Santai ar meitiņu Līvu Alīnu patīk apmeklēt draudzes „Kristus Pasaulei” mājas grupiņu Balvos,
kur viņas kopā iepazīst Dievu. Lai arī Santa to dara tikai nepilnu pusgadu, šajā laikā Dievs viņu ir piepildījis ar mīlestību un mieru, kā arī dziedinājis no nopietnas sirds saslimšanas, kuras dēļ jaunajā sieviete bija satraukusies par savu dzīvību.

„Pagājušā gada decembrī naktīs pēkšņi man sākās elpošanas problēmas. Bija sajūta, ka vairs nespēju ievilkt gaisu. Vēlāk parādījās tādi simptomi kā pastiprināta svīšana un kāju tūska. Ik pa laikam jutu arī sāpēs krūtīs, īpaši kreisajā pusē. Ja vēl nesen es mierīgi varēju uzskriet pa trepēm līdz savam dzīvoklim piektajā stāvā, tad tagad nācās kāpt lēnām, jo jau otrajā vai trešajā stāvā man bija tik grūti elpot, ka vajadzēja apstāties un pat apsēsties, lai atpūstos. Tādos brīžos man ļoti paātrinājās sirdsdarbība, kas radīja satraukumu par veselību. Staigāšanu apgrūtināja arī pastāvīga kāju pampšana. Ar laiku bailes pieauga un es ļoti nelabprāt atstāju savas mājas, pārsvarā gulēju gultā un izvairījos no jebkādām lielākām fiziskām aktivitātēm. Bija reizes, kad man naktī palika tik slikti, ka domāju varu pat nomirt, tāpēc izsaucu ātro palīdzību. Kad mediķi ieradās, viņi man injicēja medikamentus un ieteica tuvākajās dienās veikt izmeklējumus,” stāsta Santa. Jaunā sieviete aizgāja pie ārsta, lai noskaidrotu, kas izraisa viņas veselības problēmas. Pēc veiktajām analīzēm un kardiogrammas Santai tika nozīmēta vizīte kādā veselības centrā Rīgā, lai uztaisītu plašākas pārbaudes. Pēc šo izmeklējumu rezultātiem tika uzstādīta diagnoze – sirds mazspēja. Santa bija šokā, dzirdot šo diagnozi, jo vienmēr uzskatīja, ka ar to slimo vecāki cilvēki. Neviens nevarēja īsti paskaidrot, kāpēc tā ir noticis. Ārsts izrakstīja vairākus medikamentus, kas bija jālieto trīsreiz dienā, un kuru iegādei Santai ik mēnesi bija jātērē lielas naudas summas. Tie palīdzēja dienas laikā izturēt nelielas slodzes, taču problēmas naktī atkal atkārtojās.

Santa jau iepriekš bija ticējusi Dievam un dažreiz apmeklējusi kādu baznīcu, tāpēc zināja, ka grūtos brīžos vajag lūgt. Kad pagājušā gada beigās Santas meitiņas skolotāja uzaicināja atnākt uz mājas grupu, Santa nolēma atsaukties uz šo ielūgumu. Kopš tās reizes viņas abas ar meitiņu regulāri apmeklē grupiņu. „Tur es izstāstīju meitenēm par savām veselības problēmām, un mēs sākām kopīgi lūgt Dievu, lai mana sirds tiktu dziedināta. Grupiņas vadītāja bija stāstījusi par draudzes trīs dienu nometni inkaunteru, kur notiek aizlūgšanas arī par fizisku dziedināšanu, tāpēc nolēmu, ka došos uz turieni. Caur grupiņas sapulcēm, kā arī pašai lasot Bībeli un lūdzot, man radās stipra ticība, ka Dievs noteikti spēj palīdzēt un Viņš ir visu spēcīgs Ārsts,” stāsta Santa.

„Inkaunterā aizlūgšanu laikā jutu, ka bailes mani atstāj un ienāk pilnīgs miers un paļāvība uz Dievu; es sajutu siltumu ķermenī un ticēju, ka Dievs tieši tajā brīdī man dziedina. Kad atgriezos atpakaļ mājās, pēc kāda laika pamanīju, ka pastiprinātā svīšana ir pārgājusi un naktīs vairs nemokos ar elpošanas grūtībām. Kājas arī vairs nepampst un sāpēs krūtīs nav atkārtojās. Es atkal varu uzkāpt pa kāpnēm līdz piektajam stāvam bez apstāšanās un mani vairs nemoka bailes iziet uz ielas. Es zinu, ka esmu vesela un Dievs ir vienmēr blakus, tāpēc nolēmu, ka medikamentus vairs nelietošu. Tagad, kad pagājuši jau vairāki mēneši, es varu droši teikt, ka man nekas nekaiš. Novēlu ikvienam cilvēkam iepazīt Dievu, kuram nekas nav neiespējams un lasīt Bībeli, jo tur ir teikts – „Taču Viņš nesa mūsu sērgas un ciešanas, un mūsu sāpes Viņš bija uzkrāvis Sev (..) ar Viņa brūcēm mēs esam dziedināti.” (Jesajas 53:4-5). Caur Jēzu Kristu visas slimības ir uzvarētas!” tā ar prieku saka Santa.

Santas Lesnieces liecību pierakstīja Laura Gruševa