No 22. līdz 28. novembrim draudzē „Kristus Pasaulei” katrā mājas grupā notika neformālie pasākumi.
Šoreiz pastāstīsim par diviem neformālajiem pasākumiem, kurus veidoja Janetas un Sandijas mājas grupas.

Janetas grupiņa savu neformālo pasākumu bija ieplānojuši piektdien 26. novembrī ciemos pie Kristīnes. Visi grupiņas cilvēki jau laicīgi sāka gatavoties un lūgt par šī pasākuma veiksmīgu izdošanos. Šoreiz atšķirībā no iepriekšējiem neformālajiem pasākumiem bija nolemts gatavot kopā neparastu ēdienu, kas pie mums ir ieceļojis no tālajām austrumu zemēm – suši.

Starp grupas cilvēkiem bija arī tādi, kas ir apguvuši mākslu to pagatavot un varēja arī pamācīt pārējos.

Viss pasākums sākās ar iepazīšanās jautājumiem, pēc kuriem katrs atbildētājs saņēma uzlīmīti ar savu vārdu, lai vakara gaitā vairs nebūtu jādomā, kā kuru no cilvēkiem sauc un būtu vieglāk komunicēt ar pārējiem.

Lai remdētu izsalkumu pēc garās darba dienas, jau iepriekš bija pagatavotas nelielas uzkodas un tēja, lai būtu vieglāk sagaidīt to brīdi, kad būs gatavs suši. Katrs no dalībniekiem bija paņēmis līdzi kādu no nepieciešamajām sastāvdaļām. Prasīgu cilvēku rokās visas sastāvdaļas apvienojās, lai veidotu šo neparasto ēdienu. Suši izdevās lieliski. Visiem neformālā pasākuma dalībniekiem tas ļoti garšoja un pietika, lai paēstu un pat vēl līdz paņemtu.

Sabīne bija sagatavojis aizraujošu stāstījumu par šī ēdiena rašanās vēsturi, kāpēc to gatavoja, no kādām sastāvdaļām tas ir un kā nonācis līdz mūsu dienām. Par šo tēmu bija arī jautājumi dalībniekiem. Par pareizu atbildi varēja iegūt balvā kādu no draudzē ierakstītajiem diskiem.

Sušī vakars bija izdevies un neviens nesteidzās pamest šīs viesmīlīgās telpas. Ikviens no komandas bija aktīvi piedalījies un pielicis pūles, katrs bija savā īstajā vietā, un apzinīgi izpildīja savu pienākumu, lai vakars izdotos tik labi. Grupiņas vadītāja Janeta saka lielu paldies visiem komandas cilvēkiem.

 Sandijas grupiņas liecību vakars bija kafejnīcā DADCAFE. 26. novembrī Sandijas grupiņas cilvēki savus draugus un paziņas aicināja uz kafejnīcu Dadcafe Brīvības un Miera ielas stūrī. Viesiem bija sagādāta iespēja klausīties kristīgu mūziku, ko izpildīja dziedātāja Lība Ēce.

Šajā gaisotnē izskanēja dažādas liecības par Dievu, kas atgādināja, ka Dievs nav vienaldzīgs un grib cilvēkam palīdzēt ikvienā no dzīves jomām. Dievs ir palīdzējis gan mazās lietās, kā, piemēram, studiju izvēle un stipendijas iegūšana, kas bija paredzēta tikai trim cilvēkiem no visa gribētāju pulka, gan arī lielākās lietās – kā okultisma saišu saraušana. Par to bija lūdza un ticēja ikviens no grupiņas cilvēkiem. Lūgšanas palīdzēja sasniegt šo mērķi, kas pirmajā brīdī šķita neiespējams. Izskanēja liecības arī par to, ka cilvēks ir atradis patiesus un uzticamus draugus tieši mājas grupā. Šo liecību vēl papildināja „Kristus Pasaulei” klipu atskaņošana par mājas grupiņām, Bībeles un līderu skolu.

Vakara noslēgumā tika rīkota viktorīna, kur cilvēki priecājās par iespēju iegūt savā īpašumā draudzes „Kristus Pasaulei” ierakstus.

Pie ikviena no galdiņiem sēdēja kāds no grupiņas cilvēkiem, lai neviens no viesiem nejustos vientuļš. Grupas cilvēki gāja no viena galdiņa un citu, lai iepazītos un sadraudzētos ar atnākušajiem viesiem.

Tas, ka pasākums viennozīmigi bija izdevies, liecināja fakts, ka cilvēki vēl ilgu laiku uzkavējās kafejnīcas telpās, kaut arī pasākuma oficiālais laiks jau bija beidzies. Katrs grupas cilvēks bija pacenties, lai pasākums izdotos tā, kā bija plānots. Gatavošanās bija sākusies jau krietni pirms pasākuma norises dienas, sākot ar lūgšanām un beidzot ar atbildīgu uzdoto pienākumu izpildi, kas arī bija panākumu atslēga, kā veiksmīgi veidot vakaru, lai cilvēki atvērtu savas sirdis Dievam un radītu vēlmi mainīt savu līdzšinējo dzīvi.

Līga Paņina