Mazvērtība un nedrošība piemīt gandrīz katram, un noteiktās situācijās tas negatīvi ietekmē cilvēka uztveri un rīcību.
Šīs lietas piemita arī Ingai, līdz brīdim, kad viņa iepazina Dievu un sāka apmeklēt draudzi. Pateicoties Viņam, jaunā sieviete tagad ir par sevi pārliecināta un spēcīga personība, kura draudzē “Kristus Pasaulei” vada video kalpošanu.

Inga atceras: “Mani kompleksi visspilgtāk izpaudās saskarsmē ar autoritātēm. Bija laiks, kad manos darba pienākumos ietilpa apmeklēt augsti stāvošas amatpersonas, lai piedāvātu izmantot savas firmas pakalpojumus. Tas man bija milzīgs pārbaudījums. Katru reizi, kad devos vizītē, es jutos slikti, šķita man nesanāks, es nemācēšu un – kas vispār es esmu, salīdzinot ar šiem cilvēkiem? Lai arī centos, cik spēka, apspiest sevī šīs domas un emocijas, sarunu partneri tomēr to juta. Tas negatīvi ietekmēja arī manus darba rezultātus, un viņi nepiekrita manam piedāvājumam.

Mazvērtība iespaidoja arī manu kalpošanu draudzē, jo ikreiz, kad bija no sava vadītāja jāuzklausa aizrādījumi un kritika par paveikto, es emocionāli “sabruku”. Šī iemesla dēļ esmu ne vienu vien reiz raudājusi un ļoti pārdzīvojusi, jo šķita, ka esmu centusies izdarīt visu pēc labākās sirdsapziņas, un tomēr mani nenovērtē.

Savas mazvērtības dēļ ilgu laiku esmu jutusies arī neglītāka par pārējām meitenēm. Šo pārliecību nespēja atspēkot pat fakts, ka pirms vairākiem gadiem uzvarēju atlasē un piedalījos Latvijā populārā skaistuma konkursā.”

Lai atbrīvotos no mazvērtības, kas Ingai piemita no bērnības, vajadzēja paiet ilgam laikam. Bet, esot Dieva klātbūtnē, lasot Bībeli un lūdzot, apmeklējot draudzi un mājas grupiņu, viņas piedzīvotās pārmaiņas ir acīm redzamas. Grūtos brīžos Inga cīnījās ar mazvērtību, pārdomājot Dieva vārdu un apliecinot, ka tā ir patiesība arī viņas dzīvē.

Inga turpina: “Tā kā mana kalpošana ir saistīta ar cilvēku filmēšanu, esmu ievērojusi un sapratusi, ka ikviens, kurš pazīst Dievu, ir savā veidā ļoti skaists. Tāpat, par sevi runājot, esmu pārliecināta, ka Dievs mani ir radījis neatkārtojamu un skaistu. Lasot Bībeli, esmu iemācījusies kontrolēt savas negatīvās domas un neļaut vairs tām pārņemt manu prātu.

Tāpat Dievs man palīdz mainīt attieksmi pret kritiku. Lai arī uzklausīt aizrādījumus nav viegli, es cenšos pārvarēt savas emocijas un nepieļaut, ka to ietekmē pieņemu nepareizus lēmumus un neapdomāti rīkojos. Lai arī vēl pirms kāda laika man ļoti vajadzēja cīnīties ar savām emocijām, tad, pateicoties iespējai būt Dieva klātbūtnē, es ātri vien spēju atgūt mieru un vēlmi izdarīt visu, kas nepieciešams. Tagad, dzirdot aizrādījumu, emocionāli vairs nesabrūku, jo kritiku uztveru pozitīvi – kā sevis pilnveidošanas instrumentu.

Dievs man ir atklājis arī pareizu pozīciju citu cilvēku priekšā. Es vairs nejūtos slikti, runājot ar autoritātēm. Saprotu, ka katrs mēs darām savu darbu un nav nekāda pamatota iemesla baidīties, justies nedrošai vai mazvērtīgai. Esmu neizsakāmi laimīga un pateicīga Dievam par to, ko Viņš ir paveicis manā dzīvē! Atzīstu, ka Viņa ietekmē esmu ļoti mainījusies kā personība, kļūstot stiprāka un pārliecinātāka par sevi. Redzu, ka Dievs ir dziedinājis manu iekšējo pasauli.”

Tāpēc ikvienam, kuram ir līdzīgas problēmas cīņā ar mazvērtību un nedrošību, iesakām no visas sirds meklēt Dieva klātbūtni. Regulāri lasot Bībeli, lūdzot, klausoties dievkalpojumus, pazūd jebkuri nepareizi priekšstati par sevi un apkārtējiem cilvēkiem. Dievam nav nekā neiespējama!

Ingas Zaretokas liecību pierakstīja Līga Paņina