Ir aizritējušas divas ļoti interesantas dienas, ko draudze „Kristus pasaulei” pavadīja
viesmīlīgajā un brīnišķīgajā viesu namā „Brūveri” netālu no Siguldas. Var gandrīz droši apgalvot, ka ikviens no šī pasākuma ir atgriezies patīkami atpūties, sirsnīgi nosportojies, izpirtojies, izsmējies un ciešāk sadraudzējies.

Pirmais svarīgais atzīmējamais fakts ir, ka Dievs mūs, šī pasākuma dalībniekus, bija svētījis ar īpaši patīkamu laiku. Kaut gan reģistrācijas laikā ap pulksten 12:00 vēl uzpilēja pa lietus lāsītei, saule pēc tam mūs aplaimoja visas dienas garumā. Pateicoties tieši tam, ka nebija nokrišņu, šajā dienā veiksmīgi izdevās visas ieplānotās pasākuma aktivitātes. Otrajā dienā, gluži kā uz atvadām, bija apmācies vairāk, un tieši uz prombraukšanas laiku sāka līņāt lietutiņš.

Jāatzīmē, ka viss programmā paredzētais arī lielā mērā izdevās. Pasākumu organizētāji bija ļoti elastīgi un visas aktivitātes tika pielāgotas cilvēkiem nevis otrādi, kā rezultātā arī patiešām izdevās atpūsties. Bija patīkami vērot, cik daudz dažādu nodarbju varēja manīt pasākuma teritorijā paralēli: tur cilvēki spēlēja futbolu, tur – volejbolu utt. Aizņemts pastāvīgi bija arī blakus esošais basketbola grozs… Bērni šūpojās, darbojās šaušana, tika savāktas komandas atraktīvām un patiešām smieklīgām un patīkamām stafetēm… Drīz arī tika kurti grili un ceptas dažādas gaļas. Bija, kur atpūsties arī jaunajām māmiņām ar bērnu ratiņiem, savukārt pievilcīgais dīķis vilināt vilināja pirmos peldētājus. Domāju, ikvienam, kurš kaut uz mirkli centās pavērot šo darbošanos ar skatu no malas, viss notiekošais izraisīja patīkamu pacilājumu. Ikviens uz mirkli noskumušais drīz vien atrada sev patīkamu sarunu biedru.

Par katru aktivitāti bija iecelts savs atbildīgais, kas organizēja pasākumu. Tieši tas padarīja gan spēles, gan citas izklaides brīnišķīgi, bet neuzkrītoši labi organizētas. Visi bija uzdevumu augstumos un par to liecina jau cilvēku vispārējā apmierinātība. Liels paldies visiem aktivitāšu vadītājiem, draudzes atbildīgajiem, viņu palīgiem – jums izdevās LIELISKI!

Pirmās dienas pēdējie divi posmi bija klasiskās latviešu filmas „Limuzīns Jāņu nakts krāsā” skatīšanās un nakts pārgājiens. Par filmu var teikt, ka, skatoties to tik lielā kompānijā, kā mūsējā, tā šķita daudz interesantāka un smieklīgāka, nekā tad, kad skatāmies to mājās pie televizora. Savukārt nakts pārgājiens ar saviem septiņiem etapiem bija vienkārši kolosāli izdevies! Nez vai kāds, kas tajā piedalījās, to nožēloja. Bija daudz lāpu, daudz jautrības, interesantu pārbaudījumu (paslēptu mīksto matiņu meklēšana, šķēršļu pārvarēšana un kopīga dziedāšana) un brīnišķīgas dabas baudīšana naktī.

Daži bija tik izturīgi, ka ar nakts pārgājienu pat nenoslēdza pirmās dienas aktivitātes. Sekoja vēl iešana iepriekš iesildītajā vīriešu pirtī (dienā pirtis bija divas – sieviešu un vīriešu) un tusēšana līdz pat pieciem rītā. Pārsvarā izturīgākie izrādījās jaunieši. Šeit vietā ir atzīmēt, ka pasākuma teritorijā bija savi noteikumi, kas bija piestiprināti pie katras ēkas ieejas. Pasākuma teritorijā nenotika nekādas pagāniskās tradīcijas vai alkohola lietošana. Kā atzīmēja kāds no ciemiņiem, bijis ļoti neparasti un patīkami redzēt tik daudz cilvēku vienkopus, kuri prot tik labi svinēt un atpūsties un tajā pašā laikā nelietot apreibinošas vielas.

