Kas ir līderu grupas draudzē? Ko tās dara un kāds ir to mērķis?
Cilvēkam, kurš tikko ienācis draudzē „Kristus pasaulei” un kas pazīstama ar mājas grupām un vadību G12, varētu rasties šādi jautājumi. Līderu skolas nodarbībā draudzes mācītājs Mārcis Jencītis šādi skaidro līderu grupu nozīmi un vietu draudzē: “Tās ir grupas, kuras atver cilvēki no manas komandas. Tās ir viņu līderu grupas. Līderis veido savu komandu un izvēlas cilvēkus no savas atvērtās grupas. Kamēr līderu grupa vēl nav sasniegusi divpadsmit cilvēku skaitu, tajā tiek uzņemti arī potenciālie līderi. Šeit viņi tiek veidoti par vadītājiem. Viņš kalpo viņiem tik ilgi, līdz viņi paši iesāk savas grupiņas. Kad līderu grupā ir divpadsmit cilvēki, tā noslēdzas un tur vairs klāt neviens nenāk. Ja tu lasi Bībeli, tur ir precīzi tas pats. Jēzus izvēlējās divpadsmit tuvākos mācekļus no liela pulka, kas sekoja Viņam, un izveidoja Savu komandu. Šo grupu mērķis ir māceklība un vadība. Bez tam tur tiek plānots grupu darbs, pārrunāti dažādi jautājumi un problēmas iztirzāta kāda grāmata par līderību. Mērķis ir apmācīt un izsūtīt. Apmācības process kristietim ir visa mūža garumā. Taču slēgto grupu mērķis ir apmācīt tiktāl, lai jaunais vadītājs pats varētu atvērt savu mājas grupu un sekmīgi to vadīt. Grupas vadītājs arī kalpo jaunajam līderim un palīdz viņam sekmīgi vadīt savu atvērto mājas grupu.”
Draudzes „Kristus pasaulei” līderu grupu vadītāji stāsta par savām grupām:

Aija Metmane: Mūsu līderu grupa savu darbu sāka pagājušā gada 18. decembrī. Pagaidām esam divatā ar Evitu. Viņa nododas Dievam uz visiem 100 procentiem, mācās Līderu skolā un lūdz par laiku, kad viņa sāks pati savu mājas grupu. Mums veidojas forša grupa! Sākam ar „ledus laušanu”, tad studējam grāmatu „Kā vadīt no sirds” un pēc tam lūdzam par vajadzībām un grupas izaugsmi. Plānojam evaņģelizāciju.

Dace Berga: Savu līderu grupu es sāku pagājušā gada septembrī. Toreiz tie bija divi potenciālie līderi, taču tagad viņi abi jau vada savas mājas grupas. Ir plāni paņemt mūsu grupā vēl vienu potenciālo līderi, kurš plāno šogad atvērt pats savu grupu. Sapulces notiek dažādi. Par cik visi esam pazīstami, padraudzējamies, padzeram tēju. Tad mums ir slavēšana. Temati, par kuriem runājam savās sapulcēs, arī ir dažādi. Šobrīd mēs pārrunājam apgūto Līderu skolā, lai tas pamatīgāk „iesēžas” sirdī. Pirms tam pārrunājām kādu grāmatu par līderību. Maksvelu, piemēram. Izlasījām katrs kādu nodaļu un tad pārspriedām. Dažkārt runājam arī par draudzes vīziju, plānojam, pārrunājam savas personiskās attiecības ar Dievu. Lūdzam pēc draudzes vajadzību saraksta un arī viens par otru.

Arvis Kotins: Es sāku apmēram pirms diviem mēnešiem. Mēs parasti savās sapulcēs padzeram kafiju vai tēju, gavēņa laikā – sulu. Apspriežam grupā notikušo, arī problēmas un nianses. Pamatā tas ir darbs ar topošajiem līderiem. Līdz šim manā grupā bija viens, kopš rītdienas – jau divi potenciālie līderi. Plāns šim gadam – pacelt viņus, lai viņi kļūst reāli līderi un atver paši savas mājas grupas. Tātad – divi līderi, un, ja Dievs dos, tad vēl vairāk!