No 7. līdz 9. novembrim notika draudzes “Kristus Pasaulei” seminārs jeb inkaunters, kas tulkojumā nozīmē – satikšanās ar Dievu. Šādus pasākumus draudze rīko regulāri un tajos ik reizi piedalās vairāki desmiti cilvēku, kuri ierodas pat no tālienes, lai piedzīvotu Dieva mīlestību, saņemtu kalpotāju aizlūgšanas savām vajadzībām un gūtu apņēmību sākt jaunu dzīvi kopā ar Jēzu Kristu. Daudzi atzīst, ka inkaunterā sajutuši reālu Dieva pieskārienu un uzskata to par pagrieziena punktu jaunai dzīvei. Visbiežāk tieši nepiedošana, rūgtums, atstumtība un mazvērtība ir tās lietas, kas traucē doties uz priekšu un gūt panākumus dzīvē. Ar draudzes kalpotāju palīdzību ikviens var izmeklēt sevi, lai atrastu iemeslus problēmām savā dzīvē, kopīgi lūgtu Dievu un saņemtu no Viņa atbrīvošanu un dziedināšanu. Arī šoreiz, tuvojoties inkauntera noslēgumam, daudzi cilvēki liecināja par konkrētām izmaiņām šajās trijās dienās. Lūk, spilgtākās no tām:

Lauma: “Iemesls, kāpēc atbraucu šeit, bija liels naids un nepiedošana. Ļoti patika domāt sliktu par cilvēkiem, kuri man bija nodarījuši pāri, taču nespēju atzīt, ka problēma ir manī pašā. Nepiedošanas dēļ man sākās nopietnas problēmas ar veselību. Un, tikai esot inkaunterā, es spēju pieņemt lēmumu piedot. Bet tad, kad kalpotāji par mani aizlūdza un samīļoja, es sajutu, ka pats Dievs mani mīl kā Tēvs. Šādu mīlestību nebiju sajutusi nekad agrāk ne no viena cilvēka. Tajā brīdī es nodevu savu dzīvi Kristum. Nākamajā dienā ievēroju, ka manī vairs nav ļaunas domas un rūgtums pret šiem cilvēkiem. Esmu viņiem piedevusi! Kad aizbraukšu mājās, pirmais, ko izdarīšu – es samīļošu tos, pret kuriem man reiz bija nepiedošana, naids un dusmas. Šajās trijās dienās Dievs man deva arī vēlmi vest cilvēkus pie Jēzus un stāsīt viņiem par Dieva mīlestību.”

Madarts: “Lai gan es izmisīgi lūdzu mammu palikt kopā ar mums, viņa no ģimenes aizgāja, un manī ienāca atraidījums un nepiedošana. Es salūzu un es noslēdzos sevī. Nākamais trieciens bija ar vectēvu. Kad opis bija uz nāves gultas, vecmamma uzlika viņam rokas, lūdza par viņu Dievu un teica, lai arī es lūdzot. Taču es to neizdarīju, pēc stundas atskanēja telefona zvans un es uzzināju, ka viņš miris. Līdz pat aizvakardienai vainoju sevi vectēva nāvē, jo domāju, ja toreiz būtu uzlicis rokas un lūdzis, viņš, iespējams, vēl arvien būtu dzīvs. Jutos netīrs Dieva priekšā un es vēlējos kļūt no tā brīvs, tāpēc devos uz inkaunteru. Visas šīs dienas sajutu Dieva klātbūtni, īpaši tad, kad skatījāmies filmu “Kristus ciešanas”. Kad gājām pie krusta, lai nodotu savu dzīvi Kristum, es tur paliku pats pēdējais. Kaut arī biju apņēmies neraudāt, asaras lija pašas no sevis. Kad kalpotāji par mani aizlūdza, vainas apziņa uzreiz pazuda. Es esmu piedevis arī mammai par nodarīto. Šeit pieņēmu lēmumu ikdienas lūgt Dievu, lasīt Viņa vārdu – Bībeli, kā arī kalpot Viņam vēl centīgāk. Tos, kas šaubās, braukt uz inkaunteru vai nebraukt, es gribu iedrošināt – jums jau nav ko zaudēt! Ja nu vienīgi tos mēslus un drazas, kas jums velkas līdzi no pagātnes.”

Kristaps: “Uz inkaunteru braucu, lai piedzīvotu Dieva mīlestību, kā arī, lai kļūtu brīvs no alkohola un smēķēšanas. Pirms tam biju mēģinājis tikt ar to galā pats, taču bez rezultātiem. Inkaunterā piedzīvoju brīnišķīgu Dieva tuvumu un vēlme pēc cigaretēm ir pārgājusi. Slava Dievam! Mans novēlējums – ja jūs gribat sajust Dieva mīlestību un kļūt brīvi no visām problēmām, kas jūs nomoka, tad inkaunters ir īstā vieta. Dievs var paņemt to visu projām, Viņam nav nekas neiespējams, jo šī ir vieta, kur mainās dzīves!”

Jānis: “Agrāk visu laiku pats centos tikt vaļā no alkohola un narkotikām, taču man tas neizdevās. Kaut arī laiku pa laikam apmeklēju draudzi, tieksme uz atkarību izraisošām vielām palika, tāpēc es bieži neizturēju un padevos. Šobrīd vairs nejūtu nekādu tieksmi uz alkoholu un narkotikām un tāpēc ticu, ka šoreiz man izdosies noturēties. Plānoju savu dzīvi sākt pilnīgi no jauna, kā no baltas lapas.”

Ja arī tu vēlies piedzīvot Dieva mīlestību, kā arī kļūt brīvs un dziedināts, piesakies jau nākamajam inkaunteram, kas notiks janvārī!

Pieteikties var pa tel. +371 2001 6806 vai rakstot uz e-pastu luize.zveja@gmail.com.

Artūrs Danenbaum