Aivis ir jaunietis, kas jau zināmu laiku apmeklē draudzi “Kristus Pasaulei”.
Pirms tam viņš bija iekļuvis smagā azartspēļu atkarībā, taču pirmo reizi atnākot un piedaloties dziedināšanas dievkalpojumā, ieguva brīvību.

 

Aivis atceras: “Es izaugu bērnu namā un, kad kļuvu pilngadīgs, pienāca laiks sākt patstāvīgu dzīvi. Valsts izmaksāja pabalstu mīksto mēbeļu iegādei taču, drauga pamudināts, nolēmu nevis iegādāties mēbeles, bet izmēģināt laimi azartspēlēs. Pirmajā reizē vinnēju lielu summu. Protams, turpmāk spēlējot zaudēju daudz naudas, bet laimēju tikai pa retam. Kopā ar draugiem gandrīz katru dienu devos uz spēļu automātiem, radās azarts, jo visu laiku cerēju uz lielo vinnestu. Tā tas turpinājās, līdz biju iztērējis visu mēbelēm piešķirto pabalstu un arī pirmo algu. Biju palicis bez graša kabatā un nonācis bezizejas situācijā, taču no azartspēlēm atteikties nespēju – man tās patika un pievilka kā magnēts. Mēģināju dabūt naudu dažādos veidos, tai skaitā arī prasīju palīdzību draugiem, kā arī gāju uz ielas klāt svešiem cilvēkiem lūgt naudu un atkal devos uz “laimētavu”. Tajās dienās, kad nauda spēlēm pietrūka, sākās tādas kā “lomkas” – jutos izmisis. Negribēju iet uz spēļu zāli, jo tā „aprija” visu manu naudu, notrulināja mani kā personību, jo spēju domāt tikai par vinnestu. Nevarēju atturēt sevi no šīs „izklaides”. Ikdienas vajadzībām nepietika līdzekļu, bet, vienalga, tiklīdz parādījās nauda, tā es atkal biju pie spēļu automātiem.

 

Tajā laikā internetā sekoju draudzes“ Kristus Pasaulei” jaunumiem. Reizēm man patika skatīties slavēšanu, sprediķus un arī liecības, kā Dieva spēkā cilvēki ir tikuši galā ar problēmām. Sākumā biju skeptisks un līdz galam nespēju noticēt, ka tā ir patiesība, taču, kad saņēmu ielūgumu uz dziedināšanas dievkalpojumu, kļuvu ieinteresēts. Tā kā biju izmisis un vēlējos atbrīvoties no atkarības, bet pats nebiju spējīgs tikt galā ar savām problēmām, nolēmu, ka man nav, ko zaudēt, un atsaucos uzaicinājumam. Kad sākās slavēšana, biju pārsteigts, jo dzīvē viss izskatījās daudz iespaidīgāk, nekā internetā. Ļoti patika sprediķis, kuru klausoties sapratu, ka varu būt brīvs no atkarības un draugu negtīvās ietekmes. Dievkalpojuma beigās kalpotājs aizlūdza par manām problēmām.

 

Vēlme doties uz spēļu zāli bija kā ar roku noņemta un es bez grūtībām spēju atteikties, kad draugi kārtējo reizi mani turp aicināja. Viņi, nesaprotot manu noraidošo attieksmi, smējās un teica, ka esmu iekļuvis sektā. Taču es turpināju iet katru svētdienu uz dievkalpojumu, jo mani piesaistīja un interesēja sprediķi. Katru reizi tajos tika pateiktas man ļoti svarīgas lietas, kas palīdzēja saprast savas kļūdas, mainīties, garīgi pieaugt un nobriest kā personībai. Sāku katru dienu lasīt Bībeli un lūgt, jo ievēroju, ka Dievs patiešām atbild uz lūgšanām. Viņš ir palīdzējis atrisināt nevienu vien problēmu – atbrīvojis no nepareiza domāšanas veida, esmu ieguvis jēgu un mērķi savai dzīvei. Tagad man ir labi atalgots darbs, jauna vieta, kur dzīvot, īsti draugi, kas nepavedina uz nepareizām lietām, bet atbalsta, dod labus padomus, palīdz pieņemt pareizus lēmumus. Tagad droši varu teikt, ka draudze „ Kristus Pasaulei” ir vieta, kur Dieva spēkā mainās dzīves.”

 

Jāņa evaņģēlijā 8:32 Jēzus saka: “Jūs atzīsiet patiesību, un patiesība darīs jūs brīvus.” Nav tādas atkarības, slimības, depresijas, no kā Jēzus mūs nespētu atbrīvot. Viņš gaida un aicina katru nomākto, noskumušo, lai noņemtu nastas un dāvātu brīvību un jaunu dzīvi.

Aivja Berģa liecību pierakstīja Dace Daubere