Kā jau katru mēnesi, arī maija beigās un jūnija pirmajā dienā draudzes
„Kristus Pasaulei” mājas grupas organizēja neformālos pasākumus. To mērķis ir iepazīties un iedraudzēties ar cilvēkiem, kas vēl neapmeklē draudzi, pastāstīt par Dievu un uzaicināt apmeklēt draudzi un mājas grupiņu.

Indra Onzules vadītās mājas grupas meitenes nolēma doties izbraucienā ar velosipēdiem pa Siguldu. „Satikāmies Rīgā un kopīgi devāmies ar vilcienu uz Siguldu. Tur izīrējām riteņus un braucām pa iepriekš izplānotu maršrutu. Apskatījām gan Spieķu parku, kur minējām mīklas, gan Siguldas pili, kur mūsu gids bija senlaiku bruņinieks, gan Gūtmaņa alu un daudzus citus populārus objektus Siguldā. Noslēgumā Siguldas pludmalē pie pilsētas kalna cepām desiņas tur esošajā kempingā un devāmies izbraukt ar rodeļiem,” stāsta Indras mājas grupas dalībniece Evelīna. Meitenes bija izlēmušas, ka vasarā nedrīkst palikt Rīgas pilsētas mūros un ir jādodas pie dabas. Pasākums izpelnījās lielu atsaucību, pulcējot ap piecpadsmit cilvēku. Mājas grupas meitenes pasākuma dalībniekiem stāstīja liecības par to, ko Dievs darījis viņu dzīvēs, atklāja, kādēļ apmeklē draudzi un kopīgi spēlēja dažās spēles. Noslēgumā cilvēkus uzaicināja uz draudzi un mājas grupiņu, kas notiek katru nedēļu. Cilvēki bija atsaucīgi un izteica vēlēšanos atnākt.

Arī Lindas mājas grupas meitenes vēlējās izbraukt ārpus Rīgas. Tā kā vienai no viņām pieder māja Jaunmārupē, tika nolemts doties turp, lai kopīgi atpūstos. „Pasākuma tēma bija „Pilsētnieces laukos”, jo mēs tādas patiešām bijām,” smejas Linda. „Mēs jautri pavadījām laiku svaigā gaisā – cepām gaļu, spēlējām spēles ar jautājumiem un izbaudījām sejas masāžas, ko veica mājas grupiņas dalībniece, kas pašlaik apmeklē masāžas kursus. Jutāmies kā kūrortā, sauļojoties siltajā jūnija saulē. Jaunie cilvēki, kas neapmeklē draudzi, bija priecīgi, ka var tik labi pavadīt laiku bez alkohola un citām kaitīgām lietām,” stāsta Linda. Vēlāk viņa liecināja pasākuma dalībniekiem par radikālajām pārmaiņā savā un viņas ģimenes dzīvē, ko atnesušas attiecības ar Dievu un draudzes apmeklēšana. Nobeigumā ikviens saņēma draudzes veidoto liecību bukletiņu un mutisku ielūgumu apmeklēt mājas grupiņu.

Jau trešo gadu pēc kārtas visi draudzes vīrieši un viņu draugi, radinieki un paziņas, kas vēlējās, pulcējās uz draudzes „Kristus Pasaulei” peintbola turnīru. „Peintbola parks „Pif Paf” netālu no Saulkalnes, kurā notika turnīrs, bija ļoti piemērots šim pasākumam. Tajā bija pietiekami daudz vietas, lai uzņemtus visus četrdesmit septiņus dalībniekus. Te bija plašas spēles iespējas, laba apkalpošana un viss nepieciešamais lieliskas pasākumam,” stāsta draudzes dalībnieks Edgars, kurš arī piedalījās pasākuma organizēšanā. Turnīru ievadīja bungu rīboņa un „kaujinieku” uzruna. Pēc tam visi tika sadalīti pa komandām. Tika izveidota turnīra tabula un veikta rezultātu uzskaite, sacensības vēroja arī peintbola parka tiesneši.

Kad cīņas bija izcīnītas, visi kopā pulcējās pie galda, lai mielotos ar svaigi ceptām desiņām. Daži no draudzes vīriem stāstīja pasākuma dalībniekiem, kā Dievs ir izmainījis viņu dzīves, atbrīvojis no atkarībām un slimībām. „Šī bija īsta vīru atpūta – lielisks vasaras pasākums,” tā stāsta Edgars.

Nākamie mājas grupu neformālie pasākumi tiek plānoti jūlijā. Uz tiem ir aicināts ikviens interesents, kas vēlas uzzināt par Dievu un vienkārši jautri un aizraujoši pavadīt brīvo laiku. Nāc un pievienojies!

Laura Gruševa