16. jūnija dievkalpojums draudzē „Kristus Pasaulei” bija īpašs, jo tajā
mācītājs Mārcis Jencītis salaulāja 18 gadīgo Evelīnu ar 20 gadus veco Kristapu. Abi jaunieši stājās draudzes un Dieva priekšā, lai apliecinātu savu vēlēšanos būt kopā visu atlikušo dzīvi. Pēc laulību ceremonijas jaunais pāris kopīgi klausījās mācītāja iknedēļas sprediķi. Vēlāk kopā ar radiniekiem un draugiem Evelīna un Kristaps devās fotografēties kāda no Rīgas parkiem. Abi jaunieši bija izlēmuši nerīkot greznas kāzu svinības, kas parasti raksturīgas jaunlaulātajiem.

Pāris dienas pirms kāzām Evelīna atklāja, ka ir pavisam mierīga un priecīgi gaida savu kāzu dienu. Topošais vīrs Kristaps gan nedaudz esot satraucies. „Mums noteikti būs grūti pierast dzīvot kopā vienam ar otru, jo pirms kāzām satikāmies tikai citu cilvēku klātbūtnē. Bijām nolēmuši paklausīt Dievam un draudzes līderiem, lai mūsu laulība būtu Dieva svētīta. Arī pirmais skūpsts mums bija tikai pēc salaulāšanās,” stāsta Evelīna.

Jaunieši jau ir noīrējuši dzīvokli, kur abi dzīvos kopā pēc kāzām. Pirms kāzām tur dažas dienas uzturējās tikai Evelīna. Jaunais pāris rūpīgi plānoja un domāja par laulības dzīvi un to, kā to labāk dzīvot pēc Dieva prāta. Evelīna un Kristaps ir izlasījuši vairākas grāmatas par laulību un attiecībām un kopīgi pārrunājuši tur rakstīto, lai pielietotu šīs zināšanas arī savā kopdzīvē.

Evelīnas un Kristapa draugi, kas neapmeklē draudzi, bija ļoti pārsteigti par abu jauniešu saderināšanos un plānotajām kāzām. „Manas draudzenes uzskatīja, ka esmu traka, jo precos tādā vecumā, kad visa dzīvē vēl priekšā. Viņām bija grūti pieņemt, ka mēs ar Kristapu līdz kāzām dzīvojām šķīstu dzīvi, neskūpstoties un neveidojot intīmas attiecības. Tomēr es sapratu, ka dziļi sirdī ikviena no manā draudzenēm vēlas tīras attiecības un laulības ar vienu vīrieti uz mūžu. Lai arī šķita, ka laiks no mūsu saderināšanās martā līdz kāzām jūnijā velkas ļoti lēni, tagad mēs redzam, cik labi ir veidot savas attiecības un laulību pēc Dieva prāta. Mēs vēlamies, lai Dievs svētī mūsu ģimenes dzīvi,” saka Evelīna.

Draudze „Kristus Pasaulei” no sirds apsveic Kristapu un Evelīnu kāzu dienā un novēl Dieva svētību un aizsardzību visā viņu turpmākajā kopdzīvē! J

Laura Zeniņa.