Jau otro gadu draudze “Kristus Pasaulei” vasaras brīvdienas pavadīja skaistajā, plašajā viesu namā “Brūveri”,
kas atrodas apmēram 8 km no Siguldas. Netālu atrodas arī Gaujas upe. Draudze uz pasākumu devās 23. jūnijā, tieši pēc dievkalpojuma, visi priecīgi un spēka pilni. Sestdienas vakars un visa nākamā diena aizritēja ļoti ātri, jo bija pilna piedzīvojumu, spēļu un jautrību.

Pasākuma dalībnieki “Brūveros” ieradās ap plkst. 19:00 un lai arī sestdienas vakars nebija īpaši silts, bet lietus tomēr nelija. Tā kā dalībnieki bija izsalkuši gan pēc dievkalpojuma, gan mērotā ceļa, tad lielākā daļa uzreiz devās pie galdu klāšanas un šašliku cepšanas. Kompānijas no draudzes grupiņām vai vienkārši draugu bariņiem pulcējās kopā pie galdiem vai pirts mājiņās. Jau pēc neilga laika pirmie pirtī gājēji leca ūdenī un baudīja peldi jaukajā dīķītī.

Ap desmitiem vakarā visi sapulcējās lielās mājas zālē, lai skatītos filmu. Pēc filmas gulēt lielākā daļa iet netaisījās, jo sākās vakara aizraujošākā daļa – nakts pārgājiens ar lāpām. Pārgājiena organizētāji bija sarīkojuši daudz interesantas atrakcijas vairākās takas vietās. Ceļā bija jāveic dažādi uzdevumi. Bija jāatbild uz jautājumiem par draudzi, tad ar aizsietām acīm jāmeklē tumsā paslēptas mantiņas laba drauga pavadībā, kā arī šķēršļu joslas pārvarēšana. Naktī mežā bija silti un jauki.

Ap diviem naktī atgriezāmies naksnīgajos “Brūveros”, bet daudziem atpūtniekiem gulēšana vēl nemaz nebija prātā. Bija iekurinātas abas pirtiņas un “Brūveru” saimnieki bija sarūpējuši arī īpašās pirts tējas, kuras iemalkot starplaikos starp pirtī iešanu un peldēšanos. Izturīgākie pirtī uzturējās līdz pat pieciem rītā!

Nākamajā dienā katram bija iespēja atrast sev patīkamāko nodarbi – no vienpadsmitiem spēlēt pudeļu spēli komandām, šaut ar gaisa pistoli, spēlēt futbolu vai basketbolu, kā arī piedalīties dažādās stafetēs. Tāpat bija pieejams basketbola grozs, bet citi vienkārši gāja pirtī un peldējās, arī bērniem bija savas aktivitātes nodrošinātas. Tika pat izveidots kopgalds, kurā ikviens izsalkušais varēja piebiedroties un baudīt kādus gardumus.

Kopumā valdīja prieks un jautrība. Visi tika iesaistīti kādā aktivitātē, lai kopā būtu jautri, laiks bija ļoti piepildīts un ātri ritēja uz priekšu. Beigās bija apbalvošana dažādās nominācijās, kas iepriecināja visus dalībniekus. Līdz pat 20:00 vēl bija iespēja iet pirtī vai kādā citā veidā atpūsties, ko cilvēki arī labprāt izmantoja.

Kā šīs brīvdienas patika dažiem no dalībniekiem?

Inga: Man viss ļoti patika, bija brīva atmosfēra, visi bija priecīgi. Varēja forši pavadīt laiku kopā, vairāk iepazīt cilvēkus. Ļoti patika visas spēles: volejbols, stafetes un arī rīta rosme. Pirts bija superīga pēc visām sportiskajām aktivitātēm! Varēju arī izlēkāties pa batutu. Mani apbalvoja kā visuzmanīgāko filmas vērotāju! Vislabākais bija tas, ka tas notiek ar kopā ar jaukiem cilvēkiem. Bija tāda sajūta, ka mēs esam viena liela, mīļa, saticīga ģimene. Bija daudz pozitīvu emociju, daudz smējāmies, īpaši stafetē un rīta rosmē.

Andris: Man Brūveros visvairāk patika nakts pārgājiens. Patika rīta rosme un visas spēles, arī futbols un volejbols. Patika sadraudzība starp draudzes cilvēkiem, tuvāk viens otru iepazinām. Viss bija forši! Esmu pēc šī pasākuma priecīgāks un laimīgāks!

Laura: 2 dienas brūveros bija labākā atpūta pēdējā gada laikā. Man īpaši patika stafetes, kurās piedalījos, jo tādās stafetēs vēl nekad nebiju ņēmusi dalību. Tās bija oriģinālas un varēja izsmieties no sirds. Patika arī filma, ko skatījāmies pirmajā vakarā. Bet vislabāk no visa man patika nakts pārgājiens ar lāpām pa Gaujas ieleju – foršs piedzīvojums. Draudzē “Kristus Pasaulei” ir vislabākie, atvērtākie cilvēki, ikviens te var justies laipni gaidīts un pieņemts jau no pirmā brīža, kad ierodas! Tāpēc arī man patīk visi sadraudzības pasākumi, ko rīko šī draudze! Te neviens nejūtas pamests, bet gan ievērots un aprūpēts!

Elīna: Man ļoti patika atpūta Brūveros, tās bija labākās Jāņu brīvdienas. Man tik ļoti patika, ka negribējās braukt prom!

Paldies viesu namam „Brūveri” par sirsnīgo uzņemšanu un sakopto vidi!

Bildes no draudzes brīvdienu pasākuma varat aplūkot šeit:

Lāsma Skudra