Draudzes „Kristus Pasaulei” mājas grupu ikmēneša neformālie pasākumi,
kuros ir laipni gaidīts katrs cilvēks, notiek ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās, kur atrodas mūsu draudze. Balvu mājas grupas neformālais pasākums notika pagājušajā svētdienā, pulksten 13.00, kad visi pulcējās Balvu pilsētas kafejnīcā, lai klausītos interesantu lekciju par veselīgu uzturu.

Stāsta Balvu mājas grupas vadītāja Inga: „Sākumā mēs visi iepazināmies, stāstot par savām mīļākajām krāsām gan apģērbā, gan interjerā. Pēc tam pasūtījām ēdienu un klausījāmies lektores stāstīto par veselīgu uzturu. Viņas stāstītais bija ļoti vienkāršs – to varēja saprast arī bērni, jo pati lektore ir vietējās skolas skolotāja.”

Neformālā pasākuma dalībnieki arī diskutējuši par gavēni un tā nozīmi cilvēka dzīvē. Visi kopīgi secinājuši, ka gavēnis ir labs ne tikai, lai lūgtu un tuvotos Dievam, bet arī tādēļ, kas tas gan attīra organismu, gan norūda raksturu.

Pēc lekcijas un pusdienu baudīšanas visi kopā spēlēja Balvu mājas grupas sagatavoto spēli, kas visiem atnākušajiem ļoti patika. Maisiņā tika ievietots kāds no pārtikas produktiem, kurš bija jāatklāj, maisiņu aptaustot no ārpuses un sajūtot produkta smaržu. Visi kopā minēja arī dažādas mīklas par augļiem un dārzeņiem. Pasākuma beigās ikviens, kurš grupā bija pirmo reizi, saņēma dāvaniņu.

Ingas mājas grupu ik nedēļu apmeklē četri pieaugušie kopā ar trim līdz četriem bērniem. Mājas grupas neformālajā pasākumā kopā pulcējās četrpadsmit cilvēki. Inga priecājas, ka ar katru neformālo pasākumu apmeklētāju skaits pieaug, taču viņa vēlētos, ka uz mājas grupiņu un šiem pasākumiem nāktu vēl lielāks pulks cilvēku, lai ikviens varētu iepazīt dzīvo Dievu. Šo Balvu mājas grupu Inga vada no pagājušā gada novembra.

„Mēs mājas grupiņā vēlamies, lai katrs neformālais pasākums būtu arvien interesantāks un atšķirīgāks, tāpēc idejas vācam jau mēnesi iepriekš. Kad esam vienojušies par pasākuma tematiku, sadalām pienākumus. Nu jau kādu darbiņu varam uzticēt arī lielākajiem bērniem, kas arī mājas grupas iknedēļas sapulcēs iesaistās gan slavēšanā, gan Dieva vārda iztirzājumā,” tā par gatavošanos neformālajam pasākumam stāsta Inga.

Ikvienā pasākumā cilvēkiem tiek arī stāstīts, kas ir mājas grupa, kāpēc tā ir vajadzīga un kāds tai sakars ar Dievu. Pēc neformālā pasākuma Balvu mājas grupas dalībnieki ikvienu ciemiņu aicina apmeklēt grupiņas sapulces nākamajā nedēļā.

Laura Zeniņa.