Šodien rit draudzes „Kristus pasaulei” 40 dienu gavēņa 15. diena. Pagājušā gada beigās draudzes mācītājs
Mārcis Jencītis izsludināja ilgstošu gavēni, kura mērķis ir meklēt pārdabisku izlaušanos gan attiecībās ar Dievu draudzei kopumā un katram personīgi, gan Dievišķu iejaukšanos un palīdzību draudzes un individuālo mērķu sasniegšanā 2010. gadā. Draudzes līderu komanda tika aicināta gavēt pilnas 40 dienas, atturoties no pārtikas produktiem vispār. Seko īsas intervijas ar četriem draudzes līderu komandas pārstāvjiem par viņu piedzīvoto šajā gavēnī, veidu, kā viņi gavē, grūtībām un piedzīvoto no Dieva:

Sandija Vēze: Jūtos apbrīnojami labi! Sākumā domāju, ka būs daudz grūtāk, taču tagad jūtu, ka varēšu izturēt. Gavēšu visas 40 dienas.

Tas, ko es piedzīvoju šobrīd, ir skaidrs prāts, vieglāk saklausu Dieva balsi. Daudz vieglāk saprotu, ko Tas Kungs uz mani runā, nāk arī atbildes uz daudziem maniem jautājumiem, kurus es uzdodu Viņam!

Aija Metmane: Man vispār gavēnis padodas grūtāk, nekā citas lietas. Pirmās piecas dienas gavēju uz ūdens, tad sāku ēst arī augļus. Taču vēders, reiz iedarbināts, prasa vēl un vēl. Tad mazliet bija problēmas ar sirdi. Kopš vakardienas gavēju uz jogurtu. Sajūta baigi labā, tā it kā krāns būtu atrauts vaļā! Šodien jūtos ļoti labi.

Arvis Kotins: Jūtos normāli. Lietoju citronūdeni ar medu, sulu un dārzeņu novārījumu. Plānoju gavēt visas 40 dienas. Šobrīd vēl neko īpašu neesmu piedzīvojis, turpinu stāvēt ticībā.

Luīze Zveja: Dzeru sulu, buljonu un kakao. Kaut arī bija dažas dienas, kad bija grūtāk koncentrēties un domāt, taču visā visumā jūtos labi. Varu strādāt, ir spēks piecelties no gultas rīta lūgšanā. Lūgšana rit daudz labāk. Īpaši pēdējās nedēļas laikā. Mana sirds kļuvusi daudz atvērtāka un uzņēmīgāka Dieva Vārdam. Noteikti turpināšu šo gavēni vēl kādu laiku!

Nākamā reportāža par draudzes gavēni un intervijas ar tā dalībniekiem būs 28. vai 29. janvārī. Bet pagaidām novēlam veiksmi visiem draudzes „Kristus pasaulei” gavēņa dalībniekiem, izlaušanos, kā arī piedzīvot vēl vairāk To Kungu personīgi šajā laikā!