Vairāku gadu garumā patstāvīga darba trūkuma dēļ manā dzīvē valdīja nabadzība.
Nevienā darbavietā neuzturējos ilgāk par 3 – 4 mēnešiem, – vai nu mani atlaida, vai arī es pati aizgāju, jo darbs nešķita patīkams. Es nespēju atrast savu vietu, un mani vajāja bailes no nabadzības. Es baidījos, ka kādu dienu varētu atjēgties uz ielas bez graša kabatā.

Šīs nedrošības sajūtas dēļ nespēju pilnvērtīgi izbaudīt dzīvi. Domas, ka man nekā nav, lika man drudžaini krāt naudu. Es dzīvoju pārmērīgi ekonomiski, bieži vien pērkot sliktas kvalitātes pārtiku, lētas drēbes un sadzīves preces.

Kaut gan pēc pāris gadiem biju sakrājusi jau vairākus tūkstošus, lielā naudas summa nedeva man nekādu drošības sajūtu vai sirdsmieru. Joprojām turpināju uztraukties par savu nākotni un šaubījos, kā es spēšu izdzīvot.

Vēlējos atrast darbu, kur es varētu izmantot savas franču valodas zināšanas, taču mazvērtības dēļ nebiju spējīga pat aizsūtīt CV un pieteikumu darbam, kurš man patiktu.

Apmēram pirms diviem gadiem aizbraucu uz draudzes „Kristus Pasaulei” trīs dienu lūgšanu nometni jeb inkaunteru. Šajā nometnē kalpotāji lūdza, lai mana dzīve kļūst brīva no nabadzības, mazvērtības un nedrošības. Aizlūgšanas laikā neko īpašu nejutu, tomēr manā dzīvē pēc neilga laika izmaiņas bija skaidri redzamas.

Uzreiz pēc inkauntera man sāka pieteikties privātskolnieki, es saņēmu arī darba piedāvājumu un sāku strādāt franču skolā. Jau agrāk biju vēlējusies šādu darbu. Bailes no nākotnes bija izzudušas. Es pārtraucu drudžaini krāt naudu un vairs neuztraucos, ka varētu reiz pienākt diena, kad man kaut kā trūkst. Manī parādījās drošības sajūta un pārliecība, ka man nekā nepietrūks, jo Dievs par mani rūpējas.

Es piedzīvoju, ka Dievs ir reāls, un Viņš grib gādāt par mani. Pēc daudzu gadu bailēm beidzot manu sirdī pārņēma miers un pārliecība par drošu nākotni.

Šobrīd esmu pašnodarbināta franču valodas pasniedzēja. Lielāko daļu manu ienākumu sastāda franču valodas stundas gan individuāli, gan grupās. Lielā pieprasījuma dēļ dažas privātstundas atdevu pat citai pasniedzējai. Esmu finansiāli nodrošināta.

Dievs man ir devis interesantu un patīkamu darbu. Esmu ļoti pateicīga Dievam par finansiālu svētību un par draudzi, kuru apmeklēju. Tieši šajā draudzē esmu iemācījusies, kā gudri rīkoties ar naudu. Klausoties mūsu mācītāja Mārča Jencīša sprediķus, esmu ieguvusi pārliecību par saviem spēkiem. Es zinu, ka man viss izdosies, jo Dievs dod atrisinājumu jebkurai problēmai un situācijai.

Dievs ir labs! Viņš atbrīvo un dziedina! Es iesaku katram cilvēkam aizbraukt uz inkaunteru, piedzīvot Dievu un saņemt savu brīvību.

Inga Lapsa