Jauniešiem, kas pieraduši paļauties uz vecāku atbalstu, mēdz būt ieradums regulāri prasīt viņiem naudu.
No tā ir grūti atradināties arī tad, kad uzsākta patstāvīga dzīve, jo vieglāk ir palūgt nekā pietiekami nopelnīt un pareizi naudu iztērēt. Tā bija paradusi arī Sintija, taču, iepazīstot Dievu, lasot Bībeli un esot draudzē, meitene saprata, ka vēlas būt finansiāli neatkarīga un vairs neapgrūtināt vecākus ar savām nemitīgajām naudas problēmām.

“Naudas mūsu ģimenē nekad nav pietrūcis. Biju pieradusi, ka vecāki par mani gādā un man tiek viss, ko vēlos – labs apģērbs un izklaides. Kad pabeidzu stilistu skolu, sāku meklēt darbu savā jomā. Sūtīju pieteikumus un apstaigāju gandrīz visu Rīgu, cenšoties piedāvāt savu kandidatūru, taču man galīgi neveicās. Beidzot pēc visām pūlēm atradu vietu, kur mani pieņēma, taču diemžēl par minimālo algu. Es turpināju ņemt naudu no vecākiem un vecvecākiem un īpaši to netaupīju. Man pat nebija motivācijas kaut ko mainīt savā rīcībā, jo zināju, ka vienmēr tikšu pažēlota un atbalstīta finansiāli. Mēdzu gan iedomāties, kādu vēlotos savu karjeru un ienākumus nākotnē, taču tie bija tukši sapņi bez reālas rīcības. Es bieži devos iepirkties tāpat vien, nevis tāpēc, ka kaut ko tiešām vajadzētu, un nedomāju, kā iztikt ar savu mazo algu tā, lai visam pietiktu. Diemžēl šī mana attieksme izraisīja nesaskaņas ģimenē, jo regulāri tika apspriests, kurš tagad sūtīs man naudu un cik daudz, kā arī izteikti pārmetumi, ka tieku par daudz izlutināta. Man nebija nopietnas attieksmes pret naudu, jo tā tik viegli nāca. Mēdzu gan justies vainīga vecāku un vecvecāku priekšā, ka tik daudz prasu, taču tas nemainīja manu rīcību. Uzskatīju, ka vienkārši pārāk maz pelnu, tādēļ nav citas iespējas, kā varētu izdzīvot.

Gan jau, ka tā būtu turpinājies vēl gadiem ilgi, ja es nebūtu iepazinusi Dievu un uzzinājusi, ka Viņa griba un plāns mūsu dzīvei ir finansiāla neatkarība. Tā kādu dienu saņēmu vēstuli no nepazīstamas meitenes portālā draugiem.lv. Mēs sākām runāt par Dievu, kas man ļoti ieinteresēja, un drīz vien jau es devos uz mājas grupiņu un dievkalpojumiem. Sāku ieklausīties visā, ko dzirdēju draudzē. Mani ļoti uzrunāja cilvēku liecības par to, kā viņi ir kļuvuši finansiāli stabili un neatkarīgi. Vēlējos uzzināt ko vairāk, tāpēc izlasīju draudzes mācītāja sarakstīto grāmatu “Kā kļūt bagātam?”, kur izskaidrots viss par desmito tiesu un citiem finanšu principiem Bībelē. Mana domāšana pamazām mainījās. Nolēmu, ka centīšos pati to visu pielietot dzīvē, jo, lasot Bībeli, biju sapratusi, ka Dievs vēlas, lai esam patstāvīgi un neatkarīgi un paši spējam sevi uzturēt. Ja mēs no savas puses pildām Dieva principus, tad mums ir Viņa svētība. Lai vairāk nopelnītu, ievietoju internetā sludinājumus, kur piedāvāju darīt visu, ko protu saistībā ar modi un fotografēšanu. Devos arī uz draudzes semināru inkaunteru, jo vēlējos vēl vairāk iepazīt Dievu. Tur tika lūgts par manām finansēm. Pēc tam sāku saņemt daudzus zvanus no cilvēkiem, kas vēlējās manus pakalpojumus. Tagad dažu dienu laikā varu nopelnīt tik, cik iepriekš pa visu mēnesi, un man izdodas pat iekrāt naudu, par ko iepriekš nebiju domājusi. Pēc sludinājuma ievietošanas man arī piezvanīja un piedāvāja labāku darbu – varu savienot ar to, ko daru individuāli. Man par lielu pārsteigumu šī darbavieta apmaksāja kursus, pēc kuriem varēšu vēl vairāk un labāk nopelnīt. Paldies Dievam par šo svētību! Tagad redzu, ka bez Dieva man nebūtu izdevies labi pelnīt ar savu izglītību un prasmēm, jo knapi spēju atrast darbu par minimālo algu, taču tagad man ir labs darbs un ienākumi, par kādiem senāk biju tikai sapņojusi.

Tagad savas finanses es rūpīgi plānoju un vairs neesmu izšķērdīga. Man nav vairs vēlēšanās nemitīgi staigāt pa veikaliem, ja tajā laikā varu darīt ko svarīgāku. Vecāki un vecvecāki redz, ka man viss izdodas, un es arī priecājos, ka nav jāprasa viņiem nauda, līdz ar to strīdi manis dēļ ģimenē nenotiek. Es nejūtos nevienam parādā, jo pati sevi uzturu. Man ir nākotnes plāni attiecībā uz darbu un biznesu, un es strādāju pie to īstenošanas. Ik dienas lasu Bībeli un lūdzu, pasakoties Dievam par visām svētībām, kas ir manā dzīvē. Esmu kļuvusi par atbildīgu cilvēku, kas veido savu dzīvi pēc pareiziem Dieva principiem. Es novēlu ikvienam cilvēkam, kam ir problēmas ar finansēm, censties iepazīt Dievu, darīt pēc Viņa gribas, kas ir aprakstīta Bībelē, un jums viss izdosies!” ar prieku saka Sintija.

Sintijas Audžes liecību pierakstīja Laura Gruševa