Ilgstošas sāpes mugurā ir viena no tām veselības problēmām, ar ko daudzi cilvēki parasti mokās gadiem. Uzlabojumi mijas ar paasinājumiem, terapijas, zāles un procedūras lielākoties sniedz tikai īslaicīgu uzlabojumu, nevis pilnīgu atveseļošanos.

Juris no Ventspils vairākus gadus mocījās ar spēcīgām sāpēm mugurā, tādēļ viņš laiku pa laikam nespēja strādāt un pat pārvietoties. Šo gadu laikā viņam bija reizes, kad pašsajūta uzlabojās, tomēr nepārtraukti bija jālieto zāles pret sāpēm un jāveic dažādas procedūras. Taču pagājušajā dziedināšanas dievkalpojumā draudzē “Kristus Pasaulei” Rīgā Juris saņēma pilnīgu dziedināšanu no sāpēm mugurā un nu vairs arī stiprās pretsāpju zāles nav jālieto!

Par piedzīvoto dziedināšanu Juris stāsta: “2010. gadā man pēkšņi, bez redzama iemesla, sākās asas sāpes mugurā. Tās strauji pārgāja arī uz labo kāju, līdz es vairs nevarēju staigāt. No sākuma gulēju mājās uz gultas. Ārsts izrakstīja dažādus pretsāpju līdzekļus, ko lietoju nepilnu mēnesi, tomēr tie nepalīdzēja. Tad mani aizveda uz slimnīcu, kur pabiju dažas nedēļas. Mediķi konstatēja mugurkaula diska trūci, deva dažādas zāles un veica procedūras, taču ar visu to knapi spēju pārvietoties un mani joprojām mocīja drausmīgas sāpes. Tāds es arī atgriezos darbā. Pēc pāris mēnešiem gan palika nedaudz labāk, tomēr es arvien lietoju spēcīgas pretsāpju zāles lielās devās.

Ik pa laikam sāpes mugurā sevi lika manīt, bija regulāri saasinājumi un vismaz pāris reizes gadā nācās ņemt slimības lapu, jo stipro sāpju dēļ kļuva grūti kustēties un staigāt. Naktīs varēju gulēt tikai uz kreisā sāna. Kad uznāca sāpes, nevarēju pieliekties, paskriet, kā arī pacelt ko smagāku. Tā ar šo diska trūci es mocījos piecus gadus. Medikamenti, procedūras un fizioterapija, ko ārsti man nozīmēja, tikai dažkārt deva īslaicīgu uzlabojumu, ja tos nelietoju, tad mans stāvoklis kļuva kritisks.

Šajā laikā es jau biju ticīgs un kalpoju vietējā draudzē, tomēr slimības un tās izraisīto pārvietošanās grūtību rezultātā es pamazām attālinājos no draudzes un no Dieva, jo nebija iespējams vienmēr būt dievkalpojumos un ņemt dalību kalpošanā. Šajā laikā biju pārstājis regulāri lasīt Bībeli un lūgt Dievu, tomēr arvien vairāk apzinājos, ka bez Viņa manā dzīvē nebūs ne pārmaiņu, ne dziedināšanas.

Šī gada pavasarī pamanīju reklāmu, ka 10. aprīlī notiks draudzes “Kristus Pasaulei” dziedināšanas un evaņģelizācijas dievkalpojums Ventspilī. Mēs ar sievu abi nolēmām aiziet. Es nedevos uz dievkalpojumu tikai tāpēc, lai kalpotāji aizlūgtu par manu muguru. Sirdī bija vēlme tuvoties Dievam un meklēt Viņu, ne tikai svētības.

Dievkalpojuma laikā Dievs man pieskārās un sirdī ienāca jauna mīlestība uz Viņu. Nolēmu sakārtot savu dzīvi un daudzas lietas noliku malā, lai nekas nestāvētu starp mani un Dievu. Šajā reizē es nodevu savu dzīvi Jēzum Kristum uz 100 procentiem. Iznācu draudzes priekšā, nožēloju grēkus un saņēmu aizlūgšanu.

Tā sākās mans ceļš atpakaļ pie Dieva. Nākamajos mēnešos es iekļāvos mājas grupiņā, sāku regulāri lūgt Dievu un lasīt Bībeli. Kādu brīdi es vairs nejutu sāpes mugurā un ticēju, ka esmu dziedināts. Tomēr vēl arvien lietoju spēcīgos pretsāpju līdzekļus un, neraugoties uz to, rudenī sāpes mugurā un labajā kājā ļoti saasinājās. Mani atkal ievietoja slimnīcā, taču pēc neilga laika izrakstīja bez redzamiem uzlabojumiem. Turpināju cīnīties par savu dziedināšanu un arī mājas grupiņā par mani lūdza Dievu. Tad nolēmu doties uz draudzes dziedināšanas dievkalpojumu Rīgā.

Šajā dievkalpojumā, mācītāja svētrunas laikā, es sapratu, ka Dievs man grib dot pilnīgu dziedināšanu! Iznācu draudzes priekšā un kalpotājs aizlūdza par mani. Pārbraucot mājās, jutu, ka mana mugura vairs nesāp! Kopš tās dienas pārstāju lietot tabletes, bez kurām nespēju normāli dzīvot piecus gadus. Tagad varu brīvi kustēties un staigāt. Naktī varu gulēt uz abiem sāniem, kā arī uz muguras. Pēc dziedināšanas dievkalpojuma pirmo reizi pa ilgiem gadiem strādāju fizisku darbu, pāris dienas palīdzēju pie dzīvokļa remonta, un vairs nejutu nekādu diskomfortu. Ticu, ka muguras sāpes man vairs nekad neatkārtosies, jo esmu saņēmis pilnīgu dziedināšanu ne tikai no vienas konkrētas slimības, bet arī daudz ko vairāk – ticību, ka Jēzus ir ar mani ikvienā dzīves situācijā!

Tiem, kas cieš no muguras sāpēm tā, kā savulaik es, novēlu vairāk pievērsties Dievam un meklēt Viņu! Tad dziedināšana un arī visas citas svētības atnāks tavā dzīvē!”

Jura Ostrovska liecību pierakstīja Artūrs Danenbaums