Pagājušajā nedēļā Anglijas pilsētā Vinsdorā norisinājās G12 Eiropas konference,
uz kuru devās arī mūsu mācītājs Mārcis Jencītis ar ģimeni un tulku Luīzi, kas palīdzēja saprast angļu valodu. Konference notika trīs dienas – no piektdienas līdz svētdienai. Šīs pirmdienas lūgšanu sapulcē mācītāji Mārcis un Ganna dalījās ar konferencē piedzīvoto. Viņi pateicās draudzei par lūgšanām, jo ceļojums bija tiešām izdevies – drošs un patīkams, viss norisinājās pēc plāna. Mācītāji bija arī atveduši cienastu draudzei- lielu kārbu ar gardām šokolādes konfektēm, ar kurām cienāja katru lūgšanu sapulces apmeklētāju.

Mācītājs Mārcis teica, ka konference bija perfekti noorganizēta, nebija nekādu pārpratumu un aizkavēšanos. Lielu pārsteigumu sagādāja Mārča Jencīša vārds konferences plānā. Izrādījās, ka ir ieplānota viņa liecība desmit minūšu garumā. Mācītāju uzaicināja kāpt uz skatuves kopā ar Krievijas G12 mācītāju. Kad viņam jautāja, kā sokas Latvijā, Mārcis dalījās īsā liecībā par savu dzīvi, ka ir izbijis narkomāns un cietumnieks, kas tagad dzīvo atjaunotu dzīvi Jēzū un dažu gadu laikā ir uzcēlis stipru draudzi Latvijā. Visi ļoti priecājās par viņa teikto, skaļi aplaudējot.

Runājot ar citu valstu mācītājiem, kas vada draudzes ar tūkstošiem cilvēku tajās, mūsu mācītājs jautāja par dažādām niansēm, piemēram, vīru un sievu mājas grupu tīklu. Mācītāji dalījās pieredzē, ka nevajag satraukties, jo lietas pašas ar laiku sakārtojas, sekojot Dieva gribai. Vēlāk mācītājs Mārcis paspieda roku un nofotografējās ar Cēzaru Kastelanosu, kas ir G12 vīzijas aizsācējs un kopā ar sievu vada draudzi Kolumbijā, kurā ir vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku. Viņš arī nodeva Cēzaram daudzos sveicienus no mūsu draudzes locekļiem, kas bija lūguši pasveicināt no Latvijas.

Konferences laikā tika daudz runāts par līdzjūtību un patiesu mīlestību vienam pret otru, uzsvēra sagaidīšanas un sasvecināšanās, apskaušanās, rokas paspiešanas nozīmi draudzes cilvēku attiecībās. Varam priecāties, ka mūsu draudzē tas notiek visu laiku- mums patīk draudzēties gan vienam ar otru, gan ar draudzes jaunajiem apmeklētājiem. Mārci Jencīti ļoti uzrunāja stāsts par Zviedrijas G12 mācītāja meitu, kas nomira 25 gadu vecumā. Līdz pat pēdējai mūža dienai, būdama ļoti vārga un nespēcīga, viņa turpināja tikties ar kādu prostitūtu, lai viņai palīdzētu un dotu cerību caur Jēzu. Bez mīlestības nav G12 vīzijas. Tikai ar līdzjūtību un kvēlām lūgšanām mēs varam izglābt cilvēkus no elles un palīdzēt viņiem kļūt par Jēzus mācekļiem.

Konferences noslēgumā mācītājs Mārcis Jencītis piedalījās kopīgās pusdienās ar pārējiem G12 mācītājiem no Eiropas. Sarunās atklājās, ka šo lielo draudžu mācītāji plāno un veido savas draudzes līdzīgi kā mēs “Kristus Pasaulei”. Tas nozīmē, ka esam uz pareizā ceļa un arī varam kļūt par lielu tūkstošu draudzi, kas atnesīs atmodu Latvijā. Mēs tam ticam!

Laura Zeniņa.