Kristīne dalās savā stāstā par 17 gadus ilgu smēķēšanas atkarību,
kuras dēļ viņa atteicās pat no profesionālas sportistes karjeras. Nonākot draudzes „Kristus Pasaulei” mājas grupā, Kristīne pieņēma lēmumu atteikties no smēķēšanas un ieguva savu brīvību.

„Sākumā es nesmēķēju daudz. Tajā laikā es vēl nodarbojos ar sportu – trenējos Latvijas vieglatlētikas izlasē. Taču laikam ejot, šī atkarība man kļuva par nopietnu problēmu – dienā es izsmēķēju vismaz vienu cigarešu paciņu. Vienīgā lieta, ko nekad neaizmirsu nopirkt, bija cigaretes. Bieži cēlos arī naktī, lai uzsmēķētu,” stāsta Kristīne. Ar laiku smēķēju aizvien vairāk, un man vajadzēja izvēlēties – vai nu atmetu šo kaitīgo ieradumu, vai pārstāju nodarboties ar sportu. Diemžēl es izvēlējos par labu smēķēšanai.”

Kristīne centās tikt vaļā no šīs atkarības, taču visas reizes bija neveiksmīgas: „Likās, ka esmu nolemta un ka smēķēšu līdz pat nāvei.” Tā kā pašai saviem spēkiem galā tikt neizdevās. Kristīne lasīja un meklēja padomu grāmatās, par to, kā atbrīvoties no smēķēšanas. „Sekojot šiem padomiem, bez cigaretēm noturējos vienu mēnesi, taču šajā laikā biju kļuvusi nervoza, mana izturēšanās kļuva aizvien sliktāka un neciešamāka,” saka Kristīne, ”un tad es atkal atsāku smēķēt.”

Smēķēšana atstāj nelabvēlīgu ietekmi uz veselību un arī Kristīne piedzīvoja šīs atkarības atstātās sekas – hronisku klepu, dzeltenus pirkstus un pigmentāciju ap lūpām. „Tagad, kad esmu pilnīgi brīva, skatos uz cilvēkiem, kuri smēķē un domāju – kā es to varēju darīt? Dūmu smaka, sabojāta veselība un arī ārējais izskats…”

2011. gada oktobrī es sāku apmeklēt draudzes “Kristus Pasaulei” mājas grupiņu. Meitenes pamudināja mani atmest 17 gadus ilgušo smēķēšanu. Tajā vakarā mēs kopā lūdzām par manu atbrīvošanu. Pēc šīs lūgšanas es ticībā pieņēmu, ka esmu brīva un iekšēji sajutu, ka vairs negribu smēķēt. Pirms šī  vakara biju nopirkusi bloku ar cigaretēm un, turoties pie sava lēmuma, salauzu visas cigaretes un izmetu tās ārā.” Lielākās cīņas sākās pēc tam. Pirmās divas dienas Kristīnei bija ļoti grūtas, taču mājas grupiņa atbalstīja viņu ar lūgšanām un Dieva vārdu: „Mēs kopā apliecinājām, ka es esmu brīva.” Nākamā lielā cīņa bija tad, kad Kristīne nonāca vietās, kur ierasti bija smēķējusi: „Man bija ļoti grūti paiet šīm vietām garām. Katru reizi tās ieraugot, man bija jācīnās.”

Kristīne šajā cīņā uzvarēja un Dieva spēkā tika pāri visiem kārdinājumiem. „Jau vairāk kā gadu es esmu brīva no smēķēšanas atkarības. Arī kārdinājumi vairs nav – tieši pretēji, smēķēšana man liekas kaut kas pretīgs. Tagad es jūtos brīnišķīgi! Kad es paskatos atpakaļ uz laiku, kad smēķēju, saprotu, ka biju kā vergs – dzīvoju uztraukumā, vai cigaretes pietiks nākamai dienai. Biju sākusi pirkt ne tikai atsevišķas paciņas, bet cigarešu blokus. Nevarēju doties uz vietām, kur vairāk kā 2 stundas vajadzēja iztikt bez smēķēšanas – tās man bija mokas.”

Kristīne atzīst, ka tagad jūtas pilnīgi brīva un laimīga. „Galvenais, Kas to izdarīja, bija Jēzus. Citādi iegūt brīvību mums nav iespējams, kā vien caur Viņu. Jēzus ir Tas, kurš mūs atbrīvo no visiem grēkiem, no visām atkarībām, slimībām, vājībām. Viņš mūs dara stiprus! Viņš arī dod mums spēku, lai mēs varētu cīnīties pret kārdinājumiem un uzvarēt visās dzīves jomās!”

Liecību pierakstīja Monta Jefremova