Pagājušajā svētdienā neformālais pasākums notika arī Evas mājas grupā,
kas tika organizēts kopā ar Janetas mājas grupu. Ideju pasākuma plānam bijis tik daudz, ka nācies izlozēt uzvarētāju, jo visas bijušas vienlīdz labas un interesantas. Izlozē paveicās idejai par Brīvdabas muzeja apmeklējumu.

Tā kā Evas un Janetas grupiņas negribēja vienkārši pastaigāties un apskatīt muzeju, tika sagatavotas īpašas aktivitātes. Divas nedēļas iepriekš muzeja teritorija tika rūpīgi izpētīta, lai izplānotu izzinošu orientēšanās uzdevumu. Eva kopā ar palīgiem uzņēma fotogrāfijas ar muzeja eksponātu detaļām, piemēram, vārtu stūri, durvju kliņķi un citām, tika piemeklēti arī katrai muzeja sētai atbilstoši jautājumi. Gatavošanās posmā palīdzēja arī muzeja gide, kura ieteica principu, kā veidot uzdevumus, un ieteica grāmatu ar informāciju.

Pasākumā piedalījās prāvs cilvēku pulks – 20 pieaugušie un 5 bērni. Iepazīšanās spēles laikā visi tika sadalīti četrās komandās, kas orientēšanās laikā sacentās par balvām. Komandas esot pamanījušās arī iztaujāt atsaucīgos muzeja darbiniekus, lai veiksmīgāk tiktu galā ar uzdevumiem.

Pēc tam katrs dalījās ar pētījumu laikā iegūto informāciju par muzeja eksponātiem. Tālāk visi kopā devās uz pasākuma galveno daļu – podnieka darbnīcu. Podnieks uzjautrināja apmeklētājus ar jautriem stāstiem par savu darbu, dodot iespēju arī pašiem iemēģināt roku viņa amatā. Katrs, kurš vēlējās, varēja izveidot māla sejiņu. Pasākumam, šo māla darinājumu dēļ, radās veiksmīgs turpinājums – pēc nedēļas tikties ar visiem atkal mājas grupiņas laikā, lai katrs varētu tikt pie sava darinājuma, nu jau caur podnieka krāsnīm nākuša. Tas dos iespēju turpināt sadraudzību, atceroties jautros mirkļus muzejā, un ielūgt uz nākošo tikšanos.

Šajā pasākumā viss bija rūpīgi izplānots un jau iepriekš sagatavots. Eva atklāj, ka katram mājas grupas cilvēkam tika uzticēts savs pienākums, kas jāizdara, lai viss tiešām izdotos. Evai jau tagad ir radusies jauna aizraujoša ideja nākamajam mājas grupas neformālajam pasākumam, kas notiks oktobra sākumā.

Video:

Laura Zeniņa.