Es iesāku lietot alkoholu, mācoties tehnikumā, kad man bija 14 gadu, un pakāpeniski tā kļuva par nopietnu atkarību.
Dzeršanas periodi varēja ilgt no dažām dienām līdz pat nedēļai. Lietojot alkoholu, man viss kļuva vienaldzīgs un grādīgie dzērieni bija vienīgais, kas man tajā brīdī bija vajadzīgs. Es meklēju prieku un laimi dzeršanā, jo tad dzīve šķita skaista un visas grūtības aizmirsās. Šķita, visas problēmas ir aizgājušas. Taču alkohols nepalīdzēja atrisināt problēmas, tās kļuva tikai lielākas, un tām pievienojās vēl jaunas. Šīs atkarības dēļ ļoti cieta arī mana ģimene, taču, lai kā es vēlējos dzeršanu pārtraukt, pats saviem spēkiem to izdarīt nespēju. Tiklīdz no rīta pamodos, mani mocīja nepārvarama vēlme pēc alkohola.

Pienāca laiks, kad ilgāk turpināt tā vairs negribēju, un sāku meklēt palīdzību pie mediķiem. Slimnīcā izgāju adatu terapijas kursu, pēc tam man iespricēja kādas zāles, kā rezultātā man vajadzēja atturēties no alkohola, citādi tas varētu kaitēt veselībai. Sākumā ļoti baidījos – ja iedzeršu, tad notiks kaut kas slikts. Bet pēc gada bailes bija mazinājušās, un es atkal atsāku dzert. Šī ārstēšana nebija palīdzējusi. Alkohols joprojām mani verdzināja.

Es ļoti gribēju izmaiņas savā dzīvē, un sāku meklēt Dieva palīdzību. Pēc kāda laika sāku strādāt kopā ar Ivetu no Saldus draudzes „Kristus Pasaulei”. Iveta man daudz stāstīja par Dievu un par Viņa glābjošo spēku. Pagājušā gada jūlijā nolēmu aizbraukt uz draudzes 3 dienu lūgšanu nometni, ko sauc par inkaunteru. Šajā nometnē es spēcīgi piedzīvoju Dievu. Aizlūgšanu laikā Jēzus mani pilnībā atbrīvoja no alkohola atkarības, kas bija ilgusi 36 gadus. Tagad esmu pilnīgi brīvs! Kopš inkauntera alkoholu vairs nelietoju un man vairs nav pat mazākās vēlēšanās iedzert. Esmu ļoti laimīgs, ka nokļuvu šajā draudzē. Te es pa īstam iepazinu Dievu. Katru dienu pateicos Tam Kungam par to, ko Viņš manā labā ir izdarījis. Mana dzīve ir piepildīta ar patiesu prieku. Slava Dievam!”

Egīla liecību pierakstīja Pārsla Jankovska