Svētdien, 21. februārī draudze ”Kristus Pasaulei” svinēja 8 gadu jubileju.
Tie vienmēr ir gaidīti un īpaši svētki ikvienam draudzes apmeklētājam, jo šeit ir iepazīts Dievs un mainījušās daudzu dzīves. Uz šo dievkalpojumu cilvēki ieradās no Rīgas un citām Latvijas pilsētām, kur pēdējā gada laikā ir atvērtās mājas grupiņas.

Svētku sajūtu radīja daudzi sarūpēti pārsteigumi, kas iepriecināja ikvienu dalībnieku. Jau vestibilā viesi saņēma piespraudītes sirds formā, kas radīja kopības sajūtu un vēlāk paliks kā piemiņa par šo pasākumu. Tāpat neaizmirstamu šo dievkalpojumu darīja daudzās slavēšanas un pielūgsmes dziesmas, ko izpildīja draudzes slavēšanas grupa. Nenoliedzami priekšnesumus krāšņākus darīja gaismas specefekti un dejotāji, kuri palīdzēja atraisīties arī zālē esošajiem. Lielu prieku gan pieaugušajiem, gan bērniem sagādāja balonu “lietus”.

Par godu jubilejas dievkalpojumam bija uzaicināti īpaši un ļoti gaidīti viesi — Vasarsvētku draudžu apvienības bīskaps Modris Ozolinkevičs ar dzīvesbiedri, kuriem mācītājs izteica sirsnīgu pateicību par atbalstu ticības un kalpošanas iesākumos. Kā jau dzimšanas dienā, sekoja savstarpējie apsveikumi. Mācītājs pateicās līderiem, kuri cēluši, stiprinājuši draudzi un šobrīd vada mājas grupas. Īpašu “paldies” mācītājam bija sagatavojusi arī draudze.

Dievkalpojumā mācītājs sludināja svētrunu ar nosaukumu “Vai Dieva mīlestība ir izmērāma?”. Tā katram no mums mudināja aizdomāties par darbiem, kas paliek pēc mums. Līdzīgi kā ticība, arī mīlestība bez rīcības ir nedzīva. Ja mīlam Dievu, mēs kalpojam cilvēkiem un rezultāti ir redzami.

Pateicoties kopējam darbam, draudze ir augusi un šajos astoņos gados to apmeklē jau 425 cilvēki. Ir pacelti 46 līderi un atvērta 61 mājas grupiņa. Mācītājs iedrošināja neapstāties pie sasniegtā un turpināt mīlestībā kalpot Dievam un cilvēkiem.

Savukārt Modris Ozolinkevičs novēlēja draudzei nekad, nekad nepazaudēt Dieva tuvumu. Tā ir realitāte, kas maina absolūti visu. Dievs vēlas mūs svētīt, tomēr Viņš nekad neies uz kompromisu ar Savu vārdu, tādēļ būs sekas gan tavai paklausībai, gan nepaklausībai Viņam. Bīskaps dalījās ar savu personisku liecību, kas uzrunāja daudzus. Ja mēs pakļaujamies Dieva gribai, kas atklāta Bībelē, Dievs dod spēku gan mums, gan mūsu kalpošanas izaugsmei.

Dievkalpojuma noslēgumā ikviens tika aicināts baudīt svētku kliņģeri un pabūt kopā neformālākā, un draudzīgā atmosfērā.

Sīkāku ieskatu notikušajā var redzēt fotoreportāžā: http://www.draugiem.lv/kristuspasaulei/gallery/?pid=414738718

Draudzes “Kristus Pasaulei” dievkalpojumi notiek katru svētdienu Rīgā, Elizabetes ielā 2, plkst.11.00, uz kuriem aicināts ir ikviens. Būsiet mīļi gaidīti!

Līga Ķibilde