Jānis ir jauns vīrietis, kuram patīk aktīvs un veselīgs dzīvesveids.
Ikdienā viņš nodarbojas ar sportu – skriešanu, un viņam patīk sasniegt arvien jaunus un lielākus mērķus. Taču tā nav bijis vienmēr. Pirms diviem gadiem Jānim bija ar smags pārdzīvojums – laulības šķiršana, pēc kuras viņš meklēja piepildījumu dažādās izklaidēs ar draugiem, smēķējot un lietojot alkoholu. Jānim cigaretes un alkohols kalpoja kā sava veida iekšējā tukšuma aizpildītājs. Pēc šī pārdzīvojuma viņš nezināja, kā tikt galā ar sevi un sakārtot savu ikdienu, jo viss bija iegājis bezmērķīgā rutīnā.

Jānis stāsta: „Pēc šķiršanās ar sievu bieži vien bija grūti kontrolēt savu prātu un domu virzienu. Ļoti bieži prātā ienāca negatīvais, no kura nevarēju tikt vaļā. Tas atgriezās atkal un atkal. Dzīvoju tādā kā depresijā – ieciklējos uz sliktajām domām un tās pārņēma manu prātu. Man bija ļoti grūti izdarīt to, ko biju apņēmies, domas klīda uz visām pusēm. Līdz ar to es savai ikdienai neredzēju nekādu mērķi, tā man nesagādāja prieku. Vakaros patika iedzert, viegli padevos līdzi kompānijas iespaidam. Nevaru teikt, ka ļoti gribējās to darīt, taču sava viedokļa un mugurkaula man nebija un atteikt es nespēju. Ar laiku sapratu, ka tādam dzīvesveidam nav jēgas, laiks tiek nelietderīgi iztērēts un iekšēji nejutos labāk. Tomēr pats savā spēkā nespēju tikt galā ar šīm atkarībām. Sapratu, ka viens neesmu cīnītājs un ka jāmeklē iespēja, kā to atrisināt.”

Kādu dienu Jānis dzirdēja brīnumainu liecību no brālēna sievas, kura tika dziedināta no vēža. Šī sieviete apmeklē draudzi „Kristus Pasaulei”, kurā notiek arī dziedināšanas dievkalpojumi. Jauno vīrieti ļoti uzrunāja dzirdētais, jo viņš saprata, ka viens pats nespēs tikt galā ar tukšumu sevī un netikumiem. Ienākot draudzē, Jānis uzzināja to, ka ar Dievu var veidot personīgas attiecības, lasot Bībeli un pavadot laiku ar Viņu lūgšanā katru dienu. Uzrunāja arī mācītāja sludinātais par pareiziem principiem, ko Dievs atklāj Bībelē. Jānis sāka tos pielietot – viņš regulāri apmeklē draudzi, lūdz Dievu, lasa Viņa vārdu, kā arī piedalās mājas grupiņā, kurā tiek individuāli aizlūgts par katra personīgajām vajadzībām. Lielu atbalstu Jānis saņēma no mājas grupas vadītāja, kurš deva labus padomus ne tikai, kā dzīvot pēc Dieva principiem, bet arī, kā piepildīt savu mērķi – noskriet maratonu. Jaunais vīrietis turpina: ”Draudzē iepazinu ne tikai dzīvo Dievu, bet arī labus cilvēkus. Ja agrāk man bija paziņas, kuriem neinteresēja manas problēmas, tad tagad man ir atbalsts un cilvēki apkārt, kuri sniedz palīdzību, lūdz Dievu par mani un uzklausa. Tagad, ikdienā lasot Bībeli un pārdomājot Dieva vārdu, pamanu, ka prāts kļūst skaidrāks un ir vieglāk sakoncentrēt domas uz vajadzīgām lietām. Esmu iemācījies cīnīties ar nomāktību un pesimismu. Ir mainījusies ne tikai mana domāšana, bet ieguvu arī spēku uzvarēt netikumus. Esmu kļuvis mērķtiecīgāks un spēju izpildīt savus lēmumus. Dieva spēkā atmetu smēķēšanu un nelietoju arī alkoholu, un, pateicoties tam, man izdevās sasniegt savu mērķi – noskriet maratonu.”

Citiem viņš iesaka: „Lasiet Bībeli un dariet to, ko Dievs māca Savā vārdā. Pārdomājot un iedziļinoties tajā, mēs uzzinām Dieva gribu, Viņa principus, un, sākot tos pielietot, mainās mūsu dzīveEsmu ļoti pateicīgs Dievam par to, ka Viņš spēja man palīdzēt tajā, kur ar saviem spēkiem galā netiku!

Jāņa Strazdiņa liecību pierakstīja Kristīne Krapāne