28. janvārī aprit tieši četras nedēļas, kopš draudzē „Kristus pasaulei” izsludināts 40 dienu ilgs gavēnis.
Gavēņa mērķis ir panākt pārdabīgu Dieva iejaukšanos un līdzdalību gan katra draudzes locekļa personīgajā dzīvē, gan arī draudzes kopējo plānu un mērķu sasniegšanā šajā gadā.
Draudzes līderi un kalpotāji ir aicināti šajā laikā atturēties no pārtikas produktiem pilnībā un veltīt padziļinātu uzmanību Dieva meklēšanai, lūgšanai un Bībeles studēšanai.
Par gavēņa laikā piedzīvoto stāsta Sandija Vēze, Inga Zaretoka un Eva Olševska:
Sandija: Šajā laikā lietoju tikai sulu, pienu un kefīru. Jūtos ļoti labi. Arī spēks man ir strādāt, kalpot un darīt pārējos ikdienas darbus. Manī ir daudz enerģijas un dzīves prieks. Skaidra galva un dedzīgas lūgšanas. Es nevis mokos un gaidu, kad šis gavēnis beidzot būs galā, bet izbaudu šo brīnišķīgo laiku! Ja man jautā par atbildētām lūgšanām, tad pagaidām vēl stāvu ticībā un zinu, ka viss vēl priekšā!

Inga: Lietoju citronu dzērienu ar medu, tēju ar ievārījumu un tamlīdzīgi. Kefīru nē. Vakar man bija tā, ka pat nedomāju par ēdienu. Sāku šo gavēni ar mērķi vairāk būt iekšā draudzes vīzijā G12, kā arī piedzīvot izlaušanos attiecībās ar Dievu. Vēlos Viņu piedzīvot pa īstam. Pēdējā nedēļā man bija fantastiskas lūgšanas, jutu, kā Dievs atnāk pie manis, piedzīvoju Viņa klātbūtni. Mani gavēņa mērķi sāk piepildīties. Dzirdēju kādu raidījumu pa kristīgo radio, kur viens mācītājs bija gavējis 21 dienu, un atbildi uz savu lūgumu no Dieva viņš piedzīvoja pēdējā dienā. Ticu, kam man viss vēl priekšā!

Eva: Es jau sākumā nolēmu, ka manā gavēnī dažas reizes nedēļā būs arī ēdamkarote diedzētu graudu un ziedputekšņi ar medu. Vēl es dažkārt lietoju sablenderētus dārzeņus ar ūdeni un arī kaut ko no piena produktiem. Svarīgākais, ko esmu ieraudzījusi, ir tas, ka mūsu organismiem patiesībā nav vajadzīgs daudz kas no tā, ko esam paraduši stūķēt iekšā. Pavisam noteikti pēc šī gavēņa es pārskatīšu savus ēšanas paradumus. Tie noteikti mainīsies! Šī gavēņa iespaidā man ir ļoti labs miegs, arī pašsajūta ir laba. No rīta ir vieglāk pamosties un piecelties, ir skaidra galva un daudz vieglāk lūgšanā koncentrēties uz Dievu. Manas domas nepeld projām. Šajā laikā es īpaši piedzīvoju Viņa tuvumu. Man nav būtisks nogurums vai nespēks. Nākamos ilgstošos gavēņus mēģināšu ņemt maksimāli uz ūdens!