Šogad, 7. aprīlī, draudzes „Kristus pasaulei” mācītājam Mārcim Jencītim apritēja 40 gadu jubileja.
10. aprīļa dievkalpojumā viņu sveica draudzes pārstāvji. Šajā dievkalpojumā mācītājs arī pateicās Dievam par to, ka jau desmit gadus pazīst Jēzu kā savu Kungu un Glābēju un var kalpot Viņam. Tā ir sanācis, ka mācītāja Mārča Jencīša 40 gadu jubileja reizē ir arī viņa 10 gadu jubileja, kad viņš piedzima no Augšienes. 2000. gada 17. martā Mārcis, tolaik vēl narkomāns un recidīvists, piedzīvoja spēcīgu sastapšanos ar Dievu Vecumnieku cietuma izolatorā, kas pilnībā izmainīja visu viņa dzīvi. Pēc pāris gadiem Mārcis Jencītis jau kalpoja Limbažu vasarsvētku draudzē kā mācītājs.

Bet 3. aprīlī Mārcis un Ganna Jencīši svinēja šo jubileju kopā ar saviem draugiem un palīgiem no draudzes „Kristus pasaulei”. Uz savu jauno dzīvokli Siguldā, kur Jencīšu ģimene dzīvo kopš šāgada februāra, Mārcis bija ielūdzis uz viesībām savu līderu komandu ar ģimenēm.

Uz šīm svinībām bija ieradušies apmēram 30 cilvēku un tām bija brīvs un nepiespiests raksturs. Ja kādam cilvēkam liekas, ka neviens kristiešu pasākums nevar notikt bez obligātas Dieva slavēšanas un lūgšanas, tad tā gluži nav. Mācītājs Mārcis Jencītis allaž ir uzsvēris to, cik svarīgi ir kopt sadraudzību kristiešu starpā. Īpaši tas attiecas uz draudzes līderu komandu. Viss vakars pagāja nepiespiestā gaisotnē un draudzīgās sarunās. Ciemiņiem bija iespēja aplūkot mācītāja dzīvokli, viņa darbistabu. Klausījāmies labu kristīgu mūziku un noskatījāmies arī pāris interesantas filmas. Un protams – garšīgi paēdām, par ko bija parūpējusies namamāte Ganna! Arī šeit Mārci viņa jubilejā apsveica pārstāvji no draudzes un mājas grupām. Pēdējie ciemiņi mājīgo dzīvokli atstāja ilgi pēc pusnakts.

Kādam mācītājs Ukrainā, draudzē, kurā Mārcis kalpoja pirms vairākiem gadiem, lietoja interesantu, bet ironisku izteicienu: „Četrdesmit gadi – četrdesmit cilvēku”. Viņš to attiecināja uz draudzēm savā pilsētā, kuras nepieaug tāpēc, ka nevēlas kalpot cilvēkiem un veidot mācekļus tā, kā Jēzus to darīja. Liekas tomēr, ka šoreiz šis izteiciens būs pilnīgi nevietā. Jo draudze „Kristus pasaulei” aug acīm redzami! Pēdējos draudzes dievkalpojumos zāle ir pārpildīta un kļuvusi aktuāla lielākas zāles īrēšana turpat Zinātņu Akadēmijā. Pagājušo nedēļu draudzē „Kristus pasaulei” viesojās jauniešu grupa no Norvēģijas „Jesus revolution”. Sarunā pēc evaņģelizācijas nedēļas viņi visi kā viens uzsvēra patīkamo kontrastu, ko viņi ieraudzīja pie mums un to, ko viņi bija piedzīvojuši līdz šim, kalpojot citās draudzes Eiropā. Viņi uzsvēra lielo mīlestību un kalpošanu gan draudzē vienam pret otru, gan attiecībā uz neglābtajiem, kā arī lielo saliedētību un vienotību, ko sastapa pie mums.

Atliek draudzes „Kristus pasaulei” mācītājam Mārcim Jencītim novēlēt vēl vismaz četrdesmit gadus raženas kalpošanas, ceļot draudzi, līderu komandu un veidojot mācekļus pēc vīzijas G12 principa, līdzīgi, kā to darīja Jēzus!