Ko par pasākumu saka daži citi cilvēki?

Kristīne no Evas mājas grupiņas: „Šis bija labākais pasākums līdz šim manā dzīvē! Patika, ka visu laiku bija organizēts dažādas aktivitātes, bet tajā pat laikā dalība tajās nebija obligāta. Varu teikt, ka bija ļoti interesanta stafete… Ļoti patika pirts. Un ļoti, ļoti, ļoti patika nakts pārgājiens! Kā pirms braukšanas atzīmēja mūsu mājas grupiņas vadītāja, ka šis pasākums būs tik jauks, cik mēs paši to jauku padarīsim. Tad nu mēs ar Martu arī darījām visu, lai to padarītu jauku. Es, piemēram, pirmo reizi šo filmu (“Limuzīns Jāņu nakts krāsā”) noskatījos visu no sākuma līdz galam un tā bija ļoti jautra. Bijām arī sagatavojušas maltīti kopīgām ēdienreizēm. Pie mums nāca ciemos arī no citām grupiņām un mēs ēdām kopā… Kolosāls pasākums!”

Dainis Vainovskis saka, ka „Patika viss kopā, bet īpaši sporta aktivitātes, kā arī nakts pārgājiens. Ļoti vēlējos uzspēlēt futbolu, ko arī varēju šeit īstenot. Gribu arī citreiz piedalīties šāda pasākumā!”

Daiņa sieviņa Dagnija no Sandijas mājas grupiņas: „Ļoti daudz kas patika. Ja nu īpaši, tad batuts. Patika vērot citus spēlējam, arī, kad vīrs piedalījās sporta aktivitātēs.”

Betija un Līga savukārt ar laimīgu smaidu pastāstīja par garajām nakts aktivitātēm un ilgo pirtošanos līdz pirmajiem rīta gaiļiem (ja mūsu pasākuma teritorijā vien tādu būtu…). Līga ar meitiņu, vīru Edgaru un palīgiem bija galvenie brīnišķīgā nakts pārgājiena organizatori.

Nākamais rīts sākās ar rīta rosmi, ko vadīja Agneta. Pēc stiepšanās vingrojumiem un aerobikas turpinājās sportiskās aktivitātes un vēlāk arī pirtī iešana. Otrās dienas galvenie notikumi bija virves vilkšana un pudeļu spēle, ko mums visiem iepriekšējā dienā iemācīja Sintija no Valmieras. Šī spēle patika visiem un tika spēlēta daudzas reizes no vietas, piesaistot arī kuplu līdzjutēju pulku. Virves vilkšanā sacentās draudzes stiprākie vīri un sievas, kuras bija pat lielākā skaitā, nekā pirmie!

Pasākumu noslēdza apbalvošana, kurā tika sumināti gan labākie savās sporta disciplīnās, gan atraktīvākie to dalībnieki. Pateicība tika labākajiem pirtniekiem Intai un Jānim no Subates, kā arī lieliskajam šašliku un desiņu cepējam Viktoram.

Ap pulksten 16:00 pamazām sāka doties mājās pasākuma dalībnieki, tomēr vēl līdz pat vakaram turpinājās gan pirtī iešana, gan peldēšanās, gan spēles. Pasākuma gaisotne bija ļoti nepiespiesta un ikviens draudzes „Kristus pasaulei” dalībnieks varēja šajās divās dienās atpūsties, gan piedaloties dažādās aktivitātēs, gan pastaigājoties pa „Brūveru” apkārtni un baudot brīnišķīgo Siguldas dabu, gan vienkārši guļot un nedarot nekā! Kā pirms tam atzīmēja draudzes mācītājs Mārcis Jencītis, ir sekmīgi noslēgusies trīs mēnešus ilgusī evaņģelizācijas kampaņa „Pārmaiņu laiks” un mēs esam kārtīgi strādājuši un pelnījuši atpūtu! Arī Jēzus Savus mācekļus ņēma savrup un teica viņiem: „Atpūtieties mazliet!” Šīs divas dienas bija brīnišķīga un pelnīta atpūta visai draudzei kopumā!

Paldies viesu namam „Brūveri” par brīnišķīgo uzņemšanu, mājīgajām istabām un sakopto vidi! Iespējams, ka tā nebūs pēdējā reize, kad mēs tiekamies šajā brīnišķīgajā vietā.

Uz tikšanos!

Bildes no draudzes brīvdienu pasākuma varat noskatīties šeit:

Lolija Sprancmane un Artūrs Danenbaums