Pagājušo svētdien draudzes „Kristus Pasaulei” vadītāji ar 
ģimenes locekļiem devās laivu braucienā pa Braslas upi, pēc tam pa Gauju. Izbraukšana no Rīgas sākās jau agri no rīta, jo bija jāpaspēj gan nokļūt starta vietā, gan arī jābrauc pakaļ laivām.

Pēc īsas instruktāžas pa straujo un līkumoto upi lejup devās trīspadsmit laivas. Rīta pusē laiks bija diezgan silts, tomēr mākoņains un pāris reizes uznāca spēcīgas lietus gāzes. Taču sākoties braucienam, debesis noskaidrojās un dalībnieki varēja baudīt brīnišķīgi zilas debesis, uzmundrinošu vēju un krāšņos dabas skatus upes ēnainajos līkumos.

Plānotais maršruts tika sadalīts trijos posmos. Pirmais posms bija līdz vietējam HES, nākamais – līdz ietekai Gaujā un tad atlika vēl brauciens pa Gauju līdz Kaķīškalnam. Divas braucēji piestāja krastā, lai mazliet atpūstos, paēstu un pārvilktu sausas drēbes.

Klinšu ieži un neskartā daba Braslas upes sākumposmā sniedz neaizmirstamu piedzīvojumu un liecina par mūsu Radītāja varenību. Par cik nokrišņu daudzums jūlijā pārsniedza normu, upē bija spēcīga straume, kas šo braucienu darīja diezgan ekstrēmu gandrīz līdz pašai Gaujai. Krāčainajā upē, kurā turklāt vēl ir sakrituši koki, laivu ir jāmāk pareizi izvadīt cauri šķēršļiem, kaut arī pats brauciens nav fiziski pārāk grūts. Divās vietās laivas bija jāvelk krastā. Līderu komandas puiši palīdzēja pārējiem pārvarēt grūtākās vietas, nāca palīgā, ja kāda laiva bija apgāzusies un no tās vajadzēja izliet ūdeni. Tā, kopējiem spēkiem pārvarot šķēršļus, komanda virzījās uz priekšu un bija gandarīta..

Pēdējais posms pa Gauju bija mierīgs. Tuvojās vakars, rietošās saules stari apspīdēja Gaujas senleju, drīz bija redzamas arī Turaidas un Krimuldas pilis uz pakalniem un tad jau bija klāt tilts pār Gauju. Līdz Kaķīškalnam bija palicis pavisam nedaudz. Atlikušos pāris kilometrus dalībnieki pievārēja ātri un tad kāpa krastā, noguruši, bet priecīgi. Kopā ar atpūtu brauciens ilga apmēram astoņas deviņas stundas.

Pēc inventāra nodošanas tika nolemts kopā aizbraukt uz „Hesburger” restorānu Siguldā, lai paēstu vakariņas. Pēc šī sadraudzības brīža līderu komandas dalībnieki atvadījās un brauca mājās, lai atkal tiktos draudzes dievkalpojumā sestdien.

Šis ir jau trešais laivu brauciens, ko organizē draudzes „Kristus Pasaulei” līderu grupas. Tā mums jau ir izveidojusies tradīcija katru gadu vasarā braukt ar laivām, lai izmantotu labo laiku. Līdzīgi, kā draudzes mājas grupas katru mēnesi organizē neformālos pasākumus, arī līderu grupas laiku pa laikam rīko kopējus pasākumus, lai koptu sadraudzību, saliedētu draudzes līderu komandu un vienkārši atpūstos.

Bildes no laivu brauciena varat aplūkot šeit:

Artūrs Danenbaums.