Kopš Ilona iepazina Dievu, viņas dzīvē var redzēt lielu finansiālu svētību.
Ja agrāk ģimenē bija nenomaksāti kredīti un pašai darbs ar mazu algu, tad tagad Ilonai ir sava skaistumkopšanas prakse un parādu vairs nav. Par pārmaiņām savā dzīvē Ilona stāsta nelielā sarunā.

“Laikā, kad vēl nepazinu Dievu, dzīvoju pie mammas uz viņas rēķina. Nestrādāju savā profesijā un nepielietoju iegūtās zināšanas dzīvē. Kaut arī man tajā laikā jau bija vīrs un ģimene, pašu līdzekļiem nespējām savilkt galus kopā un izdzīvot. Nācās no mammas regulāri aizņemties naudu, jo strādāju algotu darbu par diezgan mazu samaksu. Mana mamma visu laiku uzsvēra, ka man dzīvē pašai nekas neizdosies un nesanāks. Gluži neviļus es tam noticēju un manā dzīvē tiešām nekas arī nemainījās.

Dievu pazīstu jau ilgāku laiku, bet draudzē “Kristus Pasaulei” stabili esmu apmēram gadu. Vairāk meklēt Dievu mani mudināja dažādas problēmas, līdz es arvien vairāk un skaidrāk apzinājos, ka bez Viņa nekādas pozitīvas pārmaiņas manā dzīvē nav un nebūs. Kad kopā ar vīru sākām nākt draudzē “Kristus Pasaulei”, Dievs palīdzēja mums atrast dzīvokli, jo Ķekavā, kur dzīvojam, ir ļoti grūti atrast brīvus mājokļus. Tagad dzīvojam atsevišķi no mammas, mums pašiem visam pietiek līdzekļu, nav vairs jāaizņemas. Man pašai ir sava skaistumkopšanas prakse. Ja agrāk braucām ar vecu mašīnu, tad tagad mums ir jauns auto.

Kā es nonācu līdz tam? Kā jau daudzi, arī es agrāk domāju, ka spēju strādāt vienīgi algotu darbu kāda cita labā, bet pati uzsākt savu biznesu nespēju un man nekad dzīvē nekas tāds nesanāks. Taču mana kristīgās mājas grupiņas vadītāja mani sāka pamazām iedrošināt un virzīt uz to, ka arī es pati varu strādāt un pelnīt sev nevis darba devējam.

Gan mājās pati, gan arī grupiņā daudz lūdzām par to, lai Dievs man dod drosmi un veiksmi uzsākt pašai savu lietu. Savās lūgšanās atteicos no nabadzīga cilvēka raksturīgās domāšanas, skopuma, nemitīgām domām par to, kā man nav, trūkst un ko es nevaru dzīvē atļauties. Apliecināju, ka Dievs ir mans apgādnieks un ka man pietiek visa kā. Runāju ticības vārdus, ka Dieva spēkā es varu uzsākt pati savu praksi un ka man būs daudz klientu. Sāku draudzē dot desmito tiesu no visiem saviem ienākumiem, kā teikts Bībelē. Sākumā tas bija grūti, nāca domas, ko gan par šo naudu būtu varējusi nopirkt sev. Kopš esmu draudzē, regulāri ziedoju un tagad redzu, ka man pašai visu šo laiku nekā nav pietrūcis! Paskatoties atpakaļ neilgā laika posmā, varu redzēt, kā Dievs ir izmainījis visu manu dzīvi. Mums ir mājoklis un mašīna, vīrs vairs nelieto alkoholu, bet nāk draudzē un arī tic Dievam. Mums vairs nav neviena kredīta, parāda vai aizņēmuma, kas apgrūtinātu mūsu ģimeni, nav jāprasa nauda mammai.

Kad gāju prom no sava līdzšinējā pastāvīgā darba, man nācās salauzt bailes un uzdrošināties. Iepriekšējā darbā gan nebija pārāk liela alga, taču bija vismaz stabilitāte. Tiešām, kad sāku pati savu uzņēmumu, bija daudz grūtību un problēmu. Sākumā nācās iemantot klientu uzticību, taču tagad man ir daudz uzticamu klientu, kuri izvēlas tieši manus pakalpojumus. Visās lietās savā dzīvē redzu Dieva darbību. Bez ticības Dievam un arī grupiņas vadītājas atbalsta man nekad nepietiktu drosmes pašai uzsākt savu uzņēmumu un noticēt, ka arī es pati kaut ko varu. Ticība Dievam, kā arī draudzes mācība un mācītāja sprediķi ir vairojuši arī manu pašapziņu. Šobrīd mani ienākumi ir dubultojušies salīdzinājumā ar laiku, kad strādāju algotā darbā.

Cilvēkiem, kuri tāpat kā es savulaik meklē savā dzīvē izlaušanos no apburtā loka, es novēlu atrast Dievu un nākt uz draudzi, jo tas mainīs jūsu domāšanu. Tās ir lietas, kas nepieciešamas ikvienam. Esi starp pozitīviem cilvēkiem, kuri tevi ceļ un iedrošina. Pat tuvākie cilvēki ar saviem vārdiem bieži vien nokauj un sēj neticību, ka var dzīvot arī labāk, taču Bībele saka, ka mums pietiks un vēl paliks pāri, ja būsim ar Dievu. Nāc pie Dieva, uzticies Viņam un uzdrošinies, ka arī tu spēj savā dzīvē kaut ko vairāk. Tici, un ar Dievu tev viss izdosies!”

Ilonas Karpes liecību pierakstīja Artūrs Danenbaums