Andris jau ilgus gadus sevi sauc par kristieti, taču šķita, ka dzīvē kaut kā pietrūkst un viņš pamazām attālinās no Dieva. Viņš nevēlējās ar to samierināties un tāpēc nolēma pievienoties draudzei, kas palīdzētu uzturēt dzīvu ticību un būtu atbalsts arī grūtībās. Esot draudzē “Kristus Pasaulei”, Andris sakārtoja savas prioritātes, ieguva degsmi turpināt ticēt Dievam un ar prieku kalpo arī citiem cilvēkiem.

“Jau pirms daudziem gadiem, grūtību nomākts, biju sācis apmeklēt kādu draudzi ārvalstīs un tur arī iepazinu Dievu un pats sāku lūgt un lasīt Bībeli. Kad atgriezos atpakaļ Latvijā, jutu, ka, laikam ejot, esmu savā ticībā atdzisis. Man pietrūka mērķu un prieka par dzīvi, šķita, ka nekas tā īsti neizdodas. Nevienā no dzīves jomām man nebija tāda skaidra nākotnes redzējuma, lielu sapņu. Centos gan stāstīt cilvēkiem par Dievu, taču viņi manis teikto noraidīja. Kā gan lai motivēju citus ticēt, ja pats neesmu dedzīgs kristietis? Mani skumdināja arī mans dēls, kurš nevēlējās dzirdēt par Dievu, līdz ar to jutos bezspēcīgs palīdzēt viņam kļūt par veiksmīgu cilvēku. Arī lauksaimniecībā, ar ko nodarbojos, man īsti neveicās, lai arī tur ieguldīju visu savu laiku un enerģiju, strādājot tik garas darba stundas, ka nekam citam laika vairs neatlika. Šķita, ka cīnos tikai ar saviem spēkiem, nekas īsti neizdodas. Es sapratu, ka man savā dzīvē kaut kas ir jāmaina, taču īsti nezināju, kas tas ir un kā to izdarīt.

Pirms dažiem gadiem draudzes “Kristus Pasaulei” mācītājs bija Liepājā un mani ļoti uzrunāja viņa sludinātais Dieva vārds. Tāpēc, kad uzzināju, ka šai draudzei tiks atvērta Liepājas filiāle, nolēmu, ka tai pievienošos, cerot, ka tas ir tas, ko meklēju. Šeit es satiku cilvēkus, kas ne tikai runā par Dievu, bet arī paši no sirds cenšas dzīvot pēc Bībeles principiem. Tas mani ļoti iepriecināja, arī pats sāku pielietot ikdienā draudzē mācītās lietas. Beidzot biju ieguvis skaidrus mērķus un redzējumu savai dzīvei. Tas deva prieku un piepildījumu, līdz ar to dedzīgāk stāstīju citiem par Dievu, aicinot arī apmeklēt draudzi. Cilvēki pamazām sāka atsaukties manam aicinājumam un pieņēma Jēzu Kristu par savu Kungu. Tagad es viņiem palīdzu vairāk iepazīt Dievu un kopā ik nedēļu dodamies uz mājas grupiņu, kur studējam Bībeli, lūdzam un dalāmies ar pieredzēto. Mana ticība ir kļuvusi praktiska, jo es cenšos palīdzēt arī citiem mainīt savu dzīvi kopā ar Dievu. Man ir mērķis pašam šī gada beigās uzsākt vadīt savu mājas grupiņu, kur varēšu kalpot cilvēkiem, viņus uzklausot, rūpējoties un lūdzot par viņiem. Ļoti palīdz mājas grupiņas cilvēku atbalsts un grūtās situācijās zinu, ka neesmu viens. Esmu laimīgs, ka arī mans dēls ir sācis ticēt un pats piedzīvojis, ka Dievs atbild uz lūgšanām.

Esot šajā draudzē, esmu sakārtojis savas prioritātes, kur Dievs ir numur viens, pēc tam esmu es pats, ģimene, kalpošana un darbs ir tikai piektā prioritāte. Es joprojām strādāju lauksaimniecībā, taču tagad esmu pieņēmis lēmumu, pirmkārt, veltīt laiku Dievam un kalpošanai un tikai pēc tam darbam. Lasot Bībeli un lūdzot, esmu sapratis, ka Dievs mūsu aicina vispirms darīt Viņa darbus – lūgt un kalpot cilvēkiem, un Viņš palīdzēs mums tikt galā par mūsu lietām. Tagad redzu, ka man sāk labāk veikties un viss izdodas. Esmu ieguvis vīziju, redzējumu savai dzīvei. Es zinu, kāds ir mans uzdevums un kas ir svarīgākais. Esmu pilns ticības un paļāvības uz Dievu, es vairs necīnos viens, bet gan kopā ar Viņu. Man ir draudze, kur vienoti visi kopā ejam uz vieniem mērķiem. Novēlu ikvienam, kam šķiet, ka dzīvē kaut kā pietrūkst, apmeklēt draudzi un pašam veidot attiecības ar Dievu, lūdzot un lasot Bībeli. Nav nekā labāka kā pazīt Dievu un kalpot Viņam!” tā ar prieku saka Andris.

Andra Paipas liecību pierakstīja Laura Gruševa