Nesen man bija sapnis. Tas bija par desmito tiesu. Es jums izstāstīšu savu sapni.

Vai jūs gribat to dzirdēt?

Pēdējā laikā es domāju, kā varētu pienest vēl lielāku upuri savam Dievam. Kā varētu dot tik daudz, lai ziedojumu grozi, kas šeit nolikti draudzes priekšā, būtu pilni. Nu, vismaz viens grozs sākumā!

Mans sapnis ir izveidot tādu biznesu un nopelnīt tik daudz, lai varētu strādāt tikai divas reizes nedēļā, bet pārējā laikā kalpot saviem divpadsmit mācekļiem. Vēlos pavadīt ar viņiem kopā laiku un būt par paraugu visā. Tāds ir mans sapnis.

Bet es zinu – lai tā notiktu, man ir jādod sava 10. Tiesa un arī bagātīgi ziedojumi. Man nepietiek ar manu gudrību vien, man ir nepieciešama mana Tēta gudrība. Man ir vajadzīgs liela pašdisciplīna, spēks, prieks, miers un savaldība. Man ir jābūt gatavai arī uz daudziem klupieniem, bet es zinu, ka ar savu Dievu es pārvaru vaļņus un ar savu Dievu es sagrauju mūrus!

Parunāsimies mazliet? Es jums uzdošu jautājumus un jūs man varat arī nebildēt.

Kuram no Jums ir 1000 Ls alga? Kuram 2000 Ls alga? Varbūt kādam ir vēl vairāk?

Vai drīkstu atbildēt tavā vietā?

Ko tu domāji, kad es paprasīju par tavu algu?

Tas ir nereāli! Tas nav iespējams! Draudzē visiem ir jābūt nabadzīgiem.

Varbūt tu pat citēji kaut ko no Bībeles:

Jo mēs nenieka neesam pasaulē ienesuši, tāpēc arī nenieka nevaram iznest; bet, kad mums ir barība un apģērbs, tad ar to mēs pietiksim. Bet, kas grib tapt bagāts, krīt kārdinājumā un valgā un daudzās bezprātīgās un kaitīgās iegribās, kas gāž cilvēkus postā un pazušanā. Jo visa ļaunuma sakne ir mantas kārība.  1. Timotejam 6:7-10

Bet varbūt tu nodomāji: Kāpēc man vēl nav tāda alga?

Es tev gribu pateikt, ka Dievs grib, lai tava minimāla alga ir vismaz 1000 latu mēnesī.

Tas, protams, nav tavs galvenais mērķis. Tavs galvenais mērķis ir tavi 12 mācekļi. Bet, lai tu uzceltu savu mācekļu grupu un efektīvi kalpotu viņiem, ir nepieciešamas arī finanses.

Jo tev ir nepieciešama laba un veselīga pārtika. Tev ir vajadzīga atpūta un vitamīni, bet tas viss maksā naudu. Nesen es aizgāju pie uztura speciālista. Viņš man pastāstīja, kas man būtu jāēd. Es parasti uzskaitu visus savus ienākumus un izdevumus. Līdz šim es pārtikai tērēju no 10 līdz 15 Ls nedēļā. Sākot ēst veselīgu pārtiku, man vienai tas izmaksāja 35 Ls nedēļā.

Kā tev liekas, ko Dievs grib? Veselīgu vai neveselīgu pārtiku?

Kādu pusgadu strādājot ar saviem klientiem esmu sapratusi, ka naudu iespējams nopelnīt it visur. Tā nav ilūzija. Esmu to sapratusi ļoti skaidri. Katrs otrais no viņiem nopelna 1000 Ls. Pastāstīšu, ar ko viņi nodarbojas, tas tevi iedrošinās un tev noderēs.

Klausies!

Vieni ieved zemenes no Polijas un trīs mēnešos nopelna tik daudz, lai nevajadzētu visu gadu strādāt.

Cita kliente organizē kāzas. Viņa par kāzu organizēšanu saņem 400Ls un viņai katru nedēļu ir kādas kāzas.

Viena kliente pie veikala „Sakta” pārdod puķes. Viņa tirgo arī Vecrīgā visu nakti. Nopelna ļoti labi.

Cita atkal ir šuvēja, kas par vienu kostīmu saņem 200Ls un klienti viņai netrūkst.

Stiliste, kura par saviem pakalpojumiem arī neprasa maz.

Viena audzē suņus.

Vēl cita iepērk no zemnieku saimniecībām dārzeņus un brauc to pārdot pa mikrorajoniem.

Viena mana ir kliente ir fotogrāfe, kura bildē kāzas un kristības. Par vienu foto sesiju arī ņem labu samaksu.

Kliente, kura tīra mājas un ofisus nu jau 15 gadus, vada savu uzņēmumu.

Basketbola trenere, kura vasarās organizē bērnu nometnes.

Vienai pieder rotu veikals.

Cita ir māksliniece, kura par savām gleznām saņem labu honorāru.  

Es, protams, nenosaucu visus advokātus, grāmatvežus, auditorus, juristus, ārstus, farmaceitu kompānijās strādājošos, arhitektus un policistus, kuri ir ilgi mācījušies, lai iegūtu savu profesiju un šobrīd saņem labu atalgojumu.

Es jums vēl un vēl varētu stāstīt, ar ko nodarbojas mani klienti. Kā es zinu, cik viņi pelna? Es dzirdu, ko viņi ēd un kā atpūšas. Es dzidru, kādus kredītus viņi maksā. Pēc tā es nosaku, kāda ir viņu alga.

Gribu atklāt jums kādu noslēpumu. Visi šie cilvēki ir līdzīgi jums. Viņi ne ar ko nav īpaši savādāki.

Jūs noteikti ziniet Rakstu no Marka 12:41 par atraitni, kura iemeta ziedojumu traukā visu savu padomu. Viņa bija iemetusi vairāk, nekā visi bagātie. Ja tu šodien neesi apmierināts ar savām finansēm, atdod savu padomu Dieva rokās un Viņš tev noteikti parādīs, kas ir jādara tev. Visu savu padomu!? JO tikai tad var parādīties Dieva spēks.

Daži noteikti man iebildīs: „Es jau katru reizi nesu papildus savai 10. tiesai vai pusi savas algas. Vai tad tas jau nav daudz!? Dievs, redzi, kad vajadzēja, es ziedoju tur. Un atkal ziedoju citur. Un man kā nav, tā nav. Kur tad ir mans lielais piķis?”

Atceries, Dievam nav vajadzīgs tavs piķis, bet gan tava sirds.

Tu noteikti arī zini vietu par talantiem, tas ir no Mateja 25:14-29

Kungs saviem kalpiem deva piecus, divus un vienu talantu. Vai ievērojāt, ka nebija neviens, kam netika iedots? Katram no mums ir talants vai saproti mums katram ir talants. Ja tu nezini savu talantu, lūdz Dievam, lai Viņš tev to atklāj.

Sāc lietot to, kas tev jau ir šodien. Sāc ieraudzīt, kā tu vari piepildīt šo grozu pilnu. Neviens no mums nav bez kājām un rokām. Dievs no tevis atprasīs. Es bieži domāju, kā es varētu Dievam atnest vairāk. Kā efektīvāk tērēt savu naudu un kā to pavairot. Dievs mums ir iedevis tieši tik, cik mēs šobrīd varam pavairot. Kādā grāmatā lasīju, ka mūsu algas nav domāta tērēšanai, bet lai uzsāktu biznesu. Kā tad tas ir iespējams???

Ja tava alga ir 200Ls tu to vari palielināt divas reizes un tev būs 400 Ls. Ja tava alga ir 400 Ls, tu to vari pavairot 2 x un būs 800.

Kāpēc Kungs viņiem visiem neiedeva vienādi? Viņš katram dod pēc viņu spējām.

Jo ikvienam, kam ir, tiks dots, un tam būs pārpilnība, bet no tā kam nav atņems to kas tam ir. Mateja 25:29

Sāc savu algu pavairot! TU nevari to iztērēt tikai savām vajadzībām. Tev ir kāda daļa jāiegulda, jo nauda pavairo naudu. Ieguldi kaut vai kādā mazā darījumā. Sākumā pavairo kaut vai latu un Dievs tev rādīs tālāk. Neviens jau tev neprasa uzreiz veikt darījumus par 1000 Ls.

Šodien es zinu – ja man atņemtu visu naudu un visu, kas man ir, kaut arī patiesībā man nekā daudz nav, es atkal kļūtu bagāta! Es nesaku, ka esmu bagāta, bet es eju uz to. Bet es noteikti atkal ātri nonāktu līdz summai, kādu pelnu šodien.

Tev interesē, ko es darītu? Es ceru, ka arī tevi tas iedrošinās.

Es ietu uz bāzi, sapirktos augļus un brauktu uz kādu mikrorajonu pārdot. Sameklētu Polijā kādu saimniecību, iepirktu no viņiem ābolus un rudenī pārdotu. Es nopirktu aukstumsomu un brauktu uz Jūrmalu pārdot saldējumu. Es ietu centrā un piedāvātu nomazgāt skatlogus.

Runājoties ar saviem klientiem, gandrīz katram ir vajadzīgs kāds darbinieks.  Vienam vajag mājsaimnieci, kas tīra māju, vienam auklīti, citam, kas suni ved pieskatīt.

Es tev saku – naudu nopelnīt var visur.

Šodien esmu tik ļoti aizņemta, ka pati vairs māju netīru, bet esmu pieņēmusi cilvēku, kas to dara. Kāds noteikti par to brīnīsies un teiks, ka esmu izlepusi un nevaru vairs aiz sevis pat savu miskasti iznest.

Ziniet, vēl pavisam nesen es pati vienai miljonārei tīrīju māju, karināju viņas apakšveļu uz šnores un četrrāpus mazgāju viņas garāžu.

Un es par to biju laimīga. Tas bija tas, ko es varēju darīt tajā mirklī.

Bet šodien ir pagājis nepilns gads un man jau pašai ir mājkalpotāja. Man ir ļoti svarīgi, lai māja būtu tīra, bet tas man prasa 3 vai pat 4 stundas nedēļā. Kāpēc man tīrīt māju pašai, ja es pa šīm stundām varu nopelnīt trīs reiz vairāk?

Es gribu iet uz priekšu. Es šajās četrās stundās plānoju un ģenerēju jaunas idejas, kā vairāk nopelnīt. Es netērēju laiku lietām, ko var izdarīt kāds cits. Tas nav tāpēc, ka esmu palikusi slinka. man ļoti patīk gan tīrīt māju, gan gatavot ēst. Bet es zinu, ka man ir doti vēl citi talanti, lai tos izmantotu lai pavairotu.

Vai tu saproti, par ko es runāju?

Es ticu, ka mums katram var būt savs uzņēmums. Dievs grib, lai mēs vairojamies ne tikai draudzē vai grupās, bet arī finansiāli. Dievs visu ir radījis, lai tas augļojas un vairojas. Tas attiecas ne tikai uz dzīvniekiem un augu valsti, bet arī uz mūsu finansēm. Vai tu gribi palielināt savu desmito tiesu un savus ziedojumus? Tad sāc izmantot savus talantus.

Met šodien savus graudus grozā. Lai tie mirst un nes daudz augļus. Jo nav neviens tāds dārzenis un augs, kas nemirstot varētu nest augļus.

Mēs katrs varam kļūt bagāts. Tikai – vai tu to gribi? Jo nauda ir visur. Tev tikai ir jāgrib un jāierauga.

Lūdz Dievam, lai Viņš atver tavas acis, ka tu to ieraugi. Es ticu, ka šodien, kad tu liksi savu ziedojumu un 10. tiesu grozā, Dievs dziedinās tavas finanses.

Jo mans Dievs mani ir dziedinājis, un es ticu, ka viņš var dziedināt arī tevi.

Ja tu neko nedari, tad laikam esi apmierināts ar to, kur tu esi un ko tu dari. Es nelikos mierā, kamēr nesasniedzu to stāvokli kādu es vēlējos. Es negribēju, lai par manu laiku kāds valda.

Es šodien varu būt laimīga, ka man nevienam nav jāatskaitās un ka man nav priekšnieku. es varu strādāt cik gribu un varu plānot savu laiku, kā vēlos. Es tiešām esmu laimīga ar savu darbu, es to ļoti mīlu un man tas patīk. Pirmo reizi es pelnu tik daudz, ka pati varu plānot savu laiku kā es strādāšu. Pirmo reiz es sevi lutinu. Es mīlu sevi un mīlu Dievu.

Šodien es sapņoju, ka varētu savu darba laiku samazināt līdz 2 dienām pa 8 stundām. Lai šajās 16 stundās nedēļā es varētu atnest iespaidīgu ziedojumu un 10. tiesu. Un pārējo laiku veltīt, lai kalpotu!

Ja tavās finansēs jau ilgāku laiku ir sausums un ož pēc nabadzības, tad paliec ticībā! Nepievilies! Dievs grib mūs ikvienu svētīt. Ja tev liekas, ka nav nekādu cerību, tad zini – Dievs varēja Lācaru uzmodināt no miroņiem. Viņš var arī tavas finanses dziedināt tā, ka tev pietiek visam un pāri paliek labiem darbiem.

Vai Es tev nesacīju: ja tu ticēsi, tu redzēsi Dieva varenību? Jāņa 11-40.

Mūsos katrā ir ļoti liels potenciāls. Ļoti liels.

Indra Onzule.