināju roku, kā rezultātā atkal sākās stipras sāpes. Bēdīgs nodomāju, ka atkal viss ārstēšanas process būs jāatsāk no jauna. Vakarā pie manis istabiņā ienāca kalpotāju mazā meitiņa un piedāvāja lūgt par roku. Viņa uzlika savas mazās rociņas un lūdza. Kad viņa beidza, es teicu: “Būs jau labi”, uz ko viņa ar pārliecību atbildēja: “Nē, IR jau labi! Pēc šīs bērna ticības lūgšanas mana roka tiešām ir dziedināta un vairs nesāp.

Jaroslavs: Alkohola dēļ man radās finansiālas un attiecību problēmas. Es domāju, ka mani sarežģījumi saistītas ar Latviju, ar šo valsti. Uzskatīju, ka mūsu valstī ir tāda kārtība, ka parasts cilvēks nevar šeit sevi apgādāt un labi dzīvot. Bet izrādījās, ka tā nav. Arī aizbraucot uz ārzemēm, man turpinājās problēmas ar alkoholu un ar attiecībām, bija kautiņi, nepatikšanas, kauns un naudas trūkums. Nekas nebija mainījies. Izrādījās, ka taisnība ir tam, ko draudzē māca, ka “cūka arī ārzemēs ir cūka” un ka savas problēmas var atrisināt ar Dieva palīdzību, paliekot tepat Latvijā. Viss nepareizais bija manā domāšanā. No alkohola un smēķēšanas Dievs atbrīvoja, kad sāku katru dienu lasīt Bībeli un lūgt Dievu. Inkaunterā sapratu, ka man ir atstumtība, kas izpaudās tā, ka patiesībā pats atstūmu apkārtējos un biju malā stāvētājs. Seminārā trīs dienas vērojot, kā kalpotāji darbojas kopā vienoti, kā liela ģimene, sapratu, ka negribu vairs būt malā stāvētājs un pieņēmu lēmumu iesaistīties draudzē. Tādēļ arī esmu šeit, dievkalpojumā, ne vairs tikai vērotājs internetā.

Draudzes inkaunteri notiek vairākas reizes gadā. Nākamais ir no 11. – 12. martam, un katrs ir mīļi aicināts to apmeklēt, iepriekš piesakoties pie Luīzes pa tālr. +371 2001 6806 vai e pastu luize.zveja@gmail.com.

Dace Daubere