Dažkārt cilvēkam ir aktīvi un ilgi jālīdzdarbojas kopā ar Dievu,
lai atgūtu veselību, bet dažkārt dziedināšana notiek pēkšņi. Evas gadījumā bija otrais variants. Muguras trauma jaunajai meitenei izraisīja ciešanas un sāpes vairāku gadu garumā. Taču, kad viņa apmeklēja draudzes “Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojumu Ventspilī, situācija atrisinājās nedēļas lakā. Par savu dziedināšanu Eva stāsta:

“Kad man bija 11 gadi, braucot ar riteni vakarā mājās no skolas, mani notrieca mašīna. Es tiku aizvesta uz slimnīcu un mediķi teica, ka nav noticis nekas briesmīgs. Pāris nedēļas pēc izrakstīšanas man ļoti sāka sāpēt mugura. Vairs nevarēju ne normāli sēdēt, ne mācīties, ne sportot. Aizgāju pie ārsta un mani nosūtīja uz rentgenu, taču arī tur teica, ka nekādas izmaiņas mugurkaulā, kas varētu izraisīt sāpes, viņi neredzot. Tomēr sāpes nerimās un apmēram pēc pusgada spogulī es pamanīju, ka man viens plecs ir augstāk, nekā otrs. Pēc katras sporta vai deju stundas man sāpēja mugura. Naktīs gulēju uz vēdera, jo citā pozā sāpju dēļ es nespēju iemigt. Reizēm gulēju uz grīdas, cietas virsmas, lai atslābinātu sāpošo muguru, taču tas maz ko līdzēja. Ar laiku muguras daļā izveidojās kūkums, vērsts uz āru. Arī krūšu kurvis bija izmainījies. Reiz biju aizbraukusi uz Krieviju ciemoties pie radiem un vēlējos palīdzēt viņiem dārza darbos. Kad sāku ar kapli kaplēt dobes, man tik ļoti sāka sāpēt mugura, ka vairs nespēju turpināt darbu. Ar laiku samierinājos ar sāpēm mugurā, turpināju apmeklēt deju un sporta nodarbības, lai gan tas sagādāja fiziskas ciešanas. Tā tas turpinājās vairākus gadus un es jau domāju, ka ar sāpošu un līku muguru man nāksies sadzīvot visu mūžu.

Kādā reizē deju trenere mani uzaicināja uz kristiešu mājas grupiņu. Man iepatikās šie cilvēki, kristīgā vide un es sāku grupiņu apmeklēt regulāri. Mājas grupas vadītāja ātri pamanīja, ka mana mugura ir greiza un ieteica man apmeklēt draudzes “Kristus Pasaulei” dziedināšanas dievkalpojumu. Kad manā pilsētā Ventspilī mācītājs Mārcis Jencītis sludināja dziedināšanas dievkalpojumā, arī es tur biju. Dievkalpojuma laikā mācītājs teica: “Šeit ir cilvēks, kuram ir dažādas problēmas. Jēzus vēlas tevi dziedināt!” Tajā brīdī es sajutu mugurā karstumu un tirpas, kas gāja man cauri. Sirdī ienāca liels miers un prieks. Dievkalpojuma beigās viņš aicināja iznākt priekšā tos cilvēkus, kuri tieši šajā vakarā piedzīvojuši reālas un taustāmas izmaiņas. Arī es iznācu priekšā un visiem pastāstīju par to, kā Dievs man pieskārās. Mācītājs uzlika man rokas un aizlūdza vēlreiz. Viņš mani iedrošināja un tas man bija ļoti svarīgi.

Nākamajās dienās es varēju vērot, kā mana mugura iztaisnojas. Tas notika pats no sevis, bez kādiem vingrinājumiem vai manas piepūles. Grupiņas vadītāja jau pēc pāris dienām ievēroja, ka mani pleci kļuvuši daudz taisnāki. To redzēja arī citi cilvēki grupiņā. Tas viss notika strauji, apmēram nedēļas laikā. Arī sāpes kopš tās reizes pazuda uz visiem laikiem. Kopš tā laika mana mugura un pleci ir pilnīgi taisni, varu darīt fizisku darbu, pakļaut savu muguru slodzēm. Jau divus gadus esmu stipra, vesela un prieka pilna! Jauniešiem, kuriem ir veselības problēmas, es gribu ieteikt vērsties pie Dieva, pieņemt Jēzu par savu Kungu un Glābēju, jo tikai Viņš var mainīt tavu dzīvi. Arī tu vari dzīvot pilnvērtīgi, ar prieku. Dievs ir žēlastības pilns un Viņam ir neizmērojami daudz spēka.”

Evas Božes liecību pierakstīja Artūrs Danenbaums