Valmieras draudzē nu ir par vienu laimīgu pāri vairāk – 19. jūnijā mācītājs Mārcis Jencītis salaulāja Lauri un Katrīnu.

Abi jaunieši iepazinās Priekuļu lauksaimniecības tehnikumā, kur viņi mācījās. Lauris Katrīnu ievērojis, spēlējot volejbolu kopā ar kursa biedriem. Viņam meitene uzreiz iepatikusies.

Lauri uz draudzi „Kristus Pasaulei” līdzi aicinājusi mamma Sintija Bašķere. Sākumā puisis pretojies, dievkalpojumos vienmēr izvēlējies sēdēt pēdējās rindās. Taču vēlāk uz dievkalpojumiem viņš jau aicināja līdzi savu draudzeni Katrīnu. Tā pamazām abi kļuva par Dieva meklētājiem.

Jaunais pāris atklāj, ka sagatavoties kāzām nav bijis grūti – lielāko darbu paveikuši vedēji, vecāki un citi radinieki. Pašiem atlika aiziet tikai uz veikalu. Katrīna atzīst, ka kāzas draudzē bijušas ļoti skaistas un saviļņojošas. Tikai pēc tam jaunais pāris devās uz Madonas dzimtsarakstu nodaļu, lai reģistrētu savu laulību.

Kāzu svinības norisinājās Sauleskalnā, Madonas rajonā. Tur  tika pasniegts kāzu cienasts un notika kārtīga izdejošanās. Kāzu nakti jaunais pāris divatā pavadīja Ķirsona muižā Lido kalnā.

Neiztika arī bez svinīgā pirmā valša. „Vedēji ļoti priecājās, ka izdevās noorganizēt tik jaukas kāzas bez alkohola. Viņi gan nebija gaidījuši, ka cilvēki, kas grādīgās dziras nelieto, būs tik jautri, atsaucīgi un iesaistīsies visās kāzu atrakcijās,” – ar prieku saka jaunais pāris.

Nākamajā rītā aptuveni septiņdesmit kāzu viesus sagaidīja brokastis un turpinājās kāzu atrakcijas un dejošana. Pēc tam nu jau mazākā bariņā jaunais Bašķeru pāris devās uz Laura laukiem, kur baudīja pirti un cepa sašliku.

Lauris un Katrīna uzsver, ka viņiem katram ir regulārs klusais laiks ar Dievu. Viņi ļoti priecājas, ka izdevies nosvinēt jautras kāzas bez alkohola.

Laura Zeniņa