Kā jau iepriekš tika rakstīts, 2011. gada noslēdzošajā dievkalpojumā draudzes „Kristus Pasaulei” mācītājs Mārcis Jencītis
izteica aicinājumu katram draudzes dalībniekam – katram, kas vēlas būt par svētību daudziem, atvērt savu mājas grupiņu un kļūt par tās vadītāju, tā palīdzot cilvēkiem atrast un iepazīt Dievu. Pēc tam mācītājs atklāja, ka veidos vēl vienu līderu grupu, lai palīdzētu jaunajiem evaņģēlistiem atvērt un pēc tam vadīt savas mājas grupas ar jaunatgrieztajiem cilvēkiem.

Nu jau aizvadītas pirmās divas jauno līderu tikšanās ar mācītāju Mārci Jencīti. Šajā līderu grupā tiek studēta mūsu draudzes izdotā „Mājas grupu vadītāja rokasgrāmata”, kuras autors ir pats mācītājs. Topošie līderi dalās savās domās par svarīgāko katrā no šīs grāmatas nodaļām un plāno, kurus no saviem neglābtajiem cilvēkiem centīsies pievest pie Jēzus šī gada laikā. Tāpat Mārcis Jencītis sniedz ieteikumus, kas katram grupas dalībniekam jāizmaina savā raksturā un ikdienā, lai veidotos par labu līderi. Iepriekšējā dievkalpojumā mācītājs sludināja, ka mēs visi esam pārāki par savām nepilnībām, jo mums ir Dieva spēks tās uzvarēt.

Inga jau iepriekš ir bijusi mācītāja komandā. Tas gan bija samērā sen – pirms diviem ar pusi gadiem, kad viņa vēl neapzinājās, cik viss ir nopietni. „Tad man bija daudz rakstura trūkumu. Tagad ir pagājis laiks, kalpošana video komandā mani ir pamatīgi norūdījusi un mainījusi. Es jau zināju, ko varu sagaidīt no jaunās līderu grupas, taču tagad mācītāja teikto uztveru daudz nopietnāk. Ir vienkārši jādara, nepietiek par pareizajām lietām tikai domāt un runāt,” tā saka Inga. Viņa zināja, ka viņas dzīvē nepieciešams radikāls lēmums, tāpēc 31. decembra dievkalpojums bija labs pamudinājums. Tagad Ingai ir liela apņemšanās izdarīt visu nepieciešamo, lai atvērtu savu mājas grupiņu un vadītu cilvēkus, kalpotu viņiem. Šobrīd Inga cenšas kontaktēties ar neglābtajiem cilvēkiem, meklēt jaunus kontaktus. Viņa plāno katru dienu nolikt konkrētu laiku, lai vestu cilvēkus pie Dieva.

Arī Evita jau iepriekš zināja, ka vēlas vadīt savu mājas grupiņu. Viņas grupiņas vadītāja Inga ir bijusi spēcīgs pamudinātājs censties izdarīt visu, lai reiz tas notiktu. Evita saka: „Esmu ļoti priecīga par šīm pārmaiņām. Mācītāja aicinājums Jaungada dievkalpojumā man bija liels pārsteigums. Apmeklējot Mārča Jencīša līderu grupu, es sāku noticēt saviem spēkiem un man evaņģelizācijas uzdevums sāk šķist ļoti reāls un iespējams. Esmu pārliecināta, ka tas ir Dieva plāns manai dzīvei un man tiek piedāvāta liela iespēja mācīties pie tāda līdera kāds ir pats mācītājs. Viņš ir lielisks vadītājs ar labu pieredzi. Mārcis tic, ka būsim spējīgas pievest cilvēkus pie Jēzus.”

Evitai Dievs konkrēti uzrāda, kurus cilvēkus izvēlēties, lai tiem sāktu kalpot. Cilvēki pat sākuši paši Evitai zvanīt un jautāt, kā viņai iet un kas notiek viņas dzīvē. Arī Evita plāno savu laiku, lai varētu vairāk kalpot neglābtajiem cilvēkiem. Viņa ir apņēmības pilna cīnīties par pozitīvām izmaiņām arī savā raksturā. Pašlaik jaunās līderu grupas dalībnieki izvēlas septiņus cilvēkus, par kuriem lūgt un šī gada laikā censties kalpot, lai liecinātu par Jēzu.

Laura Zeniņa.