Ilze agrāk nespēja uzticēties ārstiem, jo, viņasprāt, tie nevar noteikt īsto diagnozi un izrakstīt pareizās zāles.
Tādēļ brīžos, kad veselība pasliktinājās, viņa pēc savas paziņas ieteikuma apmeklēja dziednieci. Pēdējā no vizītēm līdzi nesa šausminošas sekas, kas pamudināja sievieti meklēt palīdzību pie Dieva.

Ilze stāsta: „Mani vienmēr ir interesējusi garīgā pasaule, es lasīju grāmatas par ezotēriku un centos iegūtās atziņas pielietot dzīvē. Viena no manām paziņām sajūsminājās par kādu dziednieci, kura spējot paveikt patiešām brīnumainas lietas. Nākamajā reizē, kad parādījās nopietnākas veselības problēmas, es devos pie viņas.

Kādu laiku atpakaļ ārsti man konstatēja vairogdziedzera vēzi ceturtajā stadijā. Gan man, gan manai ģimenei tas bija milzīgs pārdzīvojums. Šo jaunumu dēļ arī mammai ļoti pasliktinājās veselība. Viņai parādījās sūdzības, kurām mediķi nespēja atrast izskaidrojumu un ieteica griezties pēc palīdzības pie psihiatra. Tajā pat laikā ar mani notika pavisam jocīgas lietas, – arī es sāku just šos simptomus. Skaļi to nevienam neuzdrošinājos teikt, jo tas nebija ar prātu izskaidrojams. Kārtējo reizi, nesaņemot gaidīto palīdzību no mediķiem un nespējot noskatīties uz mammas ciešanām, griezos pie sev zināmās dziednieces.

Šī sieviete man paskaidroja, ka saslimusi ir tikai mana mamma, bet es simptomus jūtu tāpēc, ka viņa iepriekšējās tikšanas reizēs man esot uzdāvinājusi īpašas spējas – just citu cilvēku sāpes. Pirmajā brīdī, dzirdot šo apgalvojumu, priecājos, bet, kad regulāri nācās piedzīvot šos simptomus, mans prieks drīz vien noplaka. Šī sieviete mums līdzi iedeva speciālu tekstu, kas trīs reizes dienā jālasa, un apsolīja, ka visas sūdzības pāries. Kādu brīdi šķita, ka paliek vieglāk gan mammai, gan man pašai. Taču prieks bija īss. Jo vairāk atkārtoju dziednieces iedoto tekstu, jo vairāk zuda mans sirds miers. Turklāt naktī es sāku piedzīvot īstas šausmas. Manu miesu un manu gultas daļu kāds kratīja, tā, ka es nevarēju gulēt, bet vīrs man blakus pat nepakustējās. Ar prātu sapratu, ka pēc fizikas likumiem tas ir neiespējami, bet sajūtas bija reālas, un es nekādi nespēju to pārtraukt. Šādā veidā mocījos vairākas naktis. Klusībā nojautu, kāpēc piedzīvoju šos nakts murgus. Sapratu, ka vainīga ir vizīte pie dziednieces.

Nožēloju savu kļūdu un zvanīju draudzes „Kristus Pasaulei” kalpotājai, lai lūgtu pēc palīdzības. Viņa ieteica pārbaudīt māju un iztīrīt to no jebkādiem okultiem priekšmetiem. Ņēmu vērā viņas padomu un atbrīvojos no visām ezotēriskajām grāmatām, arī no tām, kuras vēl nebiju paguvusi izlasīt. Izmetu no mājas visus amuletus un nodzēsu virs durvīm sazīmēto simboliku, kas it kā mani pasargāja no ļauniem gariem. Kad tas bija paveikts, ar izmisušu sirdi pieķēros Bībeles lasīšanai. Šī grāmata, kas vēl pirms brītiņa man bija sveša un nesaprotama, atklājās man pavisam citā gaismā. Katrs vārds, ko lasīju Jaunajā derībā, uzrunāja mani un piepildīja ar mieru. Kā pratu, – saviem vārdiem centos lūgt Dievu, atkārtoju apsolījumus, ko Viņš mums ir devis un no sirds pateicos par aizsardzību. Pēc šīs lūgšanas mani pārņēma stipra pārliecība, ka viss iepriekš piedzīvotais ir projām un Dievs mani sargā. Steidzos pieteikties uz nākamo draudzes trīs dienu lūgšanu semināru – inkaunteru, lai atbrīvotos no visām okultisma sekām, ko esmu ieguvusi, apmeklējot dziednieci.

Kopš tā laika mana dzīve ir krasi izmainījusies. Uz šo brīdi nevaru pateikt, vai esmu dziedināta no vēža, bet jūtos ļoti labi, un sāpes ir pārgājušas. Mani un mammu ir beiguši mocīt arī jocīgie simptomi, kuriem ārsti nespēja atrast nekādu loģisku pamatojumu un kuru dēļ tikām sūtītas pie psihiatra. Tāpat arī nakts murgi nav vairs atkārtojušies un es guļu pilnvērtīgā miegā. Ar lielu apņemšanos es apmeklēju draudzes „Kristus Pasaulei” dievkalpojumus un mājas grupiņas. Katru rītu ar prieku ceļos, lai atkal pavadītu laiku ar Dievu, lasot Bībeli un lūdzot. Cik tik spēju, kalpoju Viņam, darot mazos pienākumus grupiņā un stāstot cilvēkiem par Jēzu Kristu. Iesaku ikvienam, kam veselības problēmas, nekādā gadījumā neiet pie dziedniekiem, bet meklēt dzīvot Dievu, jo tikai Viņš spēj patiesi palīdzēt un atbrīvot!

Ilzes Drātnieces liecību pierakstīja Līga Paņina