Draudzes “Kristus Pasaulei” evaņģelizācijas tūres ietvaros Ventspilī Ilze liecināja,
ka pirms vairākiem gadiem mācītāja Mārča Jencīša dievkalpojumā ir saņēmusi pilnīgu dziedināšanu no žokļa kaula hroniskā iekaisuma. Dievu Ilze iepazina septiņpadsmit gadu vecumā, un pirms desmit gadiem sieviete kārtējo reizi pārliecinājās, ka Dievs ir reāls un Jēzus spēj dziedināt tās vainas, kuras mediķiem nav pa spēkam!

Ilzei ilgstoši sāpēja zobs, tāpēc viņa devās pie ārsta, kurš ieteica to izraut, jo salabot vairs nebija iespējams. Zoba izraušanai nevajadzēja radīt nekādus sarežģījumus, jo procedūra ir diezgan vienkārša. Diemžēl ne viss noritēja tik gludi, kā vēlētos, jo manipulācijas laikā tika traumēts žokļa kauls, kurā radās iekaisums. Brūce nedzija un Ilze cieta no spēcīgām sāpēm, kas radīja lielu diskomfortu. Zobārsts Ilzi nosūtīja uz RSU Stomatoloģijas institūtu, kur ķirurgs traumēto žokļa kaulu operēja, tomēr gaidītais rezultāts izpalika un kauls ilgstoši nedzija. Ilze atkārtoti devās uz Rīgu, lai konsultētos par iespējamo ārstēšanos. Lai arī Ilze ievēroja visus ārsta norādījumus, lietotie medikamenti nepalīdzēja, žokļa kauls aizvien vēl stipri sāpēja, bija pietūcis un strutoja. Ilze bija spiesta lietot pretsāpju medikamentus, jo stiprās sāpes traucēja koncentrēties darbam.

Ilze stāsta: ” Vienkāršs ārsta apmeklējums man pārvērtās mocībās, kas ilga gandrīz pusgadu. Biju gaidījusi, ka zobu izraus un sāpes pāries, bet brūces vieta nedzija un sāpes nepārgāja. Visus šos mēnešus braucu pie ārstiem, kuri veica atkārtotas manipulācijas, brūci iztīrīja, tomēr žokļa kauls sāpēja, nedzija un izveidojās nopietns sastrutojums. Es biju šokēta, ka visā šajā situācijā pat labākie speciālisti man nespēja palīdzēt. Ārsti tikai noraustīja plecus. Man sākās panika, jo ārsti brīdināja, ka strutu perēklis mutes dobumā var radīt vēl nopietnākas sekas manai veselībai, piemēram, asins saindēšanos.

Ilze dzīvoja neziņā un satraukumā par savu veselību, tādēļ vērsās ar savu problēmu pie Dieva, un saņēma atbildi:

Ilze stāsta: ”Uzzināju, ka Ventspilī notiks mācītāja Mārča Jencīša dziedināšanas dievkalpojums. Apņēmības un ticības pilna devos uz šo dievkalpojumu. Aizlūgšanas laikā neko neparastu nejutu, taču vīlusies nebiju, jo zināju, ka Dievs mani dziedinās. Es ticu Bībelē rakstītajam, nevis sajūtām! Tāpēc es paļāvos uz Dievu un man bija iekšēja pārliecība, ka Dievs ir mani dziedinājis.

Vakarā pēc dziedināšanas dievkalpojuma Ilze ieskatījās spogulī un bija patīkami pārsteigta, jo pampums bija nogājis. No rīta pamostoties, sieviete konstatēja faktu, ka brūces vieta ir sākusi dzīt. Jau pēc pāris dienām iekaisums, sastrutojums un sāpes pazuda. Dievs bija paveicis Savu darbu! Tas bija brīnums! Kad Ilze devās pie ārsta un liecināja, ka žokļa kaula hronisko iekaisumu dziedinājis Dievs, zobārste izbrīnā noplātīja rokas un apstiprināja, ka viņa tiešām ir vesela.

Ilze piedzīvoja Dieva dziedinošo spēku un saka :”To, ko nespēja izdarīt medicīna, paveica DievsEs ieguvu brīvību no mokošām sāpēm un bailēm par savu veselības stāvokli.  Šī dziedināšana vēl vairāk stiprināja ticību, ka Dievs ir reāls un ir mans Lielais Ārsts. Es ticu tam, kas rakstīts Bībelē Jesajas 53:5 “Viņš bija ievainots mūsu pārkāpumu dēļ un mūsu grēku dēļ satriekts. Mūsu sods bija uzlikts Viņam mums par glābšanu, ar Viņa brūcēm mēs esam dziedināti.” Jēzus pie krusta nomira manis dēļ un atbrīvo arī no visām slimībām. Viņš joprojām dziedina visas vainas!”

Ilzes Mertenas liecību pierakstīja Saiva Luste