Šoreiz draudzes „Kristus Pasaulei” vīru grupas savus neformālos pasākumus
bija organizējušas vienā datumā – 24. jūlijā. Arvja mājas grupa savu pasākumu rīkoja Jaundubultos pie jūras, spēlējot pludmales futbolu. Savukārt Artūra un Daiņa mājas grupām bija kopīgs pasākums. Tā bija braukšana ar kartingiem Biķerniekos. Edgara mājas grupa spēlēja peintbolu Mežaparkā.

Pirms šiem pasākumiem mēs gavējām un lūdzām, lai tie izdotos. Dievs uzklausa savu bērnu lūgšanas. Vējaino un rudenīgo laiku, kāds bija no rīta, nomainīja silta diena ar sauli, un neformālo pasākumu dalībnieki varēja baudīt aktīvu un veselīgu atpūtu, sadraudzību savā starpā, kā arī gūt iespēju liecināt par Kristus mīlestību tiem, kuri pagaidām vēl Viņu nepazīst.

Neformālajā pasākumā, ko rīkoja Arvja mājas grupa, visi dalībnieki izjuta spēles azartu, spēlējot pludmales futbolu. Iesaistījās arī trīs jaunieši no malas, kas vienkārši bija atnākuši atpūsties pludmalē. Bija īsta vīru cīņa par uzvaru. Neviens negribēja būt zaudētājs. Arvja mājas grupas dalībniekiem šis pasākums tā patika, ka vakarā, kad bija jādodas mājās, puikas noskuma, jo visiem gribējās vēl un vēl atrasties pludmalē.

Artūra un Daiņa mājas grupas šoreiz saliedēja spēkus, lai organizētu braukšanu ar kartingiem Biķerniekos, netālu no motormuzeja. Iespēja izlaist kādu apli pa trasi patika ļoti daudziem un to, kas atteicās, bija maz. Kopumā šajā neformālajā pasākumā piedalījās 15 cilvēki. Bija ieradušās arī trīs daiļā dzimuma pārstāves, no kurām divas droši devās kartinga trasē un turēja vīriem līdzi. Kopumā septiņiem cilvēkiem tā bija pirmā reize, kad viņi tuvāk iepazinās ar mūsu draudzes cilvēkiem un dzirdēja arī viņu liecības par Dieva žēlastību.

Piecas minūtes kartinga trasē aizskrēja nemanāmi un, vēlāk pārrunājot neformālā pasākuma norisi, daudzi teica, ka labprāt būtu braukuši vēl ilgāk, kaut arī rokas pēc straujajām virāžām trasē mazliet tirpa. Vairāki pasākuma dalībnieki devās savā otrā piecminūšu braucienā un beigās pat jau izvērtās kaut kas līdzīgs sacensībai.

Braucieniem trasē sekoja mielasts un sadraudzība turpat esošajā kafejnīcā. Daudzus uzjautrināja oriģinālie ēdienu nosaukumi, kas pieskaņoti motosporta tēmai, kā, piemēram: „Cūka bez bremzēm”, „Nodod pa lakstiem” un „Garāžas smaka”. Brīvā un nepiespiestā gaisotne ātri nojauca sienu starp ticīgajiem un tiem, kuri vēl Dievu nepazīst. Dainis, Artūrs un Sergejs liecināja par to, kā Dievs viņus atbrīvojis no alkohola un smēķēšanas, dziedinājis no smagām slimībām un devis dzīvei jaunu jēgu – kalpot cilvēkiem un darīt viņus par Jēzus mācekļiem.

Vairāki pasākuma viesi pateicās organizētājiem par lielisko ideju un iespēju braukt ar kartingiem. Vairāki cilvēki vēlāk teica, ka šis ir bijis labākais neformālais pasākums, kādu viņi līdz šim pieredzējuši.

Vēlāk, pārrunājot neformālā pasākuma norisi, tā organizētāji nonāca pie idejas, ka varētu arī sarīkot „Kristus Pasaulei” kartinga čempionātu, līdzīgi, kā maija beigās notika Ceļojošā kausa izcīņa peintbolā.

Līdz ar to var droši apgalvot, ka neformālie pasākumi vīru mājas grupām izdevās. Šādi vīrišķīgi pasākumi mūs vieno un veido patiesu sadraudzību gan starp draudzes dalībniekiem savā starpā, gan arī starp ticīgajiem un neticīgajiem. Tieši šeit ir iespēja atrast jaunus draugus un pievest viņus pie Dieva.

Andris Meiers un Artūrs Danenbaums.