Ikviens ir priecīgs, ja var ēst to, kas viņam garšo.
Tomēr bieži vien cilvēkiem nākas izvairīties no konkrētiem pārtikas produktiem, jo viņiem ir alerģija. Kā rezultātā ir nepārtraukti jāseko līdzi tam, ko tu vari un ko nevari ēst. Arī Līgai ilgus gadus bija alerģija, ar kuru varēja cīnīties, tikai novēršot tās simptomus. Bet Dievs viņu dziedināja ne tikai no simptomiem, bet arī no pašas alerģijas.

Līga stāsta: „Apmēram pirms divdesmit gadiem, kad es saaukstējos, nolēmu sekot veselīgiem ieteikumiem un ēst ziedputekšņus, lai pēc iespējas ātrāk izveseļotos. Lai arī biju tos lietojusi iepriekš, dīvainā kārtā pirmo reizi mūžā tie izraisīja stipru alerģiju. No tās dienas man nemitīgi uzradās jaunas alerģijas no dažādiem pārtikas produktiem, putekļiem, arī no kaķu spalvām un dūnu segām. Alerģiskā reakcija izpaudās kā nieze un pumpas pa visu ķermeni, kas īpaši izteikti bija uz plaukstām un sejas. Turklāt seja piepampa līdz tādiem izmēriem, ka mani nevarēja atpazīt. Bija arī grūtības elpot un norīt siekalas, jo pietūka elpceļi. Pirmais gads, kad atklāja alerģiju, bija pārsteigumu pilns. Medus un apelsīni izraisīja tik stipras lēkmes, ka bija jāsauc ātrā medicīniskā palīdzība un arī jāpavada kāds laiks slimnīcā. Man tika diagnosticēta alerģiskā astma. Pamazām ārsti atklāja arī konkrētas lietas, kas to izraisa un stāstīja diemžēl tikai par to, kā cīnīties un apārstēt simptomus, nevis izārstēt to cēloni. Lietoju inhalatoru un medikamentus simptomu novēršanai.

Produktu klāstā, kurus ēdot bija novērojama alerģiskā reakcija, ietilpa ne tikai medus, apelsīni un burkāni, bet arī žāvētas aprikozes, rozīnes, kliņģerītes, mandeles un selerija. Medus, kumelītes un saulespuķu sēklas iedarbojās nemainīgi visus šos divdesmit gadus.”

Jaunā sieviete risinājumu atrada, meklējot un vairāk iepazīstot Dievu.

„Jau no bērnības esmu ticējusi Dievam. Arī baznīcu apmeklēju, bet kaut kas pietrūka.
Vēlējos iepazīt Dievu vairāk, saprast Viņa gribu. Jau divus gadus internetā skatījos draudzes „Kristus Pasaulei” dievkalpojumus un šī gada janvārī sāku regulāri apmeklēt mājas grupiņu. Martā es aizbraucu uz draudzes rīkoto divu dienu semināru jeb inkaunteru, kur draudzes kalpotāji aizlūdza par katru cilvēku atsevišķi. Lūgšanas laikā es spēcīgi piedzīvoju Dievu – sajutu karstumu, kas izplūda cauri visam ķermenim un bija tāda sajūta, it kā manas kājas durstītu ar adatiņām. Kaut arī nekādas tūlītējas pārmaiņas nepamanīju, ticēju, ka Dievs mani ir dziedinājis.

Tad pēc vairākām dienām mums ar mājas grupu dalībniekiem un draugiem bija atpūtas pasākums pirtī. Kā parasti, kādam vienmēr uz pirti ir paņemta līdzi medus burciņa, un šī reize nebija izņēmums. Es sāku visus brīdināt, lai ar medu man tuvumā nerādās, jo, to ieelpojot, man var rasties alerģiska lēkme. Bet tad es attapos, ka inkaunterā taču tika lūgts par dziedināšanu no alerģiskām reakcijām. Tā nu es ticībā, ka esmu dziedināta, uzsmērēju nedaudz medus uz rokas. Lai gan parasti āda uzreiz sāka niezēt, palika sarkana un uzmetās pumpas, tad šoreiz reakcijas nebija. Nolēmu nosmērēties visa un atkal gaidīju, bet nekas nenotika un es biju sajūsmā! Nākamajā dienā pamēģināju medu jau ēst. Man bija grūti pārkāpt pāri negatīvajai pieredzei, jo pa šiem gadiem uz medu skatījos kā uz indi, taču sadūšojos, pagaršoju un gaidīju, kas nu būs. Pateicība Dievam – alerģijas vairs nebija!”

Līga mēneša laikā izmēģināja visus aizliegtos produktus, bet nenovēroja nevienu no simptomiem – ne elpas trūkumu, ne pietūkušu seju, ne niezi vai pumpas!

„Es varu ēst medu, mandeles, apelsīnus un citus produktus, nedomājot par iespējamām sekām! Esmu brīva no divdesmit gadus ilgas alerģijas. Tas ir liels brīnums! Ticu Dievam jau daudzus gadus, bet, tieši pateicoties šai draudzei, mana ticība ir kļuvusi daudz stiprāka un attiecības ar Dievu daudz ciešākas. Es katru dienu lasu Bībeli un lūdzu, arī regulāri apmeklēju grupiņu un dievkalpojumus, un visiem stāstu šo liecību par to, ko Dievs ir paveicis pie manis.

Ar Dievu kopā nekas nav neiespējams! Viņš vienā mirklī var paņemt prom tavas problēmas un dziedināt arī no slimībām. Es novēlu katram piedzīvot Dieva mīlestību, jo izmaiņas mūsu dzīvēs ir iespējamas, tikai esot kopā ar Viņu.”

Līgas Lūses liecību pierakstīja Pārsla Jankovska