Dievkalpojumā „Svētība 2011. gadam” šā gada 1. janvārī „Kristus pasaulei”
mācītājs Mārcis Jencītis iepazīstināja klātesošos ar draudzes jaunajiem mērķiem šim gadam. Ja salīdzina ar aizvadītā gada plāniem, tad 40 līderi un 50 mājas grupas sākotnēji var šķist pieticīgs uzstādījums, bet mācītājs paskaidro savu pozīciju.

„Šā gada laikā mūsu draudze Rīgā ir dubultojusies. Ja pirms gada šajā zālē bija ap 80 cilvēku, tad tagad mēs esam divreiz vairāk.” – viņš saka. „Mums galvenais ir nevis skaitļi, bet gan augošas un spēcīgas mājas grupas, kurās cilvēki patiesi tiek veidoti par Kristus mācekļiem. Līdz ar to no šā gada par pilnvērtīgu mājas grupu mēs uzskatām tikai tādu, kurā ir vismaz pieci stabili dalībnieki, kuri pieaug Kristū, kārtīgi apmeklē draudzi un grupu, kā arī ir izvēlējušies „Kristus pasaulei” par savu draudzi”.

Tātad, esošās grupas un to vadītāji paliek, izmaiņas ir tikai uzskaites sistēmā. Jāpiebilst, ka arī citur pasaulē G12 vīzijas draudzes par pilnīgu mājas grupu skaita tikai no pieciem stabiliem cilvēkiem un vairāk. Līdz ar to draudze „Kristus pasaulei” pārņem šo modeli no šā gada sākuma grupas līdz pieciem cilvēkiem sauks par topošajām mājas grupām, bet to vadītājus – par topošajiem līderiem.

Kopumā 2011. gadā ir ieplānotas 50 pilnas grupas un 20 topošas grupas. Akcents tiek likts uz vadītāju sagatavošanu. „Ja ir līderis – ir grupa!” – saka mācītājs. Šajā gadā plānots pacelt 40 līderus (kuri vada pilnas mājas grupas) un 30 topošos līderus. Tātad mērķi šim gadam – 70 līderi un 70 mājas grupas kopā!

Lūgsim, gavēsim, ticēsim un strādāsim! Lai izdodas!

Artūrs Danenbaums