Pirms trīs gadiem Ligita piedzīvoja pārbaudījumu – viņa gaidīja bērniņu,
kuram ārsti prognozēja smagus veselības sarežģījumus, kas varēja beigties letāli.

Ejot cauri nemitīgajām ārstu apskatēm un medicīnas procedūrām, par kuru rezultātu nevarēja būt drošs, Ligita vērsās lūgšanās pie Dieva. Situācija, kas sākumā likās biedējoša un bezcerīga, izvērtās īstā brīnumā!

Ligita stāsta: „Tā kā man ir asinīm rēzus negatīvs faktors un vīram – pozitīvs, tad pēc pirmā bērniņa piedzimšanas, kuram ir rēzus pozitīvas asinis, es nesaņēmu zāles, kas mazinātu antivielu rašanos nākamās grūtniecības laikā. Ja bērniņš smagi cieš no rēzus faktoru nesaderības, viņš var piedzimt ar daudzām veselības problēmām vai pat nomirt. Diemžēl šo injekciju es nesaņēmu, jo slimnīcā izrādījās tā nav pieejama, un tuvāko 72 stundu laikā to nesolīja piegādāt. Tajā laikā es tam nepievērsu uzmanību, jo nezināju, kādas sekas tas varētu atnest nākotnē.

Kad pēc astoņiem gadiem pieteicās otrs bērniņš, prieku aizēnoja fakts, ka man asinīs tika atrastas antivielas, kas vērsās pret gaidāmo mazuli kā svešķermeni organismā. No medicīniskā viedokļa tas nozīmēja, ka mazulim var rasties sarkano asinsķermenīšu sabrukšana. Bērns var ciest no kustību traucējumiem, dzirdes problēmām un pat garīgas atpalicības. Var rasties arī tūska un iekšējā asiņošana, un, ja viņam nepalīdz, mazais var aiziet bojā. Ārsti man apgalvoja, ka nevar garantēt to, vai bērns piedzims vesels un kā turpmāk risināsies šī situācija. Vēlāk pati skatījos informāciju internetā un lasīju dažādus sieviešu stāstus, kurām bija līdzīgas problēmas. Mani biedēja fakts, ka arī, veicot visu iespējamo ārstēšanu, nav iespējams garantēt veiksmīgu bērna attīstību un piedzimšanu.

Sākās nemitīgā cīņa par mūsu meitu, kas nozīmēja regulāras vizītes pie ārsta Rīgā, lai sekotu līdzi viņas augšanai. Pēc kāda laika ārsti atklāja, ka hemoglobīna līmenis asinīs bērnam sāka kristies. Tādēļ bija jāpieņem lēmums, vai veikt priekšlaicīgu ķeizargriezienu vai asins pārliešanu, bērnam atrodoties man vēderā. Mediķi izlēma par labu asins pārliešanai, kas deva īslaicīgus rezultātus, taču pēc atkārtotām analīzēm ārsti ievēroja, ka sarkano asins ķermenīšu līmenis tomēr pamazām krītas. Es uztraucos par to, kā tas varētu ietekmēt mazuļa veselību un attīstību.  

Tā kā ticēju Dievam un biju draudzē, problēmu uzticēju savai mājas grupas vadītājai. Viņa mani iedrošināja, atbalstīja un mierināja, ka viss būs kārtībā, jo Dievs ir ar mums. Par mazuļa dziedināšanu lūdzām mājas grupiņā, un arī es pati šajā laikā nemitīgi lūdzu un apliecināju, ka bērns piedzims vesels. Grupiņas vadītāja man iedeva Rakstu vietas no Bībeles par to, kā pārvarēt bailes un nedrošību. Apliecināju Dieva vārdu ticībā, un tas palīdzēja justies mierīgākai un dzīvot grūtniecības laiku ar pārliecību, ka bērns piedzims dzīvs un vesels.

Ārsti ieteica veikt ķeizargriezienu, jo baidījās, ka dabiskās dzemdības būs viņam par smagu, un varētu rasties sarežģījumi. Paredzot problēmas dzemdību laikā, ārsti bija gatavi mazulim sniegt visu dzīvībai nepieciešamo palīdzību. Taču, dzirdot pirmo bērna kliedzienu, sajutu neizmērojamu atvieglojumu, jo sapratu, ka viņam viss kārtībā un viņš var pats elpot. Biju pārsteigta un pateicīga Dievam, ka viss noritēja bez sarežģījumiem. Nekas neliecināja par to, ka bērns ir dzimis ātrāk, nekā vajadzētu. Kā brīdināja ārsti, otrajā dienā, iespējams, bērnam hemoglobīna līmenis strauji kritīsies, tāpēc būs jāveic analīzes un jālemj par turpmāko rīcību. Taču rezultāti bija pārsteidzoši – tie bija ideālā līmenī! Ja mazulim pirms tam asins sarkano asins ķermenīšu daudzums visu laiku kritās, tad tagad tas bija ļoti labā līmenī! Bērnam nebija nedz tūskas, nedz iekšējas asiņošanas. Ārsti viņa stāvokli novērtēja kā teicamu! Es biju ļoti priecīga, jo sapratu, ka tas ir Dieva brīnums! Tā kā bērna veselības stāvoklis bija labs, mēs pēc trīs dienām devāmies mājās. Šodien bērnam nav nekādu veselības problēmu.”

Ligitas stāsta beigas ir laimīgas. Šobrīd viņai mājās skraida trīs gadus veca meitiņa, kas ir dzīvespriecīga un pilnīgi vesela. Vakaros abas kopā lasa Bībeli un pārrunā, cik varens ir Dieva spēks un ticība, kas spēj visu. Citiem viņa iesaka: „Paļaujieties uz Dievu, ka viss atrisināsies! Ja ticēsiet Dieva vārdam, Viņš paveiks varenas lietas!

Ligitas Bukovskas – Poles liecību pierakstīja Kristīne Krapāne