Matīss ir jauns vīrietis, kurš agrāk vienmēr pelnīja mazu algu, un pie tam visas savas finanses tika tērētas uzdzīvei un alkoholam.
Kad viņš sāka apmeklēt draudzi „Kristus Pasaulei” Balvos un ievērot Dieva principus, viņa ienākumi dubultojās
 un šobrīd viņš spēj pats sevi uzturēt, saprātīgi izlietojot nopelnīto naudu.

„Vēl pirms pāris gadiem dzīvoju uz savu vecāku rēķina, jo visu darbā nopelnīto iztērēju alkohola iegādei un izklaidēm. Domāju tikai par savu iegribu apmierināšanu. Līdz ar to nebiju pieradis pats sevi apgādāt ar dzīvei nepieciešamo un nepratu plānot savus izdevumus. Man nebija pastāvīgas darba vietas un „haltūras” pārsvarā bija neoficiālas un uz īsu laiku – nekad nezināju, cik ilgi varēšu strādāt konkrētajā darbavietā, kā arī man nebija nekādu sociālo garantiju. Domāju, ka nekad nenopelnīšu vairāk un neticēju, ka varu dzīvot labklājībā. Šķita, – nāku no Latgales, kur pietiekams finansiāls nodrošinājums nav iespējams. Es pavadīju garas stundas smagā darbā par niecīgu atalgojumu, taču, tā kā man nebija jāmaksā par dzīvošanu un pārtiku, tad īpaši nesatraucos. Galvenais, ka pietika uzdzīvei!

Kad sāku apmeklēt Balvos draudzi „Kristus Pasaulei”,, kā arī lasīt Bībeli un meklēt Dievu lūdzot, sapratu, ka vēlos dzīvot citādāk. Nolēmu uzsākt patstāvīgu dzīvi un rūpes par sevi, tādēļ vēlējos no vecāku mājām Viļakā pārcelties uz Balviem, kā arī būt tuvāk draudzei. Gribēju izrauties no vides, kur visapkārt bija draugi, kuri aicināja uzdzīvot un nedomāt par sekām. Biju lasījis Bībelē par to, ka desmitā tiesa no mūsu ienākumiem jau pieder Dievam, un arī draudzē par to tika mācīts, tāpēc nolēmu ievērot šo principu un ziedoju. Vēlējos, lai Dievs ir manu finansiālo svētību avots,” stāsta Matīss.

„Vairākas reizes mēģināju pārcelties uz Balviem, lai tur strādātu un dzīvotu, taču tas viss bija īslaicīgi. Pirmo grūtību spiests atgriezos vecāku mājās. Domāju, kāpēc gan tā notiek, un mājas grupiņā kopīgi lūdzām Dievu par manām problēmām. Visu pārdomāju un nolēmu, ka man jāmācās plānot savus izdevumus, netērējot naudu lietām, kas man nav vajadzīgas. Es zināju Dieva principus par pareizu finanšu izlietojumu, taču nebiju tos ievērojis. Gribēju iet uz kompromisiem – būt ar Dievu un apmeklēt draudzi, taču tajā pašā laikā dzīvot divējādu dzīvi, neatsakoties no lietām, kuras Dievs Bībelē sauc par grēku. Beidzot biju sapratis savas kļūdas, un nolēmu rīkoties pareizi, uzticot savu dzīvi Dievam. Tad arī viss sāka nokārtoties – mājas grupiņas vadītāja man piezvanīja un ieteica, lai salasu savas mantas un braucu uz Balviem. Viņa ticēja, ka Dievs man palīdzēs tikt ar visu galā un dos iespēju sākt visu no jauna. Domāju – ko gan es tur darīšu, ja man nav ne darba, ne dzīves vietas, taču nolēmu paļauties uz Dievu. Ierados Balvos svētdienā uz dievkalpojumu un kopā ar grupiņas vadītāju uzsākām sarunas ar draudzes cilvēkiem, atklājot manu problēmu. Tajā pašā dienā brīnumaini tiku gan pie dzīvesvietas, gan darba Balvos. Jutu patiesu Dieva vadību un mīlestību. Zināju, ka Viņam rūp mana dzīve un katra problēma. Iepriekš biju ilgstoši meklējis darbu Balvos, taču nebija izdevies neko atrast,” atklāj Matīss.

Tagad puisis jau kopš vasaras dzīvo un strādā Balvos. Viņa alga ir divas reizes lielāka, nekā tā bija, dzīvojot pie vecākiem, un darbs ir oficiāli nokārtots, kas sniedz visas sociālās garantijas un atvaļinājumu. Viņš vairs neizšķērdē nopelnīto alkoholā un bezjēdzīgās izklaidēs, bet gan izlieto, lai parūpētos par sevi un dzīvotu patstāvīgu dzīvi. „Agrāk strādāju daudz un smagi, bet saņēmu maz. Tagad neesmu pārstrādājies un man patīk darbs, ko daru. Naudas pietiek tam, kas man ir vajadzīgs, jo es plānoju savus izdevumus un uzticu tos Dieva vadībai. Sākt patstāvīgu dzīvi no nulles nebija viegli, jo man bija nepieciešami daudzi sadzīves priekšmeti, kurus uzreiz nevarēju iegādāties. Esmu pieredzējis, kā brīžos, kad man kaut kas vajadzīgs, Dievs atbild uz manu lūgšanu – kāds uzdāvina man nepieciešamo lietu vai ieraugu iespēju to izdevīgi iegādāties. Esmu patiesi pateicīgs Dievam, kurš īstajā brīdī par mani parūpējās un savai mājas grupiņas vadītājai, kas mani atbalstīja arī ar lūgšanām un pamudināja dzīvot tā, kā to vēlas Dievs. Esmu laimīgs, ka varu pats sevi uzturēt. Tagad plānoju pabeigt mācības skolā un pēc tam kļūt pašnodarbināts, lai nebūtu atkarīgs no darba devēja un ar laiku dotu darbu citiem. Uzticiet savu dzīvi Dievam, ievērojiet Viņa atklātos principus Bībelē un jums viss izdosies!” ar prieku saka Matīss.

Matīsa Martiņenko liecību pierakstīja Laura Gruševa