Šobrīd draudzē „Kristus pasaulei” darbojas 42 mājas grupiņas.
Tās ir gan Rīgā, gan citviet Latvijā, arī Balvos.

Balvu mājas grupiņa savu darbu sāka 2010. gada 9. jūnijā. Šīs grupiņas vadītāja pašlaik ir Zenta. Viņai ir astoņi pastāvīgie mācekļi, kuri palīdz un iesaistās grupiņas darbā. Lielu atbalstu Zentai sniedz arī Eva Olševska no Rīgas draudzes, kur pati vada vairākas mājas grupas.

Ik nedēļu visi sanāk kopā, lai dalītos ar saviem piedzīvojumiem, slavētu un pielūgtu Dievu, un labi pavadītu laiku. Grupiņas cilvēki savā starpā ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. Zenta ir ļoti pateicīga, ka viņas mācekļi viņai tik daudz palīdz, sniedz mīlestību un gādību, kā arī palīdz mājas uzkopšanā un citos darbos. Nedēļas laikā cilvēki savā starpā sazvanās, lūdz kopā Dievu un pārrunā kā katram klājies. Katram grupiņā ir uzticēti pienākumi, kas jāpaveic. Tiek sveikti arī jubilāri, rīkotas svinības un sagatavots īpašs cienasts.

Neformālie evaņģelizācijas pasākumi Balvu grupiņā tiek rīkoti reizi mēnesī. Šāda veida pasākumi ir bijuši gan muzejā, gan baseinā, pirtī, un arī pie Zentas mājās, kur parasti ierodas līdz pat 25 cilvēkiem. Pēdējais evaņģelizācijas pasākums tika rīkots Zentas dzīvoklī, kur kopā tika ceptas picas. Visjautrākais pasākums bija „Dullais desmitnieks”, kur bez smiekliem nepalika neviens.

Vienā no uzdevumiem bija jāmērcē deguns majonēzē un jāpārceļ ar to vate, citā atkal uzdevums bija saistīts ar makaroniem. Daudzi no šiem pasākumiem tiek pavadīti arī ar ģitāras spēli. Beigās tiek dāvinātas konfektes mazākajiem bērniem, taču pieaugušie saņem kādu grāmatiņu no draudzes grāmatu galda vai kādu citu nieciņu, un tiek aicināti arī piedalīties citās grupas un draudzes aktivitātēs.

Kaut arī Balvos cilvēki ir atturīgi, Zenta ar savu komandu dara visu, kas ir viņu spēkos, lai pievestu cilvēkus Jēzum. Katrs grupas dalībnieks uz sadraudzības pasākumiem vai grupiņu aicina kādu savu draugu, ģimenes locekli vai kaimiņu. Grupiņā vienmēr ir rosība, un kūsā darbs. Tiek izraudzīti arī potenciālie līderi, kas ar laiku atvērs paši savas mājas grupas.

Ciemos nereti atnāk arī jaunieši. Tiek plānota jauniešu grupiņa Balvos, taču līdz tam vēl ir ļoti daudz kas jāizdara. Ir arī nākuši pavisam jauni bērni, kas jau paši lasa Bībeli un iepazīst Dievu.

9. jūnijā grupiņā tiks rīkots īpašs pasākums, kur atzīmes grupas gada jubileju. Tas notiks viesu namā „Svīres”, kur jau tika rīkoti daži no iepriekšējiem sadraudzības pasākumiem, kā arī būs iespēja apmeklēt pirti.

Ir jau pagājis gads, kopš Zenta vada pati savu grupu, viņai tas ļoti patīk. Pa šo laiku viņa ir palikusi daudz stiprāka, drošāka un pārliecinātāka par sevi. Kaut arī Zenta dzīvo tālu no Rīgas, viņa bieži vien arī iegriežas draudzes dievkalpojumos Rīgā, lai smeltos jaunus spēkus turpmākam darbam.

„Grupiņas vadīšana ir liels pienākums, tas ir grūti, taču patīkami!” atzīst Zenta.

Evelīna Silarāja.