Jauniešu mājas grupa, ko vada Inga, šajā reizē bija īstenojuši pavisam
oriģinālu un vēl nebijušu ideju neformālajam pasākumam. Tā kā Latvijā ir iestājies pavasaris, tad jaunieši izvēlējās pasākumu organizēt ārpus telpām un rīkot „Jautro jauniešu maratonu” ar orientēšanās elementiem.

Lai aicinātu viesus, tika izveidota mājas lapa portālā draugiem.lv/jauniesiem, kurā aicināja piedalīties gan sev pazīstamus, gan nepazīstamus jauniešus. Ikviens, kas pieņēma uzaicinājumu, varēja ņemt līdz arī savus paziņas un veidot savu komandu. Maratona rīkotāji apsolīja draugus nedalīt atsevišķās komandās un nodrošināt jautru pasākumu.

Maratona sākums bija Vērmanes dārzā, bet finišs – Ziedoņdārzā. Katrai grupai tika iedota karte ar maršrutu un bildes ar māju fasādēm. Bija jāatbild uz jautājumu, saistītu ar šo konkrēto vietu. Piemēram, pie cirka bija jāuzzina tās dienas repertuārs.

Uzvarētāju noteica pēc tā, kura komanda visus uzdevumus izdarīs visātrāk, kura būs saliedētākā savā starpā, kura ievēros satiksmes noteikumus un kura būs atraktīvākā.

Pēc aktīvā skrējiena bija ieplānota jau krietni mierīgāka daļa, kas sākās ar iepazīšanās spēli. Turpinājumā viesi tika izklaidēti, rādot improvizētu teātri, kura pamatā bija viens sižets, ko atveidoja dažādos stilos (hip-hop, opera u.c.) un dažādas saliedēšanās spēles.

Ingas grupas jaunieši izmantoja arī iespēju pastāstīt par sevi, par motīviem, kāpēc viņi organizē šo pasākumu un par Dievu. Divas no grupas meitenēm, Agneta un Jana dalījās ar savu liecību – par to brīnumu, ko Dievs ir paveicis viņu dzīvēs.

Inga plāno šādu pasākumu rīkot divreiz gadā – pavasarī un rudenī.

Līga Paņina.