Jau pāris nedēļas pirms Lieldienām Subates draudzes „ Kristus Pasaulei”
locekļi izteica priekšlikumu svētkus svinēt kopīgi. Neapsverot „ par” un „ pret” argumentus, rezervējām atpūtas vietu kaimiņu pagasta „Strautos” ar volejbola laukumu, nelielu kamīnzāli, pirti un dīķi, kur atvēsināties.

Kad draudze sapulcējās uz Lieldienu svētku dievkalpojumu, pēc kura bija plānots doties kopīgā atpūtā, dažu sejās varēja manīt atturīgumu. Pēc dievkalpojuma, kurā tika runāts par komandu, vienotību un to, kā rodas atkritēji, viedokļi mainījās un visi kā viens devās uz „tusiņu”.

Tiklīdz ieradāmies „ Strautos”, katrs atrada savu nodarbi. Apkārtni pieskandināja Rīgas draudzes slavēšanas grupas ieraksti un kristīgā mūzika, par kuru rūpējās Modris un Mārtiņš. Kamēr saimnieciskākie svētku dalībnieki sarindoja uz galda līdzpaņemtos labumus un gardumus, sportiskākie iemēģināja volejbola bumbu, kas no pagājušā rudens bija atpūtusies skapjaugšā. Mazie pa to laiku izmērīja tuvumā esošo peļķu dziļumu un salasīja pirmos māllēpju ziedus.

Svētku maltīte visiem garšoja lieliski. Tad sākās sportiskas aktivitātes. Dažādas spēles un konkursus bija sagatavojis Vitālijs. Spēles un sacensības bija piemērotas jebkuram vecumam. Izveicīgākie pat pamanījās vinnēt balvas.

Visi aktīvi iesaistījās spēlē „Trešais lieks”. Atceros, ka to spēlējām kaut kad bērnībā vienaudžu vidū. Taču šoreiz piedalījās visi, sākot no 6 gadu vecuma beidzot ar tiem, kam pāri 50.

Valdīja jautrība un smiekli. Neviens nejutās lieks. Naskākajiem papēži vien zibēja, kamēr atrada savu vietu. Pēc šīs spēles bija jūtama īpaši draudzīga un saliedēta atmosfēra.

Pievakarē, kad pirts bija pamatīgi uzsilusi, sākās gaidītā pirtī iešana. Tur katrs varēja izbaudīt savu izturību. Pirtēšanos efektīvāku padarīja līdzpaņemtais medus un aromātiskās pirtsslotas, ar kurām prasmīgi rīkojās Modris. Vairāki pat stāvēja rindā, lai viņus noper. Sajūta bija brīnišķīga.

Pēc kārtīgas izkarsēšanās un pēršanās daudzi labprāt atdzesējāmies pirts priekšā esošajā dīķi. Ļoti labi noderēja arī strautiņā atdzesētais kvass. Pirms mājup došanās s pamanījāmies uz kamīnā kvēlojošajām oglēm uzcept desiņas un pavingrināties disko ritmos.

Šāda veida pasākumi draudzē ir neatņemama sastāvdaļa, lai veidotos vienota komanda un cits citu tuvāk iepazītu. Bez tam arī mums, kristiešiem jāmācās savu dzīvi padarīt interesantu un piepildītu.

Svētku pasākums izdevās pat labāk nekā bijām cerējuši. Kopīgi atpūtās ģimenes. Visiem bija jautri un interesanti. Skriešanās sacensībās varēja pacīkstēties pat mazbērni ar vecmāmiņām. Visi jutāmies kā viena Tēva bērni.

Inta Balode.