Janvāra trešā nedēļa draudzē „Kristus pasaulei” ir neformālo pasākumu laiks.
Kaut arī Ziemassvētkos un Jaunā gada brīvdienu laikā tika rīkoti un aizvadīti daudzi svētku pasākumi, arī janvārī ikviena mājas grupa aicina savus draugus un paziņas uz kopēju sanākšanu, lai stiprinātu savstarpējās draudzības saites un kaut par mazu solīti pievestu tuvāk Dievam.

Arvja vadītā mājas grupiņa sanāca kopā viesmīlīgajās telpās Tērbatas ielā, ņemot līdz ikvienu, kas bija atsaucies aicinājumam. Vakars noritēja nepiespiestā un mājīgā gaisotnē, pēc sātīgām vakariņām visus gaidīja kopīgas atrakcijas.

Viena no vislabākajām spēlēm bija mēmais šovs. Tika izveidotas divas komandas, kurām pēc iespējas īsākā laikā jāatmin vienāds vārdu skaits. Šī spēle spēja atraisīt ikvienu. Salīdzinoši klusie un nosvērtie cilvēki iekarsa spēlē un skaļi izkliedza savus iedomātos vārdus.

Otra atrakcija, kas gaidīja vakara viesus, bija portreta zīmēšana. Te nu katrs varēja izpausties un parādīt talantus zīmēšanas mākslā. Lai starp cilvēkiem atklātu patiesos māksliniekus, uzdevumu sarežģīja acu aizsiešana. Lai noskaidrotu uzvarētāju, ikviens rūpīgi apskatīja uzzīmētos šedevrus, mēģinot atminēt, kurš no klātesošajiem ir attēlots konkrētajā portretā. Tas, kura darbā visbiežāk saskatīja patiesībā domāto cilvēku, arī uzvarēja šo sacensību. Vislabākais zīmētājs ar acīm ciet spēja ne tikai uzzīmēt cilvēka portretu, bet arī atainot šī cilvēka ierasto apkārtni un lietas, ar ko saistīts šī cilvēka darbs.

Mākslinieka talantus sevī meklēja arī Sandijas mājas grupas cilvēki un tās viesi. Viņi neformālā pasākuma ietvaros apgleznoja traukus: glāzes, krūzītes, šķīvjus, vāzes. Gatavojoties šim pasākumam, tika nopirktas mākslinieku veikalā speciālas krāsas, lai savu izveidoto darbiņu varētu paņemt uz mājām par piemiņu no šī vakara un tas būtu izmantojams sadzīvē.

Šī nodarbe iepatikās arī tādiem cilvēkiem, kuriem principā gleznošana nepatīk. Cilvēki varēja izpaust zīmējumos savu fantāziju un radošumu, bet, ja kāds bija atnācis bez iedvesmas, šim darbam varēja izmantot trafaretus. Lai izvairītos no pārsteigumiem ar apgleznoto trauku tālāku apstrādi, bija uzaicināta māksliniece, kas varēja pamācīt un dalīties ar padomu, kā un ko darīt pareizāk.

Iesākoties jaunam gadam, grupiņas un to vadītāji aizvien pieliek pūles un izdomu, lai pasākumi patiktu un šķistu interesanti ikvienam, kas uz to ir atnācis. Un izmanto ikvienu iespēju pastāstīt un vedināt domāt par Dievu.

Līga Paņina.