Gunta ir jauna, skaista un sportiska sieviete, kurai viens no mīļākajiem atpūtas veidiem bija satikšanās ar draudzenēm un dejošana.
Gunta atzīst, ka diemžēl pirms ienākšanas draudzē „Kristus Pasaulei” ļoti bieži šī izklaide tika apvienota ar alkohola lietošanu, taču, iepazīstot Dievu, Gunta pilnībā no tā ir atteikusies.

Gunta atceras savu dzīvesveidu pirms sāka apmeklēt draudzi: „Jau kopš mazotnes man ļoti patīk sportot. Ikdienā vienmēr atrodu laiku, lai skrietu, brauktu ar velosipēdu vai arī apmeklēt interesantus TRX vingrošanas treniņus. Tāpat brīvdienās, lai atpūstos no ikdienas, man patika doties uz klubiņu, lai kārtīgi izdejotos kopā ar draudzenēm. Protams, šajās reizēs neiztika bez alkohola lietošanas. Es nekad nebiju domājusi, ka man ir problēmas ar alkoholu, tomēr es to lietoju gandrīz katru nedēļu, ejot izklaidēties.

Pirms pāris gadiem manā dzīvē bija ļoti smags periods, kad izjuka ģimene un mēs izšķīrāmies ar meitiņas tēvu. Es to ļoti pārdzīvoju un tajā laikā bieži centos savas bēdas slīcināt alkoholā. Dažreiz dzēru tik daudz, ka nevarēju atcerēties, kas ir noticis, un kā vispār esmu tikusi atpakaļ mājās. Pēc katras iedzeršanas jutos gan fiziski, gan morāli slikti. Man bija stipras galvassāpes, slikta dūša un vemšana, citreiz ļoti sāpēja kuņģis un nebija spēka ne sportot, ne strādāt. Pienāca brīdis, kad gribēju to izbeigt un biju stingri apņēmusies vairs nekad, nekad to nedarīt. Taču, esot kopā ar draugiem, kuri arī lietoja alkoholu un nespēja saprast manu lēmumu, visādos veidos centās mani pierunāt, un es padevos. Aiz izmisuma raudāju, pārdzīvojot savu neveiksmi. Tā nu alkoholu lietoju gandrīz katru nedēļas nogali, tas kļuva par manu iknedēļas pavadoni, un es pati vairs nespēju atrast sevī spēku, lai no tā atteiktos.

Taču, iepazīstot Dievu, Guntai ir izdevies atbrīvoties no kaitīgā ieraduma. Reiz draugiem.lv viņu uzrunāja kāds no draudzes „Kristus Pasaulei” apmeklētājiem un aicināja atbraukt uz dievkalpojumu Rīgā. Lai gan jaunā sieviete arī solīja, viņa nebija nevienu mirkli domājusi to patiešām darīt. Pirmā uz dievkalpojumu atbrauca viņas mamma, kura tajā reizē saņēma dziedināšanu no hroniskām sāpēm mugurā un priecīga stāstīja par piedzīvoto. Nākamajā reizē, lai gan negribīgi, Gunta piekrita doties uz Rīgu.

„Atbraucot uz dziedināšanas dievkalpojumu Rīgā, es biju patīkami pārsteigta, jo jutos tur patiešām labi. Mani aizkustināja slavēšanas dziesmas un uzrunāja mācītāja sludinātais sprediķis. Vēlāk es pamazām sāku apmeklēt mājas grupu un arī dievkalpojumus Saldus draudzē, caur kuriem sāku iepazīt Dievu.

Tagad savā ikdienā es vienmēr piedomāju, kā Dievs vērtētu manu rīcību. Alkohola lietošana noteikti nav Dieva griba manā dzīvē, un tas deva motivāciju no tā atteikties. Tagad draugi mani vairs nevar pierunāt iedzert, jo Dievs ir devis spēku turēties pie sava lēmuma un nepadoties kārdinājumam. Es esmu ļoti priecīga par šīm pārmaiņām, jo man vairs nav jāmokās ar smagām paģirām, galvassāpēm, sliktu dūšu, vemšanu un nav jāatliek sportošana. Dievs mani ir atbrīvojis, un es spēju izklaidēties arī bez alkohola lietošanas. Ja dzīvē gadās kāds smags pārdzīvojums, es izvēlos lūgt Dievu tā vietā, lai dzertu, jo tas situāciju vēl vairāk pasliktina.”

Lielu spēku Guntai dod Bībeles lasīšana. Viņu ļoti uzrunāja Rakstu vietas, kurās tiek stāstīts, kā Jēzus ir dziedinājis cilvēkus. Tās stiprināja viņas ticību, ka Dievs patiešām grib un var viņai palīdzēt. Bībelē Jāņa 8:36 ir teikts: “Ja nu Dēls (Jēzus) jūs darīs brīvus, jūs patiesi būsiet brīvi.” Gunta šo brīnumu ir pieredzējusi savā dzīvē. Lai gan viņai iepriekš pietrūka motivācijas un apņemšanās, Dieva spēkā viņa ir atbrīvojusies no alkohola atkarības. Gunta iesaka ikvienam, kam nepieciešama brīvība, sākt meklēt Dievu.

Guntas Bernānes liecību pierakstīja Līga Paņina