Pagājušajā nedēļā no 24. līdz 30. oktobrim draudzē „Kristus Pasaulei” tika organizēti neformālie evaņģelizācijas pasākumi.
Pirms tam apmēram mēnesi katras mājas grupas dalībnieki plānoja šos pasākumus, uz kuriem aicināt cilvēkus, lai draudzētos un nepiespiestā gaisotnē runātu par Dievu.

Šoreiz ielūkosimies, kā šis pasākumus ir noritējis Līgas mājas grupā. Tā, ka jau ātriem soļiem ir pienācis rudens un dienas ir kļuvušas krietni vēsākas, pasākums tika plānots iekštelpās, un idejas pamatā bija doma rīkot tematisko vakaru. Pēc īsām debatēm tika nolemts pasākuma laikā runāt par un ap Spāniju, kas asociējas ar siltumu, krāšņiem tērpiem un neparastiem ēdieniem.

Viesi tika sagaidīti ar siltām uzkodām, un, lai savstarpēji iepazītos un atkausētu gaisotni, tikai spēlēta iepazīšanās spēle. Katram vajadzēja aprunāties ar savu kaimiņu pa labi un pa kreisi un sameklēt savā biogrāfijā atšķirīgas lietas, par ko pārējie varētu nezināt.

Kā vakara laikietilpīgākais un interesantākais pasākums bija dekoratīvo ziedu veidošana, ko var izmantot arī, lai atsvaidzinātu latvisko garderobi. Grupas cilvēks, kurš apmācīja pārējos, bija rūpīgi domājis, kā varētu iesaistīt ikvienu no pasākuma apmeklētājiem. Tāpēc viņš bija sagatavojis puķītes paraugus vairākās veidošanas tehnikās un sarežģītības līmeņos, lai procesā varētu piedalīties gan liels, gan mazs dalībnieks. Tie, kas ar savu uzdevumu tika galā ātrāk nekā pārējie, devās uz virtuvi, lai pirmoreiz gatavotu tradicionālo spāņu ēdienu – Paelju, kas sastāv no rīsiem, dārzeņiem, specifiskām garšvielām un dažādām, iespējams, vēl iepriekš negaršotām jūras veltēm. Neskatoties uz to, ka eksotiskais ēdiens tika gatavots bez jebkādas iepriekšējas pieredzes, tas izdevās ļoti garšīgs un baudāms gan ar acīm, gan ar muti.

Pasākuma turpinājumā tika rīkota viktorīna ar jautājumiem par Spānijas raksturīgākajām iezīmēm un faktiem. Pēc tam dalībniekiem tika sniegts ieskats spāņu valodas skanējumā un kā atklājās, pat bez niecīgākajām zināšanām šajā jomā, ir iespējams nojaust, par ko teikumā ir runa.

Pasākums noslēdzās ar kopīgu foto, aicinājumu pievienoties mājas grupai un nelielu dāvaniņu, kas atgādinātu par Spāniju un par jauko, interesanti kopā pavadīto vakaru.

Liene Jurga.