Aizvadītā nedēļa mūsu mājas grupām pagāja neformālo pasākumu gaisotnē.
Tika realizētas dažnedažādas idejas. Lai ļautu ielūkoties šo pasākumu norisē, šoreiz stāsts par divu grupiņu – Daigas un Ingas noorganizētajiem pasākumiem.

Inga svētdien īstenoja sen lolotu sapni – braukt ar jahtu. Kā viņa atzina, šim pasākumam visa grupiņa bija gatavojusies jau vairākus mēnešus iepriekš, galvenokārt cītīgi krājot finanses. Idejai par jahtas braucienu bijusi liela piekrišana, un daudzi cilvēki vēlējās piedalīties šajā pasākumā. Svētdienas rītā Ingai nācās satraukties, ka braukt gribētāju neizrādās vairāk nekā noteiktais limits to pieļauj. Rezultātā uz jahtas uzkāpusi 15 cilvēku grupa kā pasažieri, un līdz ar viņiem 2 apkalpes locekļi – jahtas kapteinis ar palīdzi. Dievs braucienu bija svētījis ar ļoti labiem laikapstākļiem. Tā nu jaunā, skaistā jahta „Džesika” no Bolderājas piestātnes devās ceļojumā uz jūru. Jahtas apakšstāva kajītē bija ērts galds, kur grupiņa varēja uzklāt sarūpēto cienastu sev un viesiem. Neizpalika arī ekstrēmas sajūtas, kad jahta iebrauca jūrā, jo viļņos jahta tika stipri mētāta. Brauciens tika pabeigts mierīgākos ūdeņos, peldot pa Daugavu, ēdot un runājoties.

Sadraudzība starp cilvēkiem veidojusies ļoti veiksmīgi, dabiski un jauki. Astoņi jauni cilvēki bijis ļoti optimāls daudzums veiksmīgai komunikācijai, kas pamatā notikusi individuāli: cilvēks – cilvēkam. Sarunu laikā bija iespēja stāstīt cilvēkiem savas liecības, ko Dievs darījis katra dzīvē, un vērst cilvēku skatu uz Dievu. Šī bija ļoti pozitīva pasākuma daļa.

Kopumā ir aizvadīta brīnišķīga svētdiena, atpūšoties kopīgā izbraucienā. Trīs cilvēki pat bija tematiski saģērbušies šim ar jūrā braukšanu saistītajam pasākumam, apvelkot strīpainas drēbes kā jūrniekiem. Kapteinis vēl iedevis pāris īstās cepures, lai noskaņu paspilgtinātu. Un vienai meitenei pat izdevies pastūrēt jahtu!

Novēlam Ingai arī turpmāk plaši apmeklētus neformālos pasākumus un tikpat veiksmīgas idejas!

Savukārt Daigas ideja bija pavisam savādāka – rudenī ir jādodas sēņot! Sēņošanas pasākumam bija ļoti liela gatavošanās. Daiga sazvanīja kādu ģimeni, par kuriem jau ilgi tiek lūgts un kuri labprāt piekrita pavadīt dienu kopā ar grupiņu šo cilvēku privātmājās Siguldas pusē. Grupiņas rīcībā bija divas automašīnas, ar kurām visi veiksmīgi varēja realizēt iecerēto, aizbraucot uz jauno galamērķi. Viss pārējais sekoja pēc iecerētā plāna – sekoja kopīga sēņošana un šajā pasākumā veicās patiešām labi. Tā kā grupiņa bija sagatavojusi līdzi bagātīgu cienastu, tad kopīga sēņu gatavošana gan netika realizēta, bet katram uz mājām tika līdzi salasītais sēņu groziņš. Teritorija pie šīm mājām bijusi tiešām ļoti skaista un tīra. Šajā privātajā zonā bijis arī brīnumjauks ezers. Daigas grupiņā bija cilvēki, ieskaitot pašu Daigu, kas izmantoja izdevību un nopeldējās šajā ezerā.

Atpakaļceļā, braucot uz Siguldu, pa ceļam mūsu meitenes paņēma kādu stopējošu jaunekli, kuram stāstīja par Dievu un liecināja no savas dzīves par to, cik labs ir Dievs. Jauneklis bijis patīkami pārsteigts un vēlējās kontaktus uzturēt vēl.

Tādi ir tie mūsu neformālie pasākumi – interesanti un pārsteigumiem bagāti, Dieva klātbūtnes ieskauti.

Lolija Sprancmane