Jau šo sestdien, 2. jūlijā draudzē „Kristus pasaulei” notiks repa festivāls, kurā var piedalīties ikviens,
kurš vēlas paust savu prieku par Jēzu Kristu caur repošanu. Pagaidām pieteikušies deviņi jaunie draudzes reperi. Pieteikšanās noslēgsies pusstundu pirms draudzes dievkalpojuma sestdien, 14:00.

Jaunos reperus vērtēs nopietna un pieredzes bagāta žūrija piecu cilvēku sastāvā. Viens no žūrijas locekļiem būs arī draudzes mācītājs Mārcis Jencītis. Vērtējumu skalā no viens līdz desmit tiks novērtētas repam atbilstošas kustības un deja, ģērbšanās stils, dziesmas jeb repa teksts, atbilstošs ritms un mūzika un kopējais garīgums vai, kā teica mūsu mācītājs, „Vai tas spēj uzrunāt un aizskart vai nē”.

Žūrijas pārstāve Aija Metmane vērtēs dalībnieku stilu. „Skatīšos, vai ir īpaši padomāts par stilu. Ja redzēšu, ka ir kaut viena nozīmīga reperim atbilstoša detaļa, tad jau būšu ļoti priecīga. Taču desmit ballu vērtējumu no manis saņems tikai tas, kas būs ieturējis pilnu repa stilu no matu galiem līdz papēžiem,” – viņa saka. Viņa iesaka izmantot sociālo interneta mediju Youtube, lai tur pavērotu video ar profesionālu reperu uzstāšanos.

Šis būs draudzes „Kristus pasaulei” pirmais repa festivāls. Lai uzzinātu, vai šādam pasākumam būs piekrišana un dalībnieku aktivitāte, 28. maijā jau tika noorganizēts izmēģinājuma festivāls bez žūrijas vērtējuma. Tas izpelnījās lielu draudzes locekļu atsaucību un sajūsmu. Nelielu ieskatu tajā var gūt, noskatoties draudzes mājas lapā esošo video „Reps Dievam”.

Tiekamies draudzes “Kristus pasaulei” repa festivālā sestdien, 2. jūlijā pēc dievkalpojuma!

Laura Zeniņa